RSS
امروز پنج شنبه ، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار

دستورالعمل تمدید بیمه شخص ثالث بیمه سینا ابلاغ شد

ادامه جشنواره بیشتراکنش به زمان دیگری موکول شد

احتمال تجدید ساختار بانک‌ها با فشار مضاعف کرونا

آمادگی شعب خارجی بانک ملی برای جمع آوری کمک های خیران

پیش‌بینی سال۹۹بورس: هراس از سقوط

طلا در سال ۹۸ بازار نسبتاً آرامی داشت

اقتصاد ایران چشم به تحولات بازار ارز دارد

صنعت بیمه با خطرهایی مواجه است

بانک‌ها از ارتباطات بین‌المللی بازمانده‌اند

تولید ناخالص داخلی در دهه ۹۰ رشد نمی‌کند؟

۱۰ میلیارد دلار برای رفع مشکلات کسب‌وکارها در نظر گرفتیم

جهانگیری: تمرکز دولت تامین منابع ارزی و ریالی است

زنگ خطرهای کرونا برای اقتصاد ایران

چرا پای طلای آب شده به بورس باز نشد؟

تبعات کرونا بدتر از پیش بینی است

تداوم جدی روند مدیریت علمی و بدون هیجان بازار ارز در سال ۹۹

انتشار اوراق بهادار به پشتوانه طلا

تسریع در واگذاری ها از طریق بازار سرمایه

واگذاری ۲۹۹۸ میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی در سال ۹۸

۴ محور حمایت از خانوارها و بنگاه‌ها با اعتبار ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی

افزایش یک درصدی قیمت طلا در بازار جهانی

تمدید بخشنامه نحوه حضور کارمندان در ادارات، بانک‌ها و بیمه‌ها تا ۲۰ فروردین

هالک بانک ترکیه از اتهام نقض تحریم ایران تبرئه شد

رئیس کانون صرافان: نرخ ها کاذب است

ثبت نام مجدد از متقاضیان یارانه معیشتی

از ابتدای سال ۹۷

پذیرش هزینه تنزیل اسناد خزانه به عنوان هزینه قابل‌قبول مالیاتی

۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰کد خبر: 301483
ایستانیوز:حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران میگوید: در هفتاد و پنجمین نشست کمیته ماده ۱۲ درباره پذیرش هزینه تنزیل اسناد خزانه اسلامی به عنوان هزینه قابل‌قبول مالیاتی رای مثبت داده شده و این مساله باید مشمول کل سال مالی ۹۷ شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،نایب‌رئیس اتاق ایران با اعلام این خبر که اعضای کمیته ماده 12 در تازه‌ترین نشست درباره پذیرش هزینه تنزیل اسناد خزانه اسلامی به عنوان هزینه قابل‌قبول مالیاتی، رأی مثبت دادند، تصریح کرد: این موضوع در اصلاحیه آیین‌نامه بند (ه) تبصره (5) قانون بودجه سال 97 دیده شده است اما چون اصلاحیه مربوط به اواسط سال بود، سازمان امور مالیاتی اجرای این آیین‌نامه را به 19 روز بعد از انتشار آن در روزنامه رسمی یعنی 10 آبان 97 منوط می‌کند.
 
حسین سلاح ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران ادامه داد: نگاه سازمان امور مالیاتی به این موضوع از منظر بخش خصوصی مورد اعتراض قرار گرفت. برای همین مسئله را در کمیته ماده 12 مطرح کردیم. در این نشست بررسی‌های لازم انجام شد و از آنجا که این اصلاحیه مربوط به آیین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال 97 است، بنابراین باید مشمول کل سال مالی 97 شود.
 
وی ادامه داد: با توجه به استدلال‌هایی که مطرح شد، اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی بند (ه) تبصره (5) قانون بودجه سال 97 به کل سال مالی تسری پیدا کرد و بر این اساس هزینه تنزیل اسناد خزانه اسلامی به عنوان هزینه قابل‌قبول مالیاتی پذیرفته شد.
 
نایب‌رئیس اتاق ایران درباره مشکلات واردات چوب با پوست و شرایط قرنطینه‌ای آن که دستوردوم این نشست بود نیز گفت: واردات چوب با پوست به دلیل احتمال بالای انتقال آفت به کشور، ممنوع بوده و این موضوع از سوی بخش خصوصی مورد اعتراض است. در حال حاضر تنها برای مقطوعات چوبی به طور کامل پوست کنده شده مانند الوار، مجوز واردات صادر می‌شود.
 
سلاح ورزی تشریح کرد: این موضوع در کمیته‌های تخصصی از سوی دبیرخانه کمیته ماده 12 بررسی و در نهایت سه پیشنهاد مطرح شده که قابل بررسی هستند. پیشنهاد اول این است که دولت سازوکاری برای ضدعفونی چوب‌ها در کشور مقصد پیدا کند. پیشنهاد دوم، تجهیز مکان و تهیه اسباب لازم برای ضدعفونی کردن این چوب‌ها در بدو ورود به کشور و در نهایت حذف 4 درصد هزینه ورودی به منظور کاهش هزینه‌های واردات چوب.
 
قائم‌مقام دبیر کمیته ماده 12 با توجه به آنچه در این نشست مطرح شد، گفت: پس از تشریح دیدگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در این رابطه، پیشنهاد دوم با موافقت اعضا روبه‌رو شد. هرچند لازم است برای اجرای آن برآورد هزینه صورت گیرد. این موضوع احتیاج به تفاهمی بین سازمان‌های مربوطه از جمله سازمان حفظ نباتات، گمرک، انجمن صنایع چوب و دیگر تشکل‌های این بخش، دارد. پس از مطالعات اولیه و برآورد هزینه در صورت مثبت بودن شرایط، می‌توان قدم‌های اجرایی را برای تجهیز بندر گمیشان در استان گلستان که فاصله 120 کیلومتری از جنگل‌های شمال کشور دارد، برداریم.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *