RSS
امروز پنج شنبه ، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

۳دلیل رشد پایه پولی در کشور چیست؟

ایران خودرو ۴۵ هزار خودروی دیگر پیش فروش می‌کند

بورس نقدینگی را به تولید تزریق می‌کند؟

قوی ترین سهام در سبد سهام عدالت است

کفایت نقدینگی دربازار بین‌بانکی

پایان سبز بورس در هفته دوم خرداد

احراز هویت غیرحضوری سجام چگونه انجام می‌شود؟

کارگزاران پرریسک از عاملیت فروش سهام عدالت کنار گذاشته شدند

لزوم اصلاح قوانین بورس و بازار سرمایه

قرعه کشی آزمایشی ایران خودرو با موفقیت انجام شد

خط فقر در تهران به ۴.۵ میلیون تومان رسید+نمودار

تصمیمی برای افزایش مشمولان سهام عدالت وجود ندارد

پیام مدیرعامل بانک رفاه به مناسبت سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره)

شرایط پذیرش سهام عدالت برای وثیقه صدور کارت اعتباری

"لقمان" هم وارد بازار فرابورس شد

رشد بازار سرمایه فرصتی برای رشد و رونق بنگاه‌های تولیدی است

چرا سرمایه گذار خارجی وارد کشور نمی شود؟

آزادسازی سهام عدالت چه تحولاتی را رقم می زند

ارائه نسخه جدید موبایلی همراه کارت رفاه

ادغام بانک‌های نظامی به نیمه راه رسید

آغاز به کار تیم نوسازی Core Banking رفاه

پیام کارمندان موسسه اعتباری کاسپین

"سنگِ بزرگ" بانک مرکزی

تسهیل ورود شرکت‌ها به بورس

افزایش ۴۰ هزار و ۴۱۷ واحدی شاخص بورس تهران

خوش‌بینی سرمایه گذاران محرک اصلی رشد بازار سهام

۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۱/۲۰کد خبر: 303912
ایستانیوز:یک کارشناس بازار سرمایه با پیش‌بینی تداوم رشد شاخص بورس و کلیت بازار سهام در سال جدید گفت: یکی از دلایل اصلی این اتفاق، خوش‌بینی است که سرمایه‌گذاران نسبت به بازار سهام دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،حسن خدایی  با اشاره به ورود نقدینگی تازه در سال جدید به بازار سهام گفت: یکی از دلایل اصلی این اتفاق، خوش‌بینی است که سرمایه‌گذاران نسبت به رشد بازار سهام دارند.
 
این کارشناس بازار سرمایه افزود: از طرفی دیگر رکودی که بر اقتصاد کشور، بویژه به واسطه انتشار ویروس کرونا نیز حاکم شده است نیز موجب شده تا نقدینگی بیشتری از بخش‌ها و بازارهای مختلف از سوی حقیقی‌ها به سمت بازار سهام سرازیر شود.
 
وی با تاکید بر این که جریان قوی نقدینگی همچنان حرکت و مسیر بازار سرمایه را صعودی و رو به رشد به پیش می‌برد، تصریح کرد: تا مادامی که این نقدینگی در بازار سهام وجود دارد، این مسیر رو به رشد ادامه خواهد داشت و دست‌یابی شاخص بورس به رقم‌های بالا دور از دسترس نخواهد بود.
 
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به برنامه‌های دولت برای عرضه سهام دولت در بورس طی ماه‌های آینده به عموم مردم افزود: علاوه بر عوامل یاد شده، حمایت‌های دولت از بازار سرمایه هم موجب شده تا این موج مثبت در بازار سهام ادامه داشته باشد.
 
وی گفت: با توجه به شرایط خوب و مناسب بازار سرمایه، باید برای این بازار و نقدینگی خوبی که در آن جریان دارد برنامه‌ریزی مناسبی داشت و با اقداماتی همچون افزایش سهام شناور شرکت‌ها، نقدینگی وارده به این بازار را بدرستی جذب کرد.
 
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: از سوی دیگر انتظار می‌رود تا با تسریع در پذیرش شرکت‌ها و افزایش شمار عرضه‌های اولیه، جذب هدفمند نقدینگی بهتر انجام گرفته و شاهد توسعه هر چه بیشتر بازار سهام در کشور باشیم.
 
وی با بیان این که یکی از آرزوهای دیرینه فعالان اقتصادی کشور ورود نقدینگی به بازار سرمایه بوده است که خوشبختانه این روزها در حال شکل‌گیری است، اضافه کرد: با این اتفاق هم تامین مالی بهتری برای صنایع صورت می‌گیرد و هم این که دلالی و سفته‌بازی کمتری نیز در سایر بازارها رخ می‌دهد. از این رو این روزها شاهد این هستیم که نقدینگی مناسبی از سوی اشخاص حقیقی به سمت بازار سرمایه آمده است.
 
خدایی با پیش‎‌بینی این موضوع که روند رو به رشد شاخص و بازار سرمایه کماکان ادامه خواهد داشت، در خصوص تغییر قوانینی و مقررات در این بازار نیز گفت: این تغییرات از دو جنبه قابل بررسی است، یکی آن دسته از تغییراتی است که یک شبه بوده و موجب بی‌ثباتی در بازار و ایجاد شوک به سرمایه‌گذاران وارد می‌شود که این تغییرات قابل دفاع نیست.
 
به گزارش ایبنا ، وی افزود: اما دسته‌ای دیگر از تغییرات هستند که متناسب با شرایط معاملات بازار و سایر عوامل اثرگذار بر کلیت بازار سرمایه تصویب و اعمال می‌شوند، که با توجه به پویا بودن بازار سرمایه گریزی از این دسته تغییرات نیست.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *