RSS
امروز پنج شنبه ، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار

دستورالعمل تمدید بیمه شخص ثالث بیمه سینا ابلاغ شد

ادامه جشنواره بیشتراکنش به زمان دیگری موکول شد

احتمال تجدید ساختار بانک‌ها با فشار مضاعف کرونا

آمادگی شعب خارجی بانک ملی برای جمع آوری کمک های خیران

پیش‌بینی سال۹۹بورس: هراس از سقوط

طلا در سال ۹۸ بازار نسبتاً آرامی داشت

اقتصاد ایران چشم به تحولات بازار ارز دارد

صنعت بیمه با خطرهایی مواجه است

بانک‌ها از ارتباطات بین‌المللی بازمانده‌اند

تولید ناخالص داخلی در دهه ۹۰ رشد نمی‌کند؟

۱۰ میلیارد دلار برای رفع مشکلات کسب‌وکارها در نظر گرفتیم

جهانگیری: تمرکز دولت تامین منابع ارزی و ریالی است

زنگ خطرهای کرونا برای اقتصاد ایران

چرا پای طلای آب شده به بورس باز نشد؟

تبعات کرونا بدتر از پیش بینی است

تداوم جدی روند مدیریت علمی و بدون هیجان بازار ارز در سال ۹۹

انتشار اوراق بهادار به پشتوانه طلا

تسریع در واگذاری ها از طریق بازار سرمایه

واگذاری ۲۹۹۸ میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی در سال ۹۸

۴ محور حمایت از خانوارها و بنگاه‌ها با اعتبار ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی

افزایش یک درصدی قیمت طلا در بازار جهانی

تمدید بخشنامه نحوه حضور کارمندان در ادارات، بانک‌ها و بیمه‌ها تا ۲۰ فروردین

هالک بانک ترکیه از اتهام نقض تحریم ایران تبرئه شد

رئیس کانون صرافان: نرخ ها کاذب است

ثبت نام مجدد از متقاضیان یارانه معیشتی

افزایش هزینه‌های نقل‌و‌انتقال مالی برای ایران

۱۰:۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۵کد خبر: 301652
ایستانیوز:علیرضا کلاهی، نایب‌رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران معتقد است بازگشت به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف، هزینه مبادله و تجارت را برای ایران بالا می‌برد و ریسک بسته شدن حساب ایرانیان را در بانک‌های خارجی افزایش می‌دهد که هر دو موانعی در برابر تجارت خارجی کشور به‌ویژه صادرات کالا خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، نایب‌رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران با اشاره به قرارگیری دوباره ایران در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی(FATF)  معتقد است که به این ترتیب، زمان و هزینه‌های تجارت خارجی برای فعالان اقتصادی بخش خصوصی در ایران افزایش پیدا خواهد کرد.
 
علیرضا کلاهی صمدی، در گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق تهران افزود: تا پیش از بازگشت دوباره کشورمان به فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی، نقل ‌و ‌انتقالات پولی از مبدا یا به مقصد ایران مشکوک نبود و در برخی کشورها جابه‌جایی پول هرچند به سختی و با هزینه‌ بیشتر، اما در نهایت قابل انجام بود. با تصمیم اخیر این گروه، از این پس، هر نقل ‌و ‌انتقال پولی که یک سوی آن ایران باشد، در هر کشوری مورد تشکیک و بررسی‌های بیشتر و البته سنگ‌اندازی‌های متعدد قرار خواهد گرفت.
 
به گفته وی، تصمیم اخیر FATF مبنی بر بازگشت ایران به فهرست سیاه این نهاد بین‌المللی، هم‌چنین تهدید جدی برای مسدود شدن حساب بانکی ایرانیان در کشورهای دیگر است در حالی که تا پیش از این بخش عمده‌ای از جابه‌جایی‌های پولی به مقصد و از مبدا ایران از این طریق صورت می‌گرفت. حال این احتمال وجود دارد که این مسیر مالی نیز به روی ایرانیان به ویژه فعالان اقتصادی کشور مسدود شود.
 
کلاهی با این حال بر این باور است که سلام دوباره ایران به فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف کشور را به طور جدی در مقابل نظام مالی دنیا قرار خواهد داد و این پیام را به دیگر کشورها می‌دهد که کشور ما خارج از دایره قواعد مرسوم جهانی است.
 
کشور ما که از سه سال و نیم گذشته در فهرست خاکستری گروه اقدام ویژه مالی قرار داشت و اقدامات متقابل علیه آن به حالت تعلیق درآمده بود بعد از چند بار تمدید مهلت این نهاد بین‌المللی برای تصویب پیمان‌ها و موافقت‌نامه‌های ذیل این گروه در ارتباط با تامین مالی تروریسیم و پولشویی، مجدد ایران را به فهرست سیاه خود در کنار کره شمالی بازگرداند. گرچه راه خروج از این فهرست را با تصویب کنوانسیون‌های پالرمو و CFT باز گذاشت.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *