RSS
امروز جمعه ، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار

جهش تولید با حذف معافیت مالیاتی سود سپرده‌های بانکی

پیشنهاد وزارت کشاورزی برای عرضه ذرت و جو در بورس کالا

سرمایه بانک کشاورزی ۲۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت

درس‌های کرونا برای بانکها

افت نامحسوس دلار در معاملات پنجشنبه

دلیل نوسان در بازار سکه و طلا+ قیمت

چشم‌انداز روند معاملات بورس در سال ۹۹

اعطای کارت اعتباری یک و دو میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر

کمک ۵۰۰ هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی به ایران

بدهکارترین کشورهای جهان

پولدارترین افراد دنیا به تفکیک کشور

روند افزایشی طلا معکوس شد

ساعت کاری بانک آینده از ۱۶ تا ۲۱ فروردین‌

دستورالعمل تمدید بیمه شخص ثالث بیمه سینا ابلاغ شد

ادامه جشنواره بیشتراکنش به زمان دیگری موکول شد

احتمال تجدید ساختار بانک‌ها با فشار مضاعف کرونا

آمادگی شعب خارجی بانک ملی برای جمع آوری کمک های خیران

پیش‌بینی سال۹۹بورس: هراس از سقوط

طلا در سال ۹۸ بازار نسبتاً آرامی داشت

اقتصاد ایران چشم به تحولات بازار ارز دارد

صنعت بیمه با خطرهایی مواجه است

بانک‌ها از ارتباطات بین‌المللی بازمانده‌اند

تولید ناخالص داخلی در دهه ۹۰ رشد نمی‌کند؟

۱۰ میلیارد دلار برای رفع مشکلات کسب‌وکارها در نظر گرفتیم

جهانگیری: تمرکز دولت تامین منابع ارزی و ریالی است

ورود چهار شرکت جدید بازار پایه‌ به معاملات فروش عمده در فرابورس

۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳کد خبر: 301211
ایستانیوز:ورود چهار شرکت جدید بازار پایه‌ به معاملات فروش عمده در در جدول برنامه‌ریزی فروش بلوکی فرابورس قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، میز حراج عرضه‌های عمده سهام شرکت‌های بازار پایه فرابورس تا پایان سال ۹۸ روزهای پرکاری را در پیش رو دارد. بر اساس اعلام فرابورس ایران، چهار شرکت سخت آژند، کارخانه فارسیت دورود، توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد و نیز سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتماد گستر در زمره شرکت‌هایی قرار گرفته‌اند که سهام آنها به صورت عمده به فروش خواهد رسید.
 
در ابتدای این صف انتظار، شرکت سخت آژند با نماد «ثاژن» قرار گرفته که در تابلوی نارنجی بازار پایه فرابورس درج شده است. بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ۶.۳۷ درصد از سهام غیرمدیریتی این شرکت به طور عمده و نقد، یکشنبه ۲۷ بهمن‌ماه راهی میز حراج خواهد شد. قیمت پایه هر سهم در این عرضه عمده ۷ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین شده که با احتساب ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم قابل عرضه، باید مبلغی بالغ بر ۱۹۱ میلیارد ریال را به عنوان قیمت پایه کل در نظر گرفت. شرکت کارگزاری دلیران پارس به عنوان کارگزار عرضه‌کننده معرفی شده است.
 
در دومین مورد از شرکت‌های ذکر شده، قرار است که ۲.۴۸ درصد از سهام غیرمدیریتی کارخانه فارسیت دورود، چهارشنبه ۳۰ بهمن راهی میز معامله شود. این شرکت با نماد «سفارود» در تابلوی نارنجی بازار پایه فرابورس درج شده و در گروه سایر محصولات کانی غیرفلزی قرار دارد. قیمت پایه هر سهم در این معامله ۹ هزار و ۲۲۲ ریال تعیین شده که با توجه به ۳ میلیون سهم قابل عرضه، قیمت پایه کل مبلغی در حدود ۲۸ میلیارد ریال خواهد بود. معامله به صورت عمده و نقد بوده و شرکت کارگزاری بهمن به عنوان کارگزار عرضه کننده تعیین شده است.
 
اما سومین معامله عرضه به شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد با نماد «بمیلا»، مندرج در تابلوی زرد بازار مربوط می‌شود. بر اساس اطلاعیه منتشر شده قرار است ۴.۳۷ درصد از سهام غیرمدیریتی این شرکت در روز چهارشنبه ۳۰ بهمن به فروش برسد. قیمت پایه هر سهم در این عرضه عمده ۹ هزار ریال تعیین شده است و با لحاظ کردن ۱۴ میلیون سهم قابل عرضه این شرکت، قیمت پایه کل ۱۲۶ میلیارد ریال خواهد بود. این معامله به صورت نقد و عمده بوده و شرکت کارگزاری مفید، کارگزار عرضه کننده خواهد بود.
 
در آخرین معامله عرضه عمده از لیست یاد شده نیز شرکت سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتماد گستر که با نماد «ثعتما» در تابلوی زرد بازار پایه فرابورس درج شده، راهی میز فروش خواهد شد. قرار است که ۴.۲۴ درصد از سهام مدیریتی غیرکنترلی این شرکت، روز سه‌شنبه ۱۳ اسفند به صورت نقد و عمده واگذار شود که با در نظر گرفتن مبلغ ۱۵ هزار و ۵۰۰ ریال به عنوان قیمت پایه و احتساب ۳ میلیون سهم قابل عرضه، قیمت پایه کل چیزی در حدود ۴۷ میلیارد ریال خواهد بود. شرکت کارگزاری برهان سهند مسئولیت کارگزار عرضه‌کننده را بر عهده دارد.
 
گفتنی است که در هر چهار عرضه عمده ذکر شده شرایط پرداخت ثمن معامله مطابق با رویه جاری و پایاپای (t+۲) خواهد بود و ۱۰ درصد از کل مبلغ به‌عنوان سپرده حضور در رقابت تعیین شده است.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:فرابورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *