RSS
امروز دوشنبه ، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار

بخشنامه امهال وام ها اجرا نمی شود!

تغییر ساعت کاری در بانک قرض الحسنه رسالت

با تورم ۴۰ درصدی روبرو خواهیم بود

پیش‌بینی تداوم رونق بازار سهام در بهار امسال

تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تا پایان فروردین

جزییات اختصاص بسته ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی برای مقابله با کرونا

آغاز فعالیت خزانه بانک ملت جهت تحویل گرفتن سکه طلا در سال ۹۹

رقابت طلا با نفت در کاهش قیمت

اقدامات بورس کالا در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

نقش حیاتی بازار سرمایه در تحقق جهش تولید

عرضه سهام نهادهای واسط مالی در بازار سرمایه

رشد بیش از ۲هزار واحدی شاخص کل بورس

تکمیل پازل بهبود فضای کسب و کار از طریق بورس

افزایش سرمایه بیمه کوثر از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها

استقبال گسترده از سامانه احراز هویت سجام در شعب بانک شهر

بانکداری دیجیتال داشتیم، نیاز به مراجعه به شعب وجود نداشت

بسته بانک مسکن برای جهش تولید

نحوه‌ فعالیت شعبه‌های بانک‌پاسارگاد در هفته سوم فروردین

خرید الکترونیک انواع بیمه برای مشتریان بانک گردشگری

پرداخت تسهیلات ارزان بانکی دو ساله به صاحبان کسب و کارهای خرد خانگی و غیر خانگی

وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود است ولی به نقطه مطلوب نرسیده ایم

حمایت بانک سامان و بیمه سامان از طرح ملی درمان بیماران کرونایی با پلاسما

افزایش تراکنش‌های غیرحضوری در بانک صادرات پس از شیوع کرونا

فرآیند تحویل قراردادهای آتی زیره سبز سررسید فروردین ماه ۹۹

سرپیچی برخی بانک ها از مصوبه امهال سه ماهه اقساط تسهیلات

بانک خلق چین به‌شدت از بنگاه‌های اقتصادی‌اش حمایت می‌کند

نبرد ویروس کرونا و اقتصاد

۱۲:۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۳کد خبر: 301562
ایستانیوز:لئو گوکیانگ، معاون رئیس‌کل بانک خلق چین همچنین گفت: بانک خلق چین، نرخ بهره بازار را کاهش داده است و نقدینگی را در جریان قرار داده تا به شرکت‌های آسیب‌دیده از ویروس کرونا کمک کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،بانک خلق چین اقدامات بیشتری برای حمایت از اقتصاد در مقابل ویروس کرونا انجام می‌دهد. از زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد، بانک خلق چین مدام در حال رسیدگی به وضعیت بنگاه‌های اقتصادی است و اقداماتی انجام می‌دهد تا بار مشکلات از دوش آنها برداشته شود. سی‌ان‌بی‌سی در گزارشی به جدیدترین اقدامات بانک خلق چین برای کمک به بخش‌های اقتصادی چین پرداخته است.
 
به گفته این گزارش، بانک خلق چین برای حمایت از اقتصادش در مقابل ویروس کرونا آزادسازی جریان نقدینگی را بیشتر کرده و هزینه‌های مالی برای شرکت‌ها را کاهش داده است.
 
لئو گوکیانگ، معاون رئیس‌کل بانک خلق چین همچنین گفت: بانک خلق چین، نرخ بهره بازار را کاهش داده است و نقدینگی را در جریان قرار داده تا به شرکت‌های آسیب‌دیده از ویروس کرونا کمک کند.
 
به گفته لئو، با تنظیم مقررات برای نسبت ذخیره بانک‌ها، قرار است نقدینگی بیشتری به سمت آنها آزاد شود. او ادامه داد: وضعیت سیاست پولی چین مطلوب است و اقدامات هم کافی بوده است. ما اطمینان داریم که قادر به جبران تأثیر این اپیدمی هستیم.
 
بانک خلق چین نرخ واقعی وام را به‌خصوص برای بنگاه‌های کوچک کاهش داده است. این اقدام هم با بهبود بیشتر سازوکار انتقال نرخ وام صورت گرفته است. لئو تصریح کرد که بانک خلق چین برای محرک بازار به اقدامات سیل مانند متوسل نمی‌شود.
 
چین در هفته‌های اخیر چندین بار نرخ بهره را کاهش داده است. این بانک در تلاش برای کاهش فشارهای مالی شرکت‌هایی است که به دنبال شیوع ویروس کرونا دچار اختلال شده است.
 
سرمایه‌گذاران هم به‌طور گسترده انتظار دارند، اقدامات حمایتی پولی و مالی بیشتری در هفته‌های آینده صورت بگیرد. در ادامه این روند نرخ سپرده‌ها هم با معیارهای جدید تنظیم خواهد شد.
 
لئو معتقد است تأثیر این بیماری همه‌گیر بر اقتصاد چین محدود خواهد بود. پکن هم در تلاش است که اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی امسال را برآورده کند.
 
به گفته مسئولان چینی، تأثیر ویروس کرونا بر اقتصاد چین کوتاه‌مدت و محدود خواهد بود. همچنین بعد از پایان یافتن این بیماری همه‌گیر، تأخیر تقاضا و مصرف به حالت قبل برمی‌گردد و اقتصاد چین به‌سرعت بهبود می‌یابد.
 
اقتصاددانان تخمین می‌زنند که رشد اقتصادی چین می‌تواند در سه ماه اول سال جاری به‌احتمال‌زیاد تا 3 درصد و حتی کمتر کاهش یابد که از 6 درصد سه ماه قبلی خیلی کمتر است. به گفته اقتصاددانان این ضعیف‌ترین سرعت رشد در 30 سال گذشته است.
 
لئو همچنین گفت: بانک خلق چین به‌دقت قیمت‌های مصرف‌کننده را رصد می‌کند. شاخصی که می‌تواند توسط ویروس کرونا مختل شود. به گفته او، مبانی اقتصاد چین سالم است و کشور ذخایر ارزی فراوانی برای پشتیبانی از ارز خود، یعنی یوان در اختیار دارد.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *