RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار

موجی از ورشکستگی شرکت‌های نفتی در راه است

برنده نهایی بحران جهانی کرونا کیست؟

کرونا ۱۵ درصد از اقتصاد ایران را هدف می گیرد

نفت می‌تواند به کمتر از ۲۰ دلار در هر بشکه برسد

کدام تورم؟

حداقل مبلغ خرید سهام، ۵۰۰ هزار تومان شد

عرضه حامل‌های جدید انرژی در سال ۹۹

۱۲ درصد از سهام «شستا» در راه بورس

واریز ۳ هزار میلیارد برای حمایت از بهداشت و درمان

خوش‌بینی سرمایه گذاران محرک اصلی رشد بازار سهام

میانگین نرخ خرید دلار در بازار ثانویه به ۱۳.۹۷۷ تومان رسید

دارایی‌های بازگشت شده، جهت فروش تحویل بانک‌ها شده است

آثار و تبعات ویروس کرونا بر اقتصاد و صنعت بانکداری

حمایت بیمه تجارت‌نو از نمایندگان فروش در مقابل آسیب اقتصادی کرونا

برنامه‌های چهارگانه صنعت بیمه برای تحقق شعار جهش تولید

کسب رتبه دوم بانک صنعت ومعدن درشاخص‌های تدوینی وزارت اقتصاد

مجمع سالانه سامان کیش برگزار شد

سهام آریاساسول هفته آینده عرضه می‌شود

کاهش قیمت فلز زرد

راه اندازی سررسید جدید آتی زعفران در بورس کالا

قانون بیمه شخص ثالث باید تغییر کند

اقساط وام از محل یارانه چقدر می شود؟

موافقت با برنامه‌های بانک مرکزی برای مهار کرونا

تصویب سند راهبردی بانک مرکزی

بررسی راهکارها و پیشنهادهای مواجهه با شیوع ویروس کرونا

خط و نشان وزیر صنعت برای فروشندگان خودرو

۱۳:۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷کد خبر: 301042
ایستانیوز:وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بهبود وضعیت تولید خودرو در کشور، به نمایندگی‌های فروش هشدار داد که در صورت تخلف و رانت‌خواری با تعطیلی مواجه خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تولید در ایران خودرو روزانه به ۲ هزار دستگاه رسیده است، گفت: اگر با مورد رانتی در فروش مواجه شویم نمایندگی را تعطیل می‌کنیم.
 
رضا رحمانی در نشستی با وزیر دفاع و مدیرعامل ایران خودرو در محل ایران خودرو اظهار کرد: واگذاری‌ها را با جدیت دنبال خواهیم کرد، شرکت‌ها باید واگذار شود تا هزینه‌های مالی کاهش یابد و به سمت کارهای بزرگ برویم.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بر روی پلتفرم‌های مشترک در حال کار هستیم، گفت: قیمت و کیفیت با هم مرتبط است و به جای افزایش قیمت باید بهره وری بالا برود؛ با حذف شرکت‌های چند لایه قیمت خودرو نیز پایین می‌آید.
 
وی با بیان اینکه تولید در ایران خودرو با تدبیر و ایثار مدیران و کارگران به ۲ هزار دستگاه در روز رسیده است، افزود: امیدواریم این رقم هم حفظ شود و هم افزایش یابد. در گذشته برخی مشکلات به سبب نوسانات تولید و افت تولید به وجود آمده بود، اما حفظ و افزایش رقم کنونی تولید مهم است.
 
رحمانی با تاکید بر اینکه تکمیل خودروهای کف پارکینگ کاری جهادی بود، اضافه کرد: در این باره از حمایت‌های امیر سرتیپ حاتمی و وزارت دفاع تشکر دارم البته قطعه سازان نیز مجدانه پای کار بودند. اصلاح رابطه قطعه ساز با خودروساز کار مهمی بود که شکل گرفت و این اعتماد در تولید و بازار نقش دارد.
 
وزیر صمت در خصوص داخلی سازی نیز گفت: داخلی سازی انجام شده بیشتر از میزان اعلام شده در میزهای ساخت داخل است. تا کنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو از واردات در حوزه‌های مختلف در چارچوب میزهای تخصصی داخلی سازی شده است، اما آمار داخلی سازی توسط مردم و شرکت‌ها بیشتر از این رقم است که این میزان داخلی سازی، بر اساس استانداردهای جهانی حداقل ۱۰۰ هزار فرصت شغلی به وجود آورده است.
 
رحمانی با اعلام اینکه کاهش تعهدات دو خودرو ساز را در برنامه کاری ویژه داشتیم، گفت: در دوره‌ای حدود یک میلیون نفر از مردم پیش خرید داشتند اما همت شد و تعهدات به جاهای خوبی رسید و خودروسازان قول داده اند که معوقات را تا خرداد ماه ۹۹ صفر خواهند کرد. با مدیران ارشد وزارتخانه عهد بسته ایم که به جز کار اصلی خود کار دیگری را انجام ندهند و وقت خود را بر روی کار در وزارتخانه بگذارند.
 
وزیر صمت با بیان اینکه در حوزه تنظیم بازار و ثبات قیمت‌ها و عرضه و فروش خودرو برنامه داریم، گفت: با قطعه سازان باید قرارداد دراز مدت بسته شود تا آن‌ها سرمایه گذاری‌ها را انجام دهند.
 
به گزارش مهر ، رحمانی با بیان اینکه ایران خودرو بدنه فعال و مدیریت خوبی دارد، گفت: با رونمایی از خودروهای جدید و تحویل به موقع خودروها به مشتریان، رضایت مندی مردم نیز به دست می‌آید. مردم نباید احساس کنند که در فروش، رانت یا تبعیضی قائل هستیم، اگر مورد مستندی بود نمایندگی‌ای را که اخلال ایجاد کند لغو امتیاز می‌کنیم.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *