RSS
امروز پنج شنبه ، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار

دستورالعمل تمدید بیمه شخص ثالث بیمه سینا ابلاغ شد

ادامه جشنواره بیشتراکنش به زمان دیگری موکول شد

احتمال تجدید ساختار بانک‌ها با فشار مضاعف کرونا

آمادگی شعب خارجی بانک ملی برای جمع آوری کمک های خیران

پیش‌بینی سال۹۹بورس: هراس از سقوط

طلا در سال ۹۸ بازار نسبتاً آرامی داشت

اقتصاد ایران چشم به تحولات بازار ارز دارد

صنعت بیمه با خطرهایی مواجه است

بانک‌ها از ارتباطات بین‌المللی بازمانده‌اند

تولید ناخالص داخلی در دهه ۹۰ رشد نمی‌کند؟

۱۰ میلیارد دلار برای رفع مشکلات کسب‌وکارها در نظر گرفتیم

جهانگیری: تمرکز دولت تامین منابع ارزی و ریالی است

زنگ خطرهای کرونا برای اقتصاد ایران

چرا پای طلای آب شده به بورس باز نشد؟

تبعات کرونا بدتر از پیش بینی است

تداوم جدی روند مدیریت علمی و بدون هیجان بازار ارز در سال ۹۹

انتشار اوراق بهادار به پشتوانه طلا

تسریع در واگذاری ها از طریق بازار سرمایه

واگذاری ۲۹۹۸ میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی در سال ۹۸

۴ محور حمایت از خانوارها و بنگاه‌ها با اعتبار ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی

افزایش یک درصدی قیمت طلا در بازار جهانی

تمدید بخشنامه نحوه حضور کارمندان در ادارات، بانک‌ها و بیمه‌ها تا ۲۰ فروردین

هالک بانک ترکیه از اتهام نقض تحریم ایران تبرئه شد

رئیس کانون صرافان: نرخ ها کاذب است

ثبت نام مجدد از متقاضیان یارانه معیشتی

چرا تولید و صادرات رشد کرد؟

رشد ۲۰ درصدی صادرات غیرنفتی

۱۰:۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۵کد خبر: 301653
ایستانیوز:در ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۸ از میان ۴۲ محصول منتخب صنعتی و معدنی، ۳۰ محصول رشد و ۱۲ محصول کاهش تولید داشته‌اند. فولاد خام با ۲۰ میلیون تن ۶.۸ درصد، سیمان با ۵۱.۲ میلیون تن ۱۲.۲ درصد، کاتد مس با ۲۰۷.۸ هزار تن ۳.۱ درصد، لوازم‌خانگی (شامل تلویزیون، یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی) با ۲۱۴۹.۷ هزار دستگاه ۷.۸ درصد و محصولات پتروشیمی با ۴۵.۸ میلیون تن ۱.۹ درصد رشد تولید داشته‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت چکیده شاخص‌ها و اهم اقدامات این وزارتخانه در ده‌ماهه سال ۹۸ را اعلام کرد. به گزارش شاتا، بنابراین گزارش تعداد ۵ هزار و ۲۱۲ فقره پروانه بهره‌برداری با میزان سرمایه‌گذاری 44.5 هزار میلیارد تومان و اشتغال ۸۱ هزار و ۲۴۴ نفر صادرشده که شاهد رشد ۵۳ درصدی در تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صادره بودیم.
 
تعداد جواز سال تأسیس صادره در این مدت ۲۲ هزار و ۷۴۵ مورد بوده با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری 312.7 هزار میلیارد تومان همچنین پیش‌بینی اشتغال ۵۱۸ هزار و ۲۳۷ نفر که نسبت به مدت مشابه سال قبل در تعداد 18.7 درصد و در سرمایه‌گذاری 21.5 درصد و در اشتغال 16.7 درصد رشد را نشان می‌دهد. در این گزارش آمده است که مجوزهای صنفی صادرشده 339.4 هزار فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 3.9 درصد مواجه شده است.
 
*صادرات غیرنفتی رشد کرد
 
طبق آمار وزارت صنعت، در 10 ماهه 1398 صادرات کالاهای غیرنفتی 115.3 میلیون تن به ارزش 35.5 میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی 20.7 درصد رشد را نشان می‌دهد. همچنین میزان واردات به کشور 28.6 میلیون تن به ارزش 36 میلیارد دلار بوده که به لحاظ ارزشی 0.12 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
 
*سهم تسهیلات بخش صنعت و معدن و بازرگانی بیشتر شد
 
بخش مهمی از آمار وزارت صنعت به تسهیلات پرداختی برمی‌گردد. طبق این گزارش، تسهیلات پرداختی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در 9 ماهه سال 1398 به بخش‌های مختلف اقتصادی مبلغ 626.3 هزار میلیارد تومان است. تسهیلات بخش صنعت و معدن به 190.4 هزار میلیارد تومان رسیده است. در بخش بازرگانی نیز 120.9 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت‌شده است. سهم تسهیلات بخش صنعت و معدن و بازرگانی، به ترتیب 30.4 و 19.3 درصد بوده است.
 
همچنین در راستای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، از ابتدای سال 1398 تا پایان دی‌ماه 1398، جمعاً مبلغ حدود 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات به 19 هزار و 911 واحد در قالب پروژه رونق تولید پرداخت‌شده است. در قالب تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره 18) تا پایان دی‌ماه، 1398 تعداد 2 هزار و 125 واحد به بانک‌های عامل معرفی که از این تعداد، 423 واحد تسهیلات خود را به ارزش 2 هزار و 447 میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.
 
*تولید هم رشد کرد
 
در 10 ماهه سال 1398 از میان 42 محصول منتخب صنعتی و معدنی، 30 محصول رشد و 12 محصول کاهش تولید داشته‌اند. فولاد خام با 20 میلیون تن 6.8 درصد، سیمان با 51.2 میلیون تن 12.2 درصد، کاتد مس با 207.8 هزار تن 3.1 درصد، لوازم‌خانگی (شامل تلویزیون، یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی) با 2149.7 هزار دستگاه 7.8 درصد و محصولات پتروشیمی با 45.8 میلیون تن 1.9 درصد رشد تولید داشته‌اند.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *