RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار

موجی از ورشکستگی شرکت‌های نفتی در راه است

برنده نهایی بحران جهانی کرونا کیست؟

کرونا ۱۵ درصد از اقتصاد ایران را هدف می گیرد

نفت می‌تواند به کمتر از ۲۰ دلار در هر بشکه برسد

کدام تورم؟

حداقل مبلغ خرید سهام، ۵۰۰ هزار تومان شد

عرضه حامل‌های جدید انرژی در سال ۹۹

۱۲ درصد از سهام «شستا» در راه بورس

واریز ۳ هزار میلیارد برای حمایت از بهداشت و درمان

خوش‌بینی سرمایه گذاران محرک اصلی رشد بازار سهام

میانگین نرخ خرید دلار در بازار ثانویه به ۱۳.۹۷۷ تومان رسید

دارایی‌های بازگشت شده، جهت فروش تحویل بانک‌ها شده است

آثار و تبعات ویروس کرونا بر اقتصاد و صنعت بانکداری

حمایت بیمه تجارت‌نو از نمایندگان فروش در مقابل آسیب اقتصادی کرونا

برنامه‌های چهارگانه صنعت بیمه برای تحقق شعار جهش تولید

کسب رتبه دوم بانک صنعت ومعدن درشاخص‌های تدوینی وزارت اقتصاد

مجمع سالانه سامان کیش برگزار شد

سهام آریاساسول هفته آینده عرضه می‌شود

کاهش قیمت فلز زرد

راه اندازی سررسید جدید آتی زعفران در بورس کالا

قانون بیمه شخص ثالث باید تغییر کند

اقساط وام از محل یارانه چقدر می شود؟

موافقت با برنامه‌های بانک مرکزی برای مهار کرونا

تصویب سند راهبردی بانک مرکزی

بررسی راهکارها و پیشنهادهای مواجهه با شیوع ویروس کرونا

پیش بینی های دلار ۱۸ الی ۲۰هزار تومانی

۱۴:۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۵کد خبر: 301670
ایستانیوز:یکی از تحلیلگران بازار‌های مالی با اشاره به اثر افزایش قیمت دلار بر شاخص بورس در کانال شخصی‌اش نوشت: با توجه به اینکه قیمت دلار در حال رشد است، هیچ‌کس حاضر نیست دارایی‌هایش را به ریال تبدیل کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، سینا سلیمانی با بیان اینکه فشار بودجه‌ای دولت و محدودیت در ذخایر ارزی، اثرش را روی قیمت دلار نشان داده گفت: در صورتی که قیمت دلار بالاتر از نرخ 15هزار و 600تومان تثبیت شود، باید منتظر دلار ۱۸ الی ۲۰هزار تومانی باشیم که البته امیدواریم این اتفاق رخ ندهد.
 
وی با تأکید بر اینکه احتمالا نیمه نخست سال۱۳۹۹، وضع متفاوتی را شاهد خواهیم بود، گفت: ارزش واقعی دلار با درنظرگرفتن حجم نقدینگی و قدرت جذب بخش صادراتی، در سطح ۱۴۱۰۰ تا ۱۶۴۵۰تومان قرار دارد، این به معنی شمش فولاد ۵.۱ تا ۵.۵میلیون تومانی، کنستانتره ۷۵۰ تا ۸۰۰هزار تومانی، گندله ۱.۱ تا ۱.۴میلیون تومانی، متانول ۳.۳میلیون تومانی، اوره ۲.۸میلیون تومانی و... است که همین نرخ‌ها برای جهش دوباره بورس کافی است.
 
سلیمانی اضافه کرد: خواه ناخواه نرخ صرافی ملی به‌زودی با نرخ واقعی همگن خواهد شد و به‌دنبال آن نرخ سامانه نیما نیز با قیمت‌های جدید تطابق پیدا خواهد کرد، چنان‌که دولت در بودجه مازاد درآمد ۱۵۰۰میلیارد تومانی از محل نرخ خوراک پتروشیمی‌ها که با نرخ نیمایی تعیین می‌شود را برآورد کرده و این به معنی پذیرش نرخ بالاتر دلار سامانه نیما در دولت است.
 
او با اشاره به رکود در بازار‌های موازی گفت: در عین حال احتمال کاهش نرخ سود سپرده هم وجود دارد و درصورتی که این اتفاق رخ دهد سرریز نقدینگی وارد بازار‌های موازی خواهد شد، زیرا با تورم 40درصد عملا سود سپرده 20درصدی دیگر جذابیت ندارد.
 
او اضافه کرد: جریان نقدینگی خواه‌ناخواه بر عملکرد و درآمد صنایع تأثیر‌گذار است، اما مهم‌تر از آن، نیاز دولت به جذب این نقدینگی از طریق انتشار اوراق و واگذاری دارایی است که بخشی از این سرریز را به سمت بازار سرمایه هدایت می‌کند. در چنین شرایطی نسبت قیمت به درآمد بازار سهام افزایش می‌یابد، به این معنی که اگر تا به حال سرمایه‌گذاران سهام، فولاد مبارکه را با نسبت قیمت به درآمد 5مرتبه خریداری می‌کردند، حالا ممکن است سهام فولاد مبارکه را با نسبت قیمت به درآمد ۶ یا ۷مرتبه خریداری کنند.
 برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *