RSS
امروز جمعه ، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار

هرج و مرج قیمت ها در بازار مسکن

شاخص در آستانه ۶۰۰هزار واحد شدن

فهرست نمادهای متوقف بورسی

پرداخت وام یک میلیونی با یارانه اردیبهشت

قیمت دلار ۲۱ فروردین ثابت ماند

آغاز فصل جدید سرمایه‌گذاری در بورس

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی سهامی عام شد

جزئیات چگونگی واگذاری سهام دولت در قالب ETFها ابلاغ شد

مصوبه نصاب سرمایه گذاری صندوق ها در اوراق با درآمد ثابت

تغییر ساعت کار واحدهای بانک ملت از روز ۲۳ فروردین تا اطلاع بعدی

بانک صادرات گام اول را برای حذف کارت های فیزیکی برداشت

فروش انواع پوشش های بیمه کوثر با تخفیف ویژه

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار مجلس

کاهش کارمزد معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری

چرا نرخ بیمه شخص ثالث خودروها متفاوت است؟

پشتیبانی از شبکه فروش بیمه رازی در روزهای سخت کرونا

معاملات مربوط به عملیات بازار باز

جوان گرایی از اولویت های مدیریت بانک دی است

نامه دبیر کل سندیکای بیمه گران به رییس قوه قضاییه

توقف نماد معاملاتی اعتباری ملل

با نشان پرداخت از «رمز» و «جان» خود حفاظت کنید

امیدواریم مخالفت آمریکا به وجهه تخصصی صندوق آسیبی نرساند

افزایش ۲۱ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۹

چطور کم کاری های دوره کرونا را مدیریت کنیم

۱۰۰ هزار واحد رشد شاخص بورس در یک ماه و نیم

محتوای آخرین پیام سردار سلیمانی در عراق چه بود؟

۱۰:۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶کد خبر: ۳۰۰۹۸۸
ایستانیوز:سفیر ایران در عراق از محتوای پیام تهران به عربستان سعودی که قرار بود سردار شهید قاسم سلیمانی به دست دولت بغداد برساند، سخن گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، سه روز پس از شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق در جلسه‌ای گفت که ایشان حامل پاسخ ایران به نامه عربستان بود تا به واسطه بغداد در اختیار مقامات ریاض قرار گیرد.
 
«ایرج مسجدی» سفیر ایران در عراق در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری رسمی عراق (واع) به مضمون این پاسخ اشاره کرد و گفت: «دلیل آمدن شهید سلیمانی به عراق رساندن پیام و موضع ایران در قبال ابتکار بغداد بود.»
 
او افزود: «این پیام حاوی دیدگاه ایران در خصوص مبارزه با تروریسم و بسط صلح و امنیت و ثبات در منطقه بود.» مسجدی اشاره‌ای به محتوا و جزئیات این نامه نکرد.
 
سفیر ایران با استقبال از نقش «کمک کننده» عراق برای حل مسائل میان ایران و عربستان سعودی و دیگر امور منطقه گفت که دولت عراق «نقش سازنده» در منطقه دارد.
 
مسجدی همچنین تأکید کرد که ایران تمایل بالایی برای حل اختلافات با امارات و عربستان سعودی در نزدیکترین زمان ممکن را دارد و از هرگونه تلاشی از جانب عراق یا هر کشور دیگری برای حل این مشکلات حمایت می‌کند.
 
سفیر ایران در عراق با اشاره به حمله موشکی به پایگاه «عین الاسد» تأکید کرد که انتخاب این پایگاه به معنی نقض حاکمیت عراق نیست؛ بلکه یک پاسخ مشابه به اقدام آمریکا بود که از طریق خاک عراق شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را هدف قرار داد.
 
مسجدی همچنین گفت: «پایگا‌ه‌های آمریکا در عراق در جنایت ترور شهید سلیمانی نقش داشتند. هواپیماهایی که این ترور را انجام دادند از آمریکا پرواز نکرده بودند بلکه از پایگاههای موجود در منطقه به پرواز در آمده و خاک عراق را برای این جنایت انتخاب کردند.»
 
او در ادامه به دولت آمریکا بابت تکرار چنین جنایاتی هشدار داد و گفت: «اگر بخواهیم چنین حملاتی را متوقف کنیم، شرط آن این است آمریکایی‌ها از دخالت در امور منطقه خودداری کرده و پایگاههیشان را که محلی برای اقدامات جنایتکارانه شده، برچینند.»
 
مسجدی تأکید کرد که در صورت ارتکاب جنایتی دیگر از جانب آمریکا، ایران بار دیگر پاسخ خواهد داد. او آمریکا و پایگاههایش در منطقه را مسئول هرگونه تجاوزی علیه ایران دانست.
 
سفیر ایران در عراق از دولت‌های منطقه نیز خواست تا به جای شکایت و گلایه از ایران از آمریکا شاکیت کرده و خواستار توقف اقداماتش شوند.
 
 او گفت که واشنگتن ادعای مبارزه با تروریسم و ایجاد امنیت دارد اما در حقیقت این آمریکا بود که دست به ترور سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس زد؛ در حالیکه این دو مصداف تروریسم نبودند بلکه فرماندهان رسمی دو کشور بودند.
 
ایرج مسجدی با بیان اینکه آمریکا تحمل وجود هیچ مخالفی را در ازای سیاست‌هایش را ندارد بنابراین دست به ترور می‌زند؛ تأکید کرد: «اگر دیگر دولت‌ها نمی‌خواهند به سیاست‌های آمریکا پاسخ دهند؛ اما تهران در قبال حق خود سکوت نخواهد کرد.»
 
به گزارش فارس ،سفیر ایران در بغداد در پایان از انتخاب «محمد توفیق علاوی» برای تشکیل دولت جدید در عراق استقبال کرد و گفت که ایران از ثبات در عراق حمایت می‌کند.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *