RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

وزارت اقتصاد متکفل تامین نود درصد منابع بودجه کل کشور است

طلب ۲۵۶ هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی از دولت

سرمایه "وگردش" ۱۵ هزار میلیاردی شد

افزایش ۳۰ هزار تومانی قیمت سکه

افت ۳۲۱۱ واحدی نماگر تالار شیشه ای

درب دستگاه قضایی به روی بانک‌های متخلف بسته شد

تصویب صورت‌های مالی سال ۹۸ پست‌ بانک

تمامی فرایندهای ثبت‌نام در نظام مالیاتی الکترونیکی است

تصویب کلیات طرح اخذ مالیات از خانه های خالی

امکان استعلام آنلاین ضمانت‌نامه‌های بانکی فراهم شد

گیاهان دارویی وارد بورس کالا می‌شوند

دلار ۲۲هزارو ۹۵۰ تومان

عرضه اولیه زرماکارون باز هم به تاخیر افتاد

تبدیل تهدیدهای بیمه ای به فرصت

افزایش سقف انتقال وجه کارت به کارت در بانک سرمایه

زمان برگزاری مجمع بانک شهر اعلام شد

افزایش سقف خدمات مبتنی بر کارت بانکی در موسسه اعتباری ملل

استقبال اعضای صندوق قرض الحسنه شاهد از سامانه پیامکی استعلام وضعیت تسهیلات

دیدارمدیرعامل بانک آینده با شماری از مدیران ارشد بازار سرمایه

مردم به رسانه های جیبی خود اعتماد دارند

“بنو” با ۴۷ درصد رشد قیمت، بازگشایی شد

رشد ۴۹ درصدی ارزش سهام بیمه نوین در خرداد ماه

تقدیر برق منطقه ای یزد از چادرملو

طلا دوباره صعود کرد

بررسی اهداف دولت از شیوه خصوصی‌سازی

با چراغ سبز گمرک

دست سرمایه‌گذاران خارجی برای واردات خودرو به ایران باز شد

۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۳/۱۲کد خبر: 306907
ایستانیوز:معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران می‌گوید: با مشخص شدن قواعد ورود سرمایه‌گذاران خارجی به ایران، گمرک ایران نیز تمهیداتی اندیشیده که این افراد بتوانند برای ورود خودروی شخصی خود به ایران و همچنین واردات موقت حداکثر سه دستگاه خودروی سواری موردنیاز پس از انجام تشریفات گمرکی و اخذ تضامین لازم اقدام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: مسافران غیرمقیم ایران که با خودروی شخصی خود وارد کشور می‌شوند، هرگاه جواز عبور مانند کارنه دوپاساژ از کانون‌های جهانگردی کشورهای ملحق به قرارداد گمرکی ورود موقت وسایل نقلیه شخصی در دست داشته و به گمرک ورودی ارائه دهند می‌توانند تا سه ماه، بدون الزام به تسلیم اظهارنامه یا تأدیه تضمینی به گمرک، از وسیله نقلیه خود در کشور استفاده کرده و یا در مدت مذکور چندین بار با وسیله خود از راه‌های مجاز وارد و خارج شوند.
 
به گزارش گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی تصریح کرد: گمرک ایران می‌تواند به درخواست متقاضی در صورت داشتن عذر موجه مدت استفاده از وسیله نقلیه در داخل کشور را حداکثر تا پایان مدت اعتبار جواز تمدید کند.
 
این مقام مسئول افزود: استفاده از مزایای اشاره شده منوط به این است که جواز یاد شده برای ورود وسیله نقلیه به ایران دارای اعتبار باشد؛ همچنین مندرجات و اوصاف مذکور در جواز عبور با مشخصات وسیله نقلیه وارده مطابق بوده و در هیچ‌یک از قسمت‌های مختلف جواز یاد شده آثار قلم‌خوردگی وجود نداشته باشد، مگر اینکه کانون صادرکننده جواز، اصلاحی را که به‌عمل‌آمده با مهر و امضای خود گواهی کرده باشد.
 
معاون گمرک خاطرنشان کرد: باید توجه داشت ایرانیان مقیم خارج از کشور به شرطی می‌توانند از مقررات این ماده استفاده کنند که قبل از ورود به ایران حداقل سه ماه متوالی در خارج اقامت داشته باشند.
 
ارونقی با اشاره به تصویب‌نامه اخیر هیأت وزیران دراین‌ارتباط گفت: علاوه بر شرایط کلی فوق، با توجه به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، هیأت وزیران در اردیبهشت‌ماه سال جاری طی تصویب‌نامه‌ای شرایط ورود موقت خودروی سواری توسط سرمایه‌گذاران خارجی را اعلام کرد.
 
بر اساس این مصوبه گمرک می‌تواند برای آن دسته از سرمایه‌گذاران خارجی که مجوز قانونی لازم را دریافت کرده‌اند، پس از شروع عملیات اجرایی طرح و ورود تمام یا بخشی از سرمایه خارجی به کشور با تأیید سازمان سرمایه‌گذاری، به ازای هر (۳۰۰) هزار دلار سرمایه‌گذاری خارجی یا معادل آن به ارزهای دیگر که جذب و وارد شده باشد، یک دستگاه و حداکثر تا سقف سه دستگاه خودروی سواری نو موردنیاز را بدون ارائه جواز عبور و صرفاً پس از انجام تشریفات گمرکی و اخذ تضامین لازم، به مدت یک سال و قابل تمدید تا پنج سال، ورود موقت کند.
 
معاون امور گمرکی گمرک ایران در خاتمه با اشاره بر اینکه منعی جهت ورود موقت خودروهای سواری بالای ۲۵۰۰ سی‌سی به نظر نمی‌رسد، گفت: گمرک می‌تواند تضمین لازم جهت ورود موقت این خودروها را به‌صورت بیمه‌نامه معتبر دریافت و اجازه ورود موقت را صادر کند. شیوه‌نامه اجرایی این تصویب‌نامه، به‌زودی پس از برگزاری جلسه مشترکی فی‌مابین گمرک و سازمان سرمایه‌گذاری و تأیید مراجع ذیصلاح جمع‌بندی و جهت اقدام لازم به گمرکات اجرایی کشور ابلاغ خواهد شد.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *