RSS
امروز دوشنبه ، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار

بخشنامه امهال وام ها اجرا نمی شود!

تغییر ساعت کاری در بانک قرض الحسنه رسالت

با تورم ۴۰ درصدی روبرو خواهیم بود

پیش‌بینی تداوم رونق بازار سهام در بهار امسال

تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تا پایان فروردین

جزییات اختصاص بسته ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی برای مقابله با کرونا

آغاز فعالیت خزانه بانک ملت جهت تحویل گرفتن سکه طلا در سال ۹۹

رقابت طلا با نفت در کاهش قیمت

اقدامات بورس کالا در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

نقش حیاتی بازار سرمایه در تحقق جهش تولید

عرضه سهام نهادهای واسط مالی در بازار سرمایه

رشد بیش از ۲هزار واحدی شاخص کل بورس

تکمیل پازل بهبود فضای کسب و کار از طریق بورس

افزایش سرمایه بیمه کوثر از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها

استقبال گسترده از سامانه احراز هویت سجام در شعب بانک شهر

بانکداری دیجیتال داشتیم، نیاز به مراجعه به شعب وجود نداشت

بسته بانک مسکن برای جهش تولید

نحوه‌ فعالیت شعبه‌های بانک‌پاسارگاد در هفته سوم فروردین

خرید الکترونیک انواع بیمه برای مشتریان بانک گردشگری

پرداخت تسهیلات ارزان بانکی دو ساله به صاحبان کسب و کارهای خرد خانگی و غیر خانگی

وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود است ولی به نقطه مطلوب نرسیده ایم

حمایت بانک سامان و بیمه سامان از طرح ملی درمان بیماران کرونایی با پلاسما

افزایش تراکنش‌های غیرحضوری در بانک صادرات پس از شیوع کرونا

فرآیند تحویل قراردادهای آتی زیره سبز سررسید فروردین ماه ۹۹

سرپیچی برخی بانک ها از مصوبه امهال سه ماهه اقساط تسهیلات

نوبخت اعلام کرد؛

اختصاص منابع لازم برای مقابله با کرونا

۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۳کد خبر: 301529
ایستانیوز:رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: به وزیر بهداشت اعلام کردم از طرف سازمان برنامه هرچه قدر که منابع لازم باشد برای مبارزه با کرونا اختصاص خواهیم داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،  محمدباقر نوبخت در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ابتدا باید خود نفس انتخابات را در هردوره ای فارغ از اینکه در چه شرایطی قرار داریم مورد توجه قرار دهیم.  به جهت قدرت ویژه و ممتازی که مجلس از آن برخوردار است وحضرت امام مرتب از در راس بودن مجلس یاد کرده اند باید به مجلس توجه کرد.
 
وی ادامه داد:خود بنده هم می توانم این افتخار را داشته باشم که نوعی فرزند مجلس بوده و چهار دوره توانایی ها و ظرفیت که مجلس درخدمت مردم دارد را شاهد باشم.
 
نوبخت گفت: معتقد هستم ما می توانیم برای توسعه کشور رفاه مردم و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران از تقویت مجلس بهره مندشویم.  هر دوره این فعالیت به تناسب مقاومتی که صورت می گیرد از اهمیت خاصی برخوردار است.
 
وی خاطرنشان کرد: تردید نکنیم که ما داریم وارد سومین سال تحریم بی سابقه در تاریخ معاصر می شویم.  بنده به عنوان مسئول بودجهکشور می فهمم که الان شرایط ما برای اینکه بتوانیم انچه که در گذشته انجام می دادیم را به عمل برسانیم چه قدر نیاز به همفکری و خردجمعی داریم.
 
نوبخت گفت: از این رومجلس بسیار می تواند در این شرایط حساس به دولت کمک کند.  همچنین به قوه قضاییه کمک کند تا نظام مانندچهل و یک سال پیش در همه عرصه ها همچنان سرافراز پیش برود بدون تردید دشمنان و بدخواهان ما که در این چهل و یک سال گذشتههیچگاه در دشمنی کوتاهی نکرده اند و از اراده شان برای متوقف کردن نظام کم نشده است.  آن ها بار دیگر بدانند که ما فرزندان انقلابفرزندان امام یاران و دوستاران مقام معظم رهبری و خدمتگذاران مردم در هر شرایطی تلاش می کنیم تا دست به دست هم دهیم.
 
وی افزود: خوشبختانه بر اساس اخرین گزارشی که مرکز آمار ایران برای پاییز داشت رشد مثبتی داشتیم و این گواهی را مراکز بینالمللی یعنی صندوق بین المللی پول و بانک جهانی اعلام کرده اند که رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۰ مثبت است.
 
نویخت کفت: انشالله با توجه به اینکه روند تورم کاهنده است و دیروز در اولین روز اسفند گزارش تورم ماه بهمن از سوی مرکز امار اعلامشد و خوشبختانه هم تورم سالانه و هم تورم نقطه به نقطه ما کاهش پیدا کرده است.  گرچه هنوز شرایط عادی نیست و باید این را به ذهنداشته باشیم که بعد از  تحریم ها و تشدید آن شوکی به اقتصادمان وارد شده است.  خوشبختانه بار دیگر الان همه شاخص ها به سمتمطلوب در حال تغییر است.  امیدواریم که ان شالله با مجلس قوی وخوبی که در سال اینده در کنار دولت خواهد بود بتوانیم بیش از پیششاخص ها را اصلاح کنیم.  انچه اهمیت دارد رضایت مردم و اقتدار جمهوری اسلامی  در رقابت های جهانی است.
 
وی در ارتباط با تمهیدات دولت درباره کرونا گفت: بعد از شیوع این بیماری در چین و گسترش آن در جهان وزارت بهداشت خود را تجهیزکرده و به نوع مناسبی تلاش کرد تا از ابتدا از وروداین بیماری به داخل کشور پیشگیری کند.
 
نوبخت ادامه داد: بالاخره با این جغرافیا که ایران دارد و این همه تعدد و تنوع مسافرانی که هر روز از ایران می روند و وارد ایران میشوند ما هم مانند سایر کشور ها که نهایت دقت را می کنند اما باز هم علائمی در ان کشور ها دیده شده متاسفانه موارد این بیماری رادر کشور مشاهده کردیم.
 
وی افزود: وزارت بهداشت و درمان با همه امکانات و دولت نیز به طور ویژه از وزارت بهداشت ودرمان حمایت می کند.  من به دکتر نمکیکه خودشان در سازمان برنامه وبودجه بخش بهداشت و درمان را برعهده داشتند اعلام کردم که هر مقدار منابعی که لازم باشد با توجه بهاینکه از جان مردم مراقبت می کنیم،  خواستند از سوی سازمان برنامه منابع را تخصیص می دهیم.
 
نوبخت گفت: ده ماه گذشته بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان فقط برای جبران خسارت سیل پرداخت کردیم.  هرچه قدر هم لازم باشد دولت درکنار مردم و برای دفاع و صیانت از انان هزینه می کند.
 
وی ادامه داد: روز گذشته بار دیگر در جلسه ستاد اقتصادی با حضور رئیس جمهور یک بار دیگر ستاد ویژه برای پیشگیری و مقابله بااین بیماری تشکیل شد و شب گذشته اولین جلسه این ستاد غیر از جلساتی که در وزارت بهداشت برگذار می‌شود برگذار شد.  انشالله دراین مورد همه تلاش خود را به کار گرفته تا مشکلات بر طرف شود.
 
وی درباره نبود دوربین های حرارتی فرودگاه گفت: من در این باره اطلاع ندارم اما می دانم شایعات مختلفی از سوی عواملی در فضایمجازی پخش می‌شود که قصد تضعیف روحیه ملت را دارد.  تردید نکنید که انچه که وظیفه دولت است را انجام خواهیم داد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *