RSS
امروز دوشنبه ، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار

بخشنامه امهال وام ها اجرا نمی شود!

تغییر ساعت کاری در بانک قرض الحسنه رسالت

با تورم ۴۰ درصدی روبرو خواهیم بود

پیش‌بینی تداوم رونق بازار سهام در بهار امسال

تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تا پایان فروردین

جزییات اختصاص بسته ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی برای مقابله با کرونا

آغاز فعالیت خزانه بانک ملت جهت تحویل گرفتن سکه طلا در سال ۹۹

رقابت طلا با نفت در کاهش قیمت

اقدامات بورس کالا در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

نقش حیاتی بازار سرمایه در تحقق جهش تولید

عرضه سهام نهادهای واسط مالی در بازار سرمایه

رشد بیش از ۲هزار واحدی شاخص کل بورس

تکمیل پازل بهبود فضای کسب و کار از طریق بورس

افزایش سرمایه بیمه کوثر از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها

استقبال گسترده از سامانه احراز هویت سجام در شعب بانک شهر

بانکداری دیجیتال داشتیم، نیاز به مراجعه به شعب وجود نداشت

بسته بانک مسکن برای جهش تولید

نحوه‌ فعالیت شعبه‌های بانک‌پاسارگاد در هفته سوم فروردین

خرید الکترونیک انواع بیمه برای مشتریان بانک گردشگری

پرداخت تسهیلات ارزان بانکی دو ساله به صاحبان کسب و کارهای خرد خانگی و غیر خانگی

وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود است ولی به نقطه مطلوب نرسیده ایم

حمایت بانک سامان و بیمه سامان از طرح ملی درمان بیماران کرونایی با پلاسما

افزایش تراکنش‌های غیرحضوری در بانک صادرات پس از شیوع کرونا

فرآیند تحویل قراردادهای آتی زیره سبز سررسید فروردین ماه ۹۹

سرپیچی برخی بانک ها از مصوبه امهال سه ماهه اقساط تسهیلات

وزیر اقتصاد:

بازار سرمایه کریدور اصلی توسعه اقتصاد

۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱کد خبر: 301183
ایستانیوز:وزیر اقتصاد اعلام کرد: بازار سرمایه باید کریدور اصلی توسعه اقتصاد شود تا تامین‌مالی پایدار شکل گیرد. در صیانت از حقوق سهامدار باید تلاش ها بیشتر شود تا اطمینان بخش بودن عمیق تر شود و بورس باید با سرعت این‌ مسیر را با هوشمند شدن بازار سرمایه طی کند که فراتر از الکترونیکی شدن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، فرهاد دژپسند در مراسم رونمایی از آخرین دستاوردهای فناورانه بازار سرمایه در راستای تحقق سیاست های کلان نظام و با هدف ارتقای خدمت رسانی الکترونیکی به سرمایه‌گذاران و سهامداران اوراق بهادار و بورس های کالایی اظهار داشت: اقتصاد مردم بنیان وجوه گوناگونی دارد. مردم بنیان بودن اقتصاد حتی از خصوصی سازی نیز بزرگ تر است و در این شیوه ملاک آن است که آنچه مردم دارند تا اظهار به غیر صورت نگرفته برای مردم است و این‌نگاه تا تحقق حداکثری باید ادامه پیدا کند.
 
وزیر اقتصاد گفت: بازار سرمایه در اقتصاد ایران یکی از بازارهای مبنا است که امکان مشارکت حداکثری را برای مردم فراهم کرده و از طرفی دیگر در بازار سرمایه می‌توانیم همراه با فناوری های نوین مشکلات را کم‌ کنیم که برگزاری مجامع الکترونیک یکی از این پازل ها است.
 
دژپسند افزود: بهره مندی از اطلاعات کامل و جامع و بدون رانت و هزینه باید یکی از ارکان و اهداف اصلی در بازار سرمایه باشد که این امر با فناوری های نوین محقق می شود.
 
وی اظهار داشت: شکل گیری جریان منابع از خرده رشته ها تا کلان رشته ها برای تامین مالی در اقتصاد از جمله فرصت های بازار سرمایه است که نگاه مردم بنیان بودن را شامل می شود تا عینت بیرونی پیدا کند.
 
وزیر اقتصاد تاکید کرد: در حال حاضر ما از اقتصاد بودجه نفتی دولت فاصله گرفته ایم، نظام بانکی نیز به کارکرد اصلی خودش در تامین مالی می پردازد و در این میان بازار سرمایه باید با سرعت بالا میدان گشایی کند و به خصوص در بحث تعمیق بازار و مدرنیزه کردن که باعث می شود شکوفاتر شدن می شود حرکت کند و گوی سبقت را از سایر بازارها برباید.
 
وی افزود: بازار سرمایه باید کریدور اصلی توسعه اقتصاد شود تا تامین‌مالی پایدار شکل گیرد. در صیانت از حقوق سهامدار باید تلاش ها بیشتر شود تا اطمینان بخش بودن عمیق تر شود و بورس باید با سرعت این‌ مسیر را با هوشمند شدن بازار سرمایه طی کند که فراتر از الکترونیکی شدن است.
 
وزیر اقتصاد در ادامه گفت: باید بازار سرمایه به سمت هوشمند شدن ابزارها و کارکردها نیز حرکت کند تا یک بسته کامل ارائه شود.
 
دژپسند در ادامه افزود: در بسیاری از بازارهای دنیا معاملات الگوریتمی از معاملات عادی در حال پیشی گرفتن است و ما در ایران نیز باید در این مسیر گام بر داریم و اگر بخواهیم بازار سرمایه ایران در دنیا قابل اعتنا شود باید به این سمت برویم‌ و از استاندارد سازی و الگوهای جهانی استفاده کنیم.
 
وزیر اقتصاد گفت: باید سرعت تحول و پیشرفت ها و یکپارچه سازی ها در بازار سرمایه افزایش پیدا کند و در این‌ میان ثانیه ها باید ارزش پیدا کند و باید هدف دار بحث بازار سرمایه هوشمند محقق شود و در همین ارتباط رییس سازمان بورس وعده داده که در سال ۹۹ این هدف مهم و ویژه عملیاتی شود.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *