RSS
امروز دوشنبه ، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

IMF:کاهش شدیدتر رشد اقتصادی خاورمیانه

مدیر امور شعب شمال کشور بانک صادرات منصوب شد

خدمت رسانی بانک رفاه به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین

اعطای تسهیلات از سوی بانک رفاه در قالب "طرح عدل"

سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۷ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان شد

بیمه های سنتیِ کوچک و متوسط بازندگان بحران کرونا

بازار سرمایه پیشران تورم در اقتصاد

رشد ۹۲۷۴ واحدی شاخص بورس تهران

آغاز ساخت هنرستان تربیت‌بدنی اردکان توسط چادرملو

شناسایی ریسک‌های جدیدصادرکنندگان

شرط بیمه مرکزی برای برگزاری مجامع بیمه ها

نرخ جریمه «مالیات از خانه‌های خالی» بازدارنده نیست

افزایش ​سقف انتقال کارت به کارت در بانک پاسارگاد

توضیحات بانک ملی به فروشندگان سهام عدالت

جزئیات واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به تامین اجتماعی

بدهی یک تریلیون دلاری شرکت‌های جهان

چشم انداز تجاری هند، بدترین در جهان

امکان افتتاح حساب غیرحضوری طرح پردیس بانک سینا

لزوم بهره گیری بیشتر از ظرفیت بورس کالا

انتشار ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق رهنی مسکن

"غزر" به بورس می آید

آغاز دومین پذیره‌نویسی اوراق رهنی مسکن

چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان دیگر بی‌نفت نیست

۳۵ شرکت دانش بنیان در تابلوی بورس

همه داروهای کرونا را تامین می کنیم

سهام عدالت دارایی با ارزشی است، آن را حفظ کنید

رفتار هیجانی مهمترین دلیل افت قیمت ها در بورس

۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۳/۶کد خبر: 306672
ایستانیوز:علی اسلامی بیدگلی با تاکید بر اینکه بازار سرمایه در حال حاضر با ریسک سیستمی روبرو نیست و روند شاخص به زودی منطقی می شود به سرمایه گذاران توصیه کرد بر اساس شایعات و جو عمومی بازار تصمیم گیری نکنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،علی اسلامی بیدگلی، عضو هیات مدیره شرکت مشاوره سرمایه گذاری آرمان آتی ، ضمن تحلیل حرکت روزهای گذشته شاخص چشم انداز آتی بازار سرمایه را ترسیم کرد و گفت: بازار سهام طی چند ماه گذشته رشد پرشتابی را تجربه کرد و انتظار می رفت شاخص به مدار اصلاح وارد شود.
 
وی با بیان اینکه طی ماه های گذشته بازار سرمایه شاهد ورود سرمایه گذاران جدیدی بود که بخشی از آنها غیر حرفه ای هستند، ادامه داد: روزهای ابتدایی افت بازار بر مبنای انتظارات اصلاحی شکل گرفت اما ترس سرمایه گذاران حقیقی تازه وارد از روزهای منفی منجر به بروز رفتار های هیجانی، صف فروش و طولانی تر شدن فرآیند اصلاح شد و ما شاهد روزهای منفی بیشتری بودیم.
 
عضو هیات مدیره شرکت مشاوره سرمایه گذاری آرمان آتی افزود: باید توجه کنیم که داد و ستد در بازار سرمایه فرآیند پیچیده و تخصصی است که به دانش، آگاهی و تجربه نیاز دارد و افراد بدون کسب تخصص و تجربه لازم در روزهای اصلاح بازار هیجانی عمل می کنند و باعث تشدید نوسان شاخص می شوند.
 
علی اسلامی بیدگلی به عرضه دارا یکم توسط دولت اشاره کرد و افزود: عرضه سهام دولتی در بازار سرمایه اقدام با ارزشی بود و حدود سه و نیم میلیون نفر در این صندوق سرمایه گذاری کردند با این حال به دلیل تبلیغات محدود، تنها یک سوم این عرضه با تقاضا همراه شد. میزان استقبال از ETF دولت باعث شد شرکت های حاضر در دارا یکم روند نزولی در پیش بگیرند و افت بیشتر شاخص را رقم بزنند.
 
این کارشناس بازار سرمایه به موضوع سهام عدالت نیز اشاره کرد و افزود: اکثر شرکت های سبد سهام عدالت ناشران بزرگ بورسی هستند و انتظار عرضه سهام  عدالت از سوی افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند افت شاخص را به همراه داشت.
 
عضو هیات مدیره شرکت مشاوره سرمایه گذاری آرمان آتی ادامه داد: با توجه به افت فعلی شاخص به نظر می رسد طی یک یا دو روز آینده روند نزولی بازار متوقف می شود اما امیدواریم این بار سرمایه گذارانی که تجربه سرمایه گذاری و فعالیت در بازار سرمایه ندارند به شکل مستقیم در بورس سرمایه گذاری کنند.
 
علی اسلامی بیدگلی افزود: قطعا سرمایه گذاری غیر مستقیم افراد غیر حرفه ای در بازار سرمایه از زیان فردی و جمعی سرمایه گذاران جلوگیری می کند.
 
وی با تاکید بر اینکه بازار سرمایه در حال حاضر با ریسک سیستمی روبرو نیست، افزود: قیمت های جهانی نسبت به ماه فروردین یا با رشد اندک همراه بودند یا ثبات داشتند، بر این اساس، شرکت ها در شرایط مطلوبی قرار دارند، طی ماه های گذشته تنش های سیاسی کاهش محسوس داشت و افزایش نرخ ارز نیز برای بسیاری از شرکت های حاضر در بازار سرمایه مزیت محسوب می شود. بنابراین ریسک خاصی در حال حاضر پیش روی بازار سرمایه نیست.
 
عضو هیات مدیره شرکت مشاوره سرمایه گذاری آرمان آتی ادامه داد: شرایط بازار در چند روز گذشته نشان داد که ما همچنان به تقویت توسعه و تقویت امر بازار گردانی نیاز داریم. بازارگردانی کارآمد بهترین گزینه پیشگیری از نوسان غیر منطقی مثبت یا منفی شاخص است.
 
سهام عدالت را حفظ کنید
 
عضو هیات مدیره شرکت مشاوره سرمایه گذاری آرمان آتی در ادامه گفتگو با سنا به دارندگان سهام عدالت توصیه کرد این دارایی با ارزش را حفظ کنند و افزود: سبد سهام عدالت از شرکت های بنیادی بازار تشکیل شده و به جرات می توان ادعا کرد این دسته از شرکت ها هیچ یک دچار حباب نیستند. به صاحبین سهام عدالت توصیه می کنم این دارایی با ارزش را حفظ کنند.
 
وی ادامه داد: مالکین سهام عدالت با استراتژی نگاه بلند مدت منفعتی بسیار بیشتر از امروز کسب خواهند کرد.
 
چند توصیه ضروری به سهامداران
 
علی اسلامی بیدگلی با اشاره به اینکه رشد چند ماه گذشته بازار سرمایه تجربه بی نظیری بود که تکرار آن به راحتی رقم نمی خورد افزود: هرچند بازار به روند رو به رشد و منطقی خود باز می گردد اما ما شاهد افت و خیز ذاتی شاخص هم خواهیم بود. بنابراین به آن دسته از سرمایه گذاران تازه وارد که با مفاهیم بورسی و رفتار مالی آشنایی ندارند توصیه می کنم حتما به شکل غیر مستقیم و از طریق مشاورین دارای مجوز، سبد گردان ها و صندوق ها به بازار سرمایه ورود کنند.  

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *