RSS
امروز یکشنبه ، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

حذف فیزیکی بیمه نامه ثالث برای رفاه مردم است

بانک حکمت ایرانیان در بانک سپه ادغام شد

افزایش سقف تسهیلات برای مشتریان بانکداری شرکتی

طرح حذف ۴ صفر از پول ملی ایراد دارد

حمل و نقل عمومی کلانشهر کرج با حمایت بانک شهر گسترش می یابد

انعقاد تفاهم نامه همکاری بانک دی با سازمان منطقه آزاد کیش

بانک توسعه صادرات ایران تا سقف ۱۵۰۰۰ میلیارد ریال اوراق گام صادر می کند

سرمایه بیمه ما ۴۰۰میلیارد تومان می شود

عملکرد بیمه البرز در بیمه نامه های آتش سوزی

احتمال معامله سهام عدالت بعد از ساعت بازار

متوسط قیمت محصولات کشاورزی در زمستان ۹۸

هزینه دریافت وام ۲۴۰ میلیونی مسکن معادل وام ۴۰ میلیونی جعاله شد

قیمت دلار ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ به ۱۷۱۰۰ تومان رسید

قیمت سکه به ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان رسید

رشد ۳۳ هزار و ۴۰۴ واحدی شاخص بورس تهران

تورم ۳۶.۷ درصدی شاخص کل قیمت تولیدکننده

اطلاعیه بانک مرکزی درباره حراج اوراق دولتی روز یکشنبه

تدوین برنامه دقیق برای جذب ارز حاصل از صادرات در بانک ملی

تامین مالی ۱۰ هزار میلیارد ریالی بانک مسکن با صکوک رهنی

فروش سهام عدالت، فقط از طریق کارگزاری‌ها و بانک‌ها

کاهش زمان اخذ مجوزها از ۷۲.۵ به ۳ روز

به پشتوانه بانک ملی ایران تجارت کنید

روحانی: نمی‌توانیم بزودی به شرایط قبل از کرونا برگردیم

بانک سرمایه، یکی ازچهار بانک برتر درکمترین خطای تراکنش‌های شتابی

مجمع اعتباری ملل فردا برگزار می‌شود

نوسازی ۱۱ هزار واحد مسکونی فرسوده با تسهیلات بانک مسکن

۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۱/۱۹کد خبر: 302879
ایستانیوز:مدیر امور امور اعتباری بانک مسکن اعلام کرد: نزدیک به ۱۱ هزار واحد مسکونی فرسوده در کشور با استفاده از تسهیلات حمایتی بانک مسکن نوسازی شدند.
به گزارش ایستانیوز، محمدحسن علمداری مدیرامور اعتباری بانک مسکن، با بیان اینکه برای حمایت از تولید و عرضه مسکن در هسته فرسوده و قدیمی شهرهای کشور از تمامی ظرفیت و توان تسهیلات دهی بانک به سازنده ها استفاده می شود، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: این بانک در جهت تسریع و تسهیل جریان نوسازی بافت فرسوده و رونق بخشی به پروژه های ساخت و ساز در این محدوده از شهرها، طی شش ماه گذشته در دو مرحله سقف تسهیلات ساخت وساز پیش بینی شده برای بافت های فرسوده افزایش داده است به طوریکه سقف این نوع تسهیلات در شهر تهران برای آن دسته از سازندگان حرفه ای که از تکنولوژی های نوین در پروژه های خود استفاده می کنند به ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است.
 
وی با تاکید بر آنکه پیگیری ها و مذاکرات بانک برای افزایش سقف این نوع تسهیلات از سال گذشته آغاز شده بود، اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه های ساخت وساز و توجه ویژه بانک مسکن برای حمایت از ساخت و عرضه مسکن در بافت فرسوده، مذاکرات اولیه ای با بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی برای افزایش سقف تسهیلات مشارکت مدنی بافت فرسوده انجام شد و نهایتا به نتیجه رسید.
 
مدیرامور اعتباری بانک مسکن با بررسی کارنامه تسهیلات دهی بانک مسکن به بافت فرسوده، تاکید کرد: از ابتدای دوره پرداخت تسهیلات تا پایان سال ۹۸، مجموعا ۱۰ هزار و ۹۶۱ واحد مسکونی در بافت فرسوده به مرحله انعقاد قرارداد برای اخذ تسهیلات قرارگرفته اند. به این معنا که تا تاریخ مذکور حدود ۱۱ هزار واحد مسکونی معرفی شده به مدیریت شعب بانک مسکن در سراسر کشور، پس از بررسی، به مرحله انعقاد قرارداد و در نوبت پرداخت تسهیلات قرار گرفته اند.
 
علمداری ادامه داد: مطابق با کارنامه به دست آمده، تا اسفندماه سال گذشته ارزش ریالی تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان ساخت و ساز در بافت فرسوده شهرها رقمی بالغ بر ۳۸۰ میلیارد و ۴۱۳ میلیون و ۸۵۲ هزار و ۵۰۶ تومان بوده است.
 
وی در عین حال به آمار تسهیلات منعقده در استان های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: پس از استان تهران با انعقاد قرارداد برای ۲ هزار و ۹۶۰ واحد مسکونی،استان خراسان رضوی با ۸۶۷ واحد مسکونی، استان آذربایجان شرقی با ۷۳۳واحد ، استان اردبیل با ۷۱۴ واحد، استان مازندران با ۶۵۶ واحد و استان فارس ۴۴۸ واحد مسکونی بیشترین آمار در میزان تسهیلات منعقد شده برای بافت فرسوده را داشته اند.
 
علمداری همچنین یکی از مهم ترین شرایط اخذ تسهیلات مشارکت مدنی بافت فرسوده را پیشرفت فیزیکی حداقل ۲۰ درصدی پروژه عنوان کرد و گفت: پروژه های ساختمانی در بافت فرسوده، برای دریافت تسهیلات مشارکت مدنی باید به مرحله ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده باشند.
 

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:تسهیلات، بانک مسکن
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *