RSS
امروز یکشنبه ، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

حذف فیزیکی بیمه نامه ثالث برای رفاه مردم است

بانک حکمت ایرانیان در بانک سپه ادغام شد

افزایش سقف تسهیلات برای مشتریان بانکداری شرکتی

طرح حذف ۴ صفر از پول ملی ایراد دارد

حمل و نقل عمومی کلانشهر کرج با حمایت بانک شهر گسترش می یابد

انعقاد تفاهم نامه همکاری بانک دی با سازمان منطقه آزاد کیش

بانک توسعه صادرات ایران تا سقف ۱۵۰۰۰ میلیارد ریال اوراق گام صادر می کند

سرمایه بیمه ما ۴۰۰میلیارد تومان می شود

عملکرد بیمه البرز در بیمه نامه های آتش سوزی

احتمال معامله سهام عدالت بعد از ساعت بازار

متوسط قیمت محصولات کشاورزی در زمستان ۹۸

هزینه دریافت وام ۲۴۰ میلیونی مسکن معادل وام ۴۰ میلیونی جعاله شد

قیمت دلار ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ به ۱۷۱۰۰ تومان رسید

قیمت سکه به ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان رسید

رشد ۳۳ هزار و ۴۰۴ واحدی شاخص بورس تهران

تورم ۳۶.۷ درصدی شاخص کل قیمت تولیدکننده

اطلاعیه بانک مرکزی درباره حراج اوراق دولتی روز یکشنبه

تدوین برنامه دقیق برای جذب ارز حاصل از صادرات در بانک ملی

تامین مالی ۱۰ هزار میلیارد ریالی بانک مسکن با صکوک رهنی

فروش سهام عدالت، فقط از طریق کارگزاری‌ها و بانک‌ها

کاهش زمان اخذ مجوزها از ۷۲.۵ به ۳ روز

به پشتوانه بانک ملی ایران تجارت کنید

روحانی: نمی‌توانیم بزودی به شرایط قبل از کرونا برگردیم

بانک سرمایه، یکی ازچهار بانک برتر درکمترین خطای تراکنش‌های شتابی

مجمع اعتباری ملل فردا برگزار می‌شود

مدیر امور فناوری اطلاعات خبر داد:

افزایش تراکنش‌های غیرحضوری در بانک صادرات پس از شیوع کرونا

۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱/۱۰کد خبر: 302665
ایستانیوز:مدیرفناوری اطلاعات بانک صادرات ایران با اشاره به اهمیت خدماتی که از سوی شرکت‌های فین تکی و استارتاپی در حوزه بانکی و مالی در شرایط امروز شیوع بیماری کرونا ارائه می‌شود، گفت: خوب است که شبکه بانکی نیز از این خدمات استقبال کند تا بتوانیم در توسعه این خدمات سریعتر عمل کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)به نقل از بانک صادرات، سیدجعفر صدری تاکید کرد: بانک‌ها در زمینه مقابله با خطرات ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا تمهیدات مختلفی را در نظر گرفته‌اند که پیشگیری از ابتلای کارمندان و همکاران بانکی به این بیماری و همچنین تسهیل دریافت خدمات بانکی از سوی مراجعه کنندگان و مشتریان بانک‌ها از نخستین اقدامات انجام شده در این زمینه است.
 
 وی درباره اقداماتی که بانک صادرات همراه با سایر بانک‌های کشور در زمینه پیشگیری از ابتلای کارمندان و همکاران بانکی به این ویروس در نظر گرفته‌اند، گفت:‌ضدعفونی کردن شعب بانکی، لزوم استفاده از ماسک و دستکش از سوی کارمندان، به صورت مداوم در حال انجام است. همچنین طبق دستورالعملی که از سوی بانک مرکزی صادر شد، فعالیت شعب بانکی نیز به صورت شیفتی در حال پیگیری است و تنها حدود یک سوم از کارمندان بانکی بر سر کار خود حاضر هستند.
 
صدری افزود: در زمینه گسترش استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک و نوین برای تسهیل دریافت خدمات از سوی مشتریان نیز بر اساس دستورالعمل‌هایی که در این زمینه صادر شده و همچنین تمهیداتی که هر بانک به صورت مجزا برای خود در پیش گرفته، نظام بانکداری ما توانسته است یک بخش از تراکنش‌ها و سرویس‌ها و خدمات خود را بیشتر به سمت بانکداری الکترونیک سوق دهد و انگیزه بیشتری به مشتریان خود بدهد که از خدمات غیرحضوری بیشتری استفاده کنند.
 
وی تاکید کرد: در این زمینه شاهد افزایش سقف تراکنش‌ها بودیم و تمهیدات قابل توجهی در این زمینه چه در حوزه برداشت وجه و چه در زمینه انتقال وجه انجام شده است و بسیار نیز مورد توجه قرار گرفته و نتیجه بخش بوده است و رشد تراکنش‌ها در این زمینه قابل توجه بود.
 
 صدری با این وجود یادآور شد: با این وجود در مجموع میزان تراکنش‌ها در اسفند و اوایل فروردین نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش قابل توجهی مواجه بوده است. اما تراکنش‌های غیرحضوری ما نشان دهنده آن است که یک بخش از تراکنش‌هایی که پیشتر در شعبه انجام می‌شد به سمت و سوی بیرون شعبه و درگاه‌های غیرحضوری سوق داده شده‌اند.
 
وی افزود: این اقدام باعث شد یک بخشی از مشتریان که سرویس‌های خود را از داخل شعبه و مواجه با تحویلدار دریافت می‌کردند، به سمت دستگاه خودپرداز هدایت شده‌اند که اقدام مناسبی در جهت کاهش شیوع این بیماری در بانک‌ها بود.
 
مدیرفناوری اطلاعات بانک صادرات ایران در ادامه به نقاط ضعف و قوت نظام بانکداری کشور در زمینه زیرساخت‌های حوزه فناوری‌های نوین اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم به موضوع شیوع این بیماری به عنوان یک فرصت برای گسترش اقدامات و حرکت به سمت بانکداری دیجیتال نام برد، می‌توان گفت که فضای خوبی ایجاد شده است که مردم از نظر فرهنگی پذیرش این موضوع را داشته باشند و بیشتر به سمت و سوی استفاده از خدمات غیرحضوری بانکداری حرکت کنند و روند توسعه بانکداری دیجیتال سریعتر شکل بگیرد.
 
 وی افزود: بحث اصلی در این زمینه، مساله فرایندها است. به نظر می رسد ما از نظر تکنولوژی در حوزه بانکی و شرکت های وابسته استارتاپی و فین تکی، اقدامات بسیار خوبی انجام شده است از این جهت که خدمات و سرویس‌هایی را بدون نیاز به حضور مشتری ارائه دهد. اما فرایندها، قوانین و مقررات حاکم بر آن و رگولاتوری باید به نحوی مورد توجه قرار گیرد که مشتری با طیب خاطر سرویس مورد نظر خود را دریافت کند و اگر مشکلی در این زمینه ایجاد شد به سرعت برطرف شود.
 
صدری گفت: یکی از فرصت‌هایی که در این زمینه ایجاد شده است موضوع کیف پول است و مهم و ضروری است که مردم را به سمت استفاده از آن و کمرنگ تر شدن استفاده از کارت سوق بدهیم.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بانک صادرات
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *