RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار

موجی از ورشکستگی شرکت‌های نفتی در راه است

برنده نهایی بحران جهانی کرونا کیست؟

کرونا ۱۵ درصد از اقتصاد ایران را هدف می گیرد

نفت می‌تواند به کمتر از ۲۰ دلار در هر بشکه برسد

کدام تورم؟

حداقل مبلغ خرید سهام، ۵۰۰ هزار تومان شد

عرضه حامل‌های جدید انرژی در سال ۹۹

۱۲ درصد از سهام «شستا» در راه بورس

واریز ۳ هزار میلیارد برای حمایت از بهداشت و درمان

خوش‌بینی سرمایه گذاران محرک اصلی رشد بازار سهام

میانگین نرخ خرید دلار در بازار ثانویه به ۱۳.۹۷۷ تومان رسید

دارایی‌های بازگشت شده، جهت فروش تحویل بانک‌ها شده است

آثار و تبعات ویروس کرونا بر اقتصاد و صنعت بانکداری

حمایت بیمه تجارت‌نو از نمایندگان فروش در مقابل آسیب اقتصادی کرونا

برنامه‌های چهارگانه صنعت بیمه برای تحقق شعار جهش تولید

کسب رتبه دوم بانک صنعت ومعدن درشاخص‌های تدوینی وزارت اقتصاد

مجمع سالانه سامان کیش برگزار شد

سهام آریاساسول هفته آینده عرضه می‌شود

کاهش قیمت فلز زرد

راه اندازی سررسید جدید آتی زعفران در بورس کالا

قانون بیمه شخص ثالث باید تغییر کند

اقساط وام از محل یارانه چقدر می شود؟

موافقت با برنامه‌های بانک مرکزی برای مهار کرونا

تصویب سند راهبردی بانک مرکزی

بررسی راهکارها و پیشنهادهای مواجهه با شیوع ویروس کرونا

وزیر اقتصاد:‌

مولدسازی دارایی‌ها لزوما مربوط به اموال دولت نیست

۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰کد خبر: 301126
ایبستانیوز:وزیر اقتصاد گفت: هدف از مولدسازی دارایی‌ها لزوما مربوط به اموال صرف دولت نیست، بلکه منظور مجموعه قوای حاکمیتی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، فرهاد دژپسند در نشست هم اندیشی مولدسازی دارایی‌های دولت با بیان اینکه به دنبال تکمیل شبکه تعاملی اقتصاددانان جوان در وزارت اقتصاد هستیم، گفت: برای تصمیم سازی باید صراحت لازم  در راستای اثر بخشی وجود داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه مولد سازی داراییهای دولت یک بحث جدید  نیست، گفت در سال ۹۴ با ابراز نارضایتی رهبر انقلاب از اجرای اقتصاد مقاومتی بررسیهایی در این خصوص در ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی انجام شد. 
 
به گفته دژپسند، ما به دنبال این بودیم که قیمت تمام شده خدمات دولت را مشخص کنیم، فرض کنید یک واحد آموزشی دولتی در حال خدمت رسانی است سوال این است که آیا هزینه اموال در این ارائه خدمت محاسبه شده است یا نه و باید گفت تا زمانی که این اتفاق نیفتد مقایسه درستی با بخش خصوصی انجام نمی‌شود.
 
وی افزود، برخی می‌گویند ابتدا باید رشد اقتصادی صورت گیرد و بعد مالیات ستانی از بخش خصوصی انجام شود نکته درستی است اما توجه کنید فروش داراییهای راکد ارتباطی به رشد ندارد.
 
دژپسند گفت: هدف از مولدسازی داراییها لزوما مربوط به اموال صرف دولت نیست  بلکه منظور مجموعه قوای حاکمیتی است. وزیر اقتصاد در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به عملکرد زیر مجموعه های خود گفت، وظیفه مهم خزانه داری کل کشور نظارت مالی است تا از این طریق نیاز به منابع مالی به حداقل برسد. توجه کنید امسال تلاش کردیم بدون فشار به مؤدیان خوش حساب درآمد مالیاتی را افزایش دهیم.
 
وی با بیان‌اینکه، به دنبال فروش اموال دولتی و واریز درآمد به خزانه نیستیم گفت: اتفاقاً می‌خواهیم داراییهای دولت را برای رشد اقتصادی اهرم کنیم. دژپسند گفت:  برخی می‌گویند وقتی برای آپارتمان ۱۵۰ مشتری وجود ندارد چه طور املاک چند هزار متری قرار است به فروش برسد در جواب باید گفت در این راستا یا افراز املاک انجام می‌شود و یا املاک برای پروژه های تولیدی استفاده می‌شوند.
 
وزیر اقتصاد با بیان اینکه،  در این راستا باید نظام انگیزشی نیز ایجاد شود گفت:  همین الان ۳هزار میلیارد تومان از شرکتهای دولتی در  بورس عرضه شده و تا آخر سال نیز این فرایند ادامه خواهد داشت.
 
وی افزود، ارزش گذارای اموال دولتی از طریق کارشناسان دادگستری انجام می‌شود  و نتیجه به هیئت واگذارای ارائه و در نهایت تصمیم گیری می‌شود. وزیر اقتصاد گفت: در اعتبارات هزینه ای بودجه آموزش، بهداشت هم وجود دارد در این صورت سوال این است که اگر منابع این مولدسازی  صرف آموزش و بهداشت شود اشکالی دارد؟ توجه کنید که بر اساس قانون اساسی جنس دولت از نوع دولت حداقلی نیست که صرفاً با مالیات اداره شود.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *