RSS
امروز جمعه ، ۹ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

شعبه مرکزی بیمه‌آسیا افتتاح شد

پیش‌بینی شاخص دو میلیون واحدی تا پایان امسال

بازار مسکن به رونق غیرتورمی رسیده است؟

مسکن کالای سرمایه‌ای شده است

سه نهاد مخل در فضای کسب وکار

محمدباقر قالیباف با ۲۳۰ رأی رئیس مجلس یازدهم شد

با دستمزد معقول، تورم کنترل می ‏شود

بانک رفاه طرح تسهیلاتی رفاه کالا را به اجرا گذاشت

بخش خصوصی می‌تواند رمزارزملی کشورها را تقویت کنند

بانک توسعه تعاون به‌ عنوان بانک عامل فروش سهام عدالت معرفی شد

آزمون های آداب و بیمه‌های زندگی به صورت الکترونیکی برگزار می شوند

کشف قیمت ۶۵۱۱۹ ریالی «آریا» در فرابورس

سهام عدالت متوفیان به وراث می رسد

امکان ثبت غیرحضوری درخواست فروش سهام عدالت در بانک ملت

توصیه به کسانی که پولی از حساب آن‌ها برداشت می‌شود

نقدینگی واقعا چقدر رشد کرده است؟

پیام تبریک مدیرعامل به مناسبت سالروز تاسیس بانک سینا

اگر بیمه نامه چاپی خواستید،درخواست بدید

آغاز فعالیت خزانه بانک آینده برای تحویل سکه

کمک ۵۰ میلیونی بانک ایران زمین به ایتام

حذف رمز ایستا و پویا با خودپرداز بانک رفاه

طلا ارزان می­ شود؟

متقاضیان ثبت نام خرید خودرو بخوانند

حراج اوراق بدهی دولتی، ۱۳ خرداد

جزئیات پرداخت انواع وام کرونا

کوییک ۹۹ میلیون تومانی جایگزین پراید ۶۷ میلیون تومانی می‌شود

جایگزین پراید آمد

۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۲/۳۰کد خبر: 306485
ایستانیوز:حالا گروه خودروسازی سایپا از افزایش چشمگیر تولید کوییک و ساینا برای جبران توقف تولید پراید خبر داد. اما قیمت کوییک و ساینا نسبت به قیمت پراید برای خانواده‌هایی با درآمد پایین و متوسط رقم بالایی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،پراید همیشه نماد وسیله نقلیه طبقه کم‌درآمد و درآمد متوسط در ایران بوده است. از سال 72 که پراید پا به خط تولید خودروی ایران گذاشت، تا همین امروز، فراز و نشیب‌های مختلفی را طی کرده است. قیمتش از یک خودرو متعلق به طبقه کم‌درآمد و حدود 6 میلیون تومان به بالای 70 میلیون تومان رسید. هفته گذشته در سایت‌های مختلف اعلام شد که پراید به 90 میلیون تومان رسیده است، البته که مسئولان اعلام کردند قیمت 90 میلیون تومانی واقعی نیست.
 
طی سال‌ها پراید عامل بیشترین تصادف‌ها در ایران بود و عکس‌های پراید مچاله شده براثر تصادفات همیشه در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شد. البته به گفته برخی مسئولان دلیل اینکه پراید عامل بیشترین تصادف‌ها در ایران است، تماما به ایمنی خودرو برنمی‌گردد و دلیلش فراوانی پراید در دست مردم است. اما همچنان خیلی‌ها معتقدند این خودرو امن نیست.
 
حالا بعدازاین همه ‌سال تولید پراید متوقف‌شده است. 6 اردیبهشت‌ماه، سید جواد سلیمانی مدیرعامل سایپا از توقف خط تولید دو مدل خودرو پراید خبر داد و گفت: با تولید آخرین پراید ۱۱۱ از محصولات خانواده X۱۰۰ در چهارم اردیبهشت‌ماه جاری، تولید دو مدل ۱۳۲ و ۱۱۱ از مجموع سه مدل خودروهای سواری پراید، برای همیشه از سبد محصولات سایپا در بازار ایران خارج شد. به گفته او، قرار بود تولید پراید ۱۱۱ برای تحویل به مشتریانی که این خودرو را پیش‌تر خریداری کرده بودند، تا پایان اردیبهشت‌ماه ادامه داشته باشد اما با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و افزایش تولید در ماه‌های پایانی سال، زودتر به تیراژ موردنظر رسیدیم و حدود یک ماه قبل از برنامه اعلام‌شده، توقف تولید پراید ۱۱۱ را اعلام می‌کنیم. در خصوص پراید ۱۳۲ هم همین اتفاق رخ داد. موفق شدیم ۱۵ دی‌ماه سال گذشته و ۱۵ روز پیش از موعد قبلی، تعهدات خود در قبال مشتریان انجام داده و تولید پراید ۱۳۲ را متوقف کنیم.
 
مدیرعامل سایپا بابیان اینکه مدیران پیشین بارها از توقف تولید محصولات خانواده پراید به دلیل قدیمی بودن فناوری آن صحبت کرده بودند، اما هر بار به دلایلی این کار عملی نشد، ادامه داد: خروج پراید از خطوط تولید سایپا یکی از برنامه‌های اصلی ما در بدو ورود به سایپا بود که آن را به‌صورت جدی پیگیری، عملیاتی و اجرایی کردیم. برنامه‌ریزی کرده‌ایم که پراید ۱۳۱ به‌عنوان آخرین‌مدل خانواده پراید را تیرماه امسال از سبد محصولات سایپا خارج کنیم و پرونده تولید پراید در ایران برای همیشه بسته شود.
 
حالا گروه خودروسازی سایپا از افزایش چشمگیر تولید کوییک و ساینا برای جبران توقف تولید پراید خبر داد. اما قیمت کوییک و ساینا نسبت به قیمت پراید برای خانواده‌هایی با درآمد پایین و متوسط رقم بالایی است.
 
امروز قیمت سایپا 111 در نمایندگی 42 میلیون و 100 هزار تومان و در بازار آزاد 67 میلیون تومان بود. درحالی‌که قیمت ساینا ساده در نمایندگی 58 میلیون و 800 هزار تومان و در بازار آزاد 90 میلیون تومان است. حتی قیمت کوییک دنده‌ای، ارزان‌ترین نوع کوییک، در نمایندگی 61 میلیون و 220 هزار تومان و قیمت آزاد 99 میلیون تومان بوده است که اختلاف 20 میلیون تومانی با پراید دارد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *