RSS
امروز یکشنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار

چشم‌انداز افزایش سود «وبصادر» در سال ٩٨

رانت‌خواران فولادی علیه سهامداران شرکت‌های بورسی

سه استان پرتقاضا در اخذ تسهیلات نوسازی بافت فرسوده

تأمین اجتماعی با رشد اقتصادی پیوند ناگسستنی دارد

تخفیف بهاران بیمه پاسارگاد

توصیه های امنیتی را جدی بگیرید، خطر در کمین است

مشارکت فعالانه بانک ملی ایران برای توسعه بنگاه های اقتصادی

ساخت کشتی تفریحی گنجر با حمایت بانک توسعه تعاون

فروش تعهدی فردا عملیاتی می‌شود

تأثیر قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF در بلندمدت مشخص خواهد شد

بررسی نحوه ورود SME‌ها به بورس

برگزاری اولین همایش سراسری اعضای شورای هماهنگی نمایندگان استان های بیمه "ما"

سیاه‌چاله‌ای به نام FATF

نایب‌قهرمانی تیم فوتسال بانک سامان در جام سفیر

ابزاری جدید در بازار سرمایه

نبرد ویروس کرونا و اقتصاد

شفاف‌سازی صورت‌های مالی ۹ ماهه بانک اقتصاد نوین

تغییرات در هیات مدیره و مدیرعاملی بانک دی

عوامل گرانی ارز

دلار عقب رفت

راه اندازی بازار آب، اولویت کاری بورس انرژی

افت شاخص بورس جبران شد

سرمایه گذاری در بازار سرمایه هیچ اثر تورمی ندارد

انتشار اوراق سلف موازی استاندارد ۱۰ هزار میلیارد ریالی

کیفیت سامانه کشف تقلب ایران در سطح استانداردهای جهانی است

هجوم سرمایه گذاران به بازارهای طلایی

۱۲:۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۸کد خبر: 299755
ایستانیوز:پایگاه خبری سی‌ان‌بی‌سی در گزارشی درباره تأثیر شیوع ویروس کرونا در چین و تأثیر آن بر بازارهای امریکا از روز جمعه تا روز دوشنبه نوشت: شاخص سهام داو جونز در امریکا ۱۷۱ واحد کاهش یا ۵۸ صدم درصد کاهش یافته است. بورس اس‌اند پی ۵۰۰ نیز ۹۰ صدم درصد سقوط کرده است. شاخص ترکیبی بازار بورس نزدک نیز ۹۳ صدم درصد طی چند روز گذشته افت کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، خبرگزاری رویترز نیز گزارش داده است به‌دنبال افزایش نگرانی ها از شیوع ویروس کرونا بیشتر بورس های معتبر جهان به پایین‌ترین میزان خود طی دو هفته اخیر رسیده‌اند. براساس گزارش سی‌ان‌بی‌سی، شیوع ویروس مهلک کرونا سرمایه‌گذاران بازارهای جهانی بورس را به سمت بازارهای مطمئن و کم خطرتر سوق داده است.
به‌دنبال تأیید چندین مورد ابتلا به این ویروس در امریکا، این اخبار، پول‌های سرمایه‌گذاران را به‌سمت پناهگاه‌های سنتی نظیر طلا و شمش و دوری گزیدن از بازارهای پر خطر نظیر بازارهای بورس پیش برده است. شاخص «خزانه‌داری 10 ساله امریکا» شاخص ارزیابی سود در امریکا که از سوی تاجران هر روز رصد می‌شود 1.7 درصد افت کرده است. اما بازار آتی طلا در امریکا 4 دهم درصد رشد داشته است.
این گزارش در ادامه افزود: سهام شرکت‌های هواپیمایی امریکا هم تحت تأثیر شیوع این بیماری قرار گرفته است و به میزان سفرهای داخلی و خارجی ضربه زده است. براین اساس، سهام یونایتد ایرلاین و امریکن ایرلاین به ترتیب 3.51 درصد و 4.03 درصد سقوط کرده است. پایگاه خبری «نزدک» نیز درباره بازارهای آسیایی نوشت، در ژاپن روز دوشنبه معاملات با کاهش آغاز شد چرا که سرمایه‌گذاران نگران شیوع سریع ویروس کرونا هستند. ارزش شاخص سهام نیکی ژاپن با 225 واحد افت 2.03 درصد کاهش یافته است و شاخص سهام تاپیکس نیز 1.61 درصد افت کرده است.
بازارهای مربوط به صنایع مسافرتی در ژاپن نیز تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و سهام شرکت هواپیمایی ANA، بزرگ‌ترین ایرلاین ژاپنی، 3.02 درصد سقوط کرده است و سهام آژانس‌های مسافرتی با شوک کاهش 6.77 درصدی مواجه شده‌اند. در مقابل سهام برخی شرکت‌های دیگر نظیر شرکت «ایرتک» که در کار تولید سیستم‌های تهویه هوا برای بیمارستان‌هاست بیش از 17 درصد رشد کرده است. در هند، شاخص بورس «نیفتی» 4 دهم درصد افت کرده اما شاخص بورس «سنسکس» 44 صدم درصد رشد کرده است. در بازارهای استرالیا، چین، هنگ کنگ، کره جنوبی و تایوان فعلاً شاخصی در دست نیست چرا که برای تعطیلات عمومی بسته هستند و معامله‌ای در آنها انجام نمی‌شود. دولت چین تعطیلات سال نوی این کشور را تا دوم فوریه تمدید کرد. پیش از این پایان تعطیلات 30 ژانویه بود. در اروپا، به تبعیت از بازارهای آسیا، ارزش بورس‌های اروپایی در روز دوشنبه فروریخت. شاخص سهام استاکس 600 1.4 درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین میزان خود از 14 ژانویه رسید. شاخص سهام شرکت‌های معدنی اروپا نیز به‌دلیل ارتباط تنگاتنگ با بازار چین 3.1 درصد کاهش یافت که در میان بازارهای مختلف بورس اروپا، بیشترین کاهش را تجربه کرده است.
 
برچسب‌ها:بازارهای طلایی
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *