RSS
امروز جمعه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

بیمه آسیا تا ۱۴۰۰

دکتر مصطفوی سکاندار بیمه میهن شد

اولین آزمون مجازی صنعت بیمه برگزار شد

اعتماد مردم به بازار سرمایه را خدشه دار نکنید

تحلیل هفتگی صنایع بورسی

٦ روز تا عرضه نخستین ملک در بورس کالا

فروش اوراق سلف نفتی از یکشنبه ۲۶ مرداد

بورس تهران آماده پذیره‌نویسی از صندوق دارای دوم

رمز پویا جرائم مالی را کاهش داد

فروش ۶۲ میلیارد ریال سفته و برات در شهر تهران

نرخ ارز متعادل می‌شود

تعیین سقف ارزش کالای صادراتی برای دریافت‌کنندگان کارت بازرگانی

۵ محدودیت‌ معاملات گواهی حق‌تقدم تسهیلات مسکن بانک مسکن و ملی

افتتاح نیروگاه خورشیدی استان البرز با مشارکت بانک ملی ایران

جزییات طرح سهمیه‌بندی بنزین سرانه خانوار

مالیات خریداران سکه در سال ۹۸ تعیین شد

جزییات تغییر ساعت معاملات بورس تهران اعلام شد

اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره واریز مبلغ حاصل از فروش سهام عدالت

نرخ سود سپرده بانک‌ها نزد بانک مرکزی افزایش یافت

سود سهام‌داران بیمه‌‌کوثر پرداخت شد

نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای با تسهیلات بانک صادرات

خدمات دستگاه های خودپرداز موسسه اعتباری ملل

ایجاد سازوکارهای تسهیل در خدمت رسانی به بیمه شدگان بیمه آرمان

تصویب افزایش سرمایه ۱۶۷ درصدی بیمه "ما"

رشد ۸۳ درصدی حق بیمه تولیدی بیمه سرمد

اقدامات بورس کالا در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۱/۱۱کد خبر: 302681
ایستانیوز:معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران اقدامات بورس کالای ایران در جهت تسهیل معاملات در همه ابعاد و همراهی با ذینفعان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از کالاخبر، رضا محتشمی پور گفت: بورس کالا در هفته های گذشته با درک شرایط حساس کشور، اقداماتی را در حوزه جایگزینی روش های الکترونیکی به جای انجام عملیات فیزیکی در زمینه فعالیت شرکت، کارگزاری ها، عرضه کنندگان، خریداران و همچنین همراهی با همه ذینفعان به دلیل برخی محدودیت های پیش آمده انجام داده است. 
رضا محتشمی پور عنوان کرد: جایگزینی حضور کارگزاران در روزهای سه شنبه هر هفته با معاملات الکترونیکی تا اطلاع ثانوی، امکان انجام کلیه معاملات صادراتی تالار کیش به شکل الکترونیکی از تهران، تجمیع و تمرکز عرضه محصولات در روزهای ۲۷ و ۲۸ اسفند ۹۸ و ۵ ،۶ و ۹ فروردین ۹۹ به روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین از جمله اقدامات بورس کالا در جهت تسهیل معاملات و به حداقل رساندن عملیات فیزیکی در بخش های مختلف بوده است.
وی ادامه داد: همچنین کارگزاران تا پیش از شیوع ویروس کرونا، گزارش های مالی ماهانه خود را به صورت فیزیکی ( کاغذی) ارایه می کردند که هم اکنون به صورت سیستمی دریافت می شود. 
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران افزود: از سوی دیگر با توجه به کاهش ساعت فعالیت بانک ها، در چندین مورد زمان ثبت سفارش مشتریان برای معاملات را تمدید کردیم تا مشکلی برای تامین نیاز مصرف کنندگان و خرید آن ها ایجاد نشود.
محتشمی پور به اقدامات بخش پذیرش و بازاریابی بورس کالا اشاره کرد و گفت: هم اکنون کلیه اقدامات مربوط به اخذ کد مشتریان و پذیرش کالاها بدون دریافت مدارک فیزیکی و به صورت الکترونیکی انجام می شود تا نیازی به مراجعه حضوری مشتریان نباشد.
به گفته وی در واحد تسویه و پایاپای نیز به دلیل وجود بار مالی در برخی مدارک، نیاز به دریافت اصل مدرک وجود داشت که با تعامل و هماهنگی های انجام شده امکان دریافت الکترونیکی مدارک البته با برخی ملاحظات فراهم شده است.
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران در پایان اقدام دیگر بورس در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را کاهش بازه زمانی معاملات آتی، اختیار معامله، گواهی سپرده کالایی و صندوق های کالایی به ساعت ۱۵ عنوان کرد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *