RSS
امروز یکشنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار

چشم‌انداز افزایش سود «وبصادر» در سال ٩٨

رانت‌خواران فولادی علیه سهامداران شرکت‌های بورسی

سه استان پرتقاضا در اخذ تسهیلات نوسازی بافت فرسوده

تأمین اجتماعی با رشد اقتصادی پیوند ناگسستنی دارد

تخفیف بهاران بیمه پاسارگاد

توصیه های امنیتی را جدی بگیرید، خطر در کمین است

مشارکت فعالانه بانک ملی ایران برای توسعه بنگاه های اقتصادی

ساخت کشتی تفریحی گنجر با حمایت بانک توسعه تعاون

فروش تعهدی فردا عملیاتی می‌شود

تأثیر قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF در بلندمدت مشخص خواهد شد

بررسی نحوه ورود SME‌ها به بورس

برگزاری اولین همایش سراسری اعضای شورای هماهنگی نمایندگان استان های بیمه "ما"

سیاه‌چاله‌ای به نام FATF

نایب‌قهرمانی تیم فوتسال بانک سامان در جام سفیر

ابزاری جدید در بازار سرمایه

نبرد ویروس کرونا و اقتصاد

شفاف‌سازی صورت‌های مالی ۹ ماهه بانک اقتصاد نوین

تغییرات در هیات مدیره و مدیرعاملی بانک دی

عوامل گرانی ارز

دلار عقب رفت

راه اندازی بازار آب، اولویت کاری بورس انرژی

افت شاخص بورس جبران شد

سرمایه گذاری در بازار سرمایه هیچ اثر تورمی ندارد

انتشار اوراق سلف موازی استاندارد ۱۰ هزار میلیارد ریالی

کیفیت سامانه کشف تقلب ایران در سطح استانداردهای جهانی است

افزایش شدید اعتبارات سازمان امور مالیاتی با فشار بر مودیان شناسنامه دار

۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۸کد خبر: 299747
ایستانیوز:اختصاص ۶ درصد از درآمدهای مالیاتی به سازمان امور مالیاتی، خطر فشار حداکثری بر مودیان مالیاتی شناسنامه‌دار در راستای تحقق حداکثر درآمد ممکن مالیاتی را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده که از اسفند٩۵ راهی مجلس شده، در واپسین روزهای مجلس دهم کماکان مسیر رفت و برگشت بین صحن علنی و کمیسیون اقتصادی و چکش‌کاری بیشتر را طی می کند.
 
از قرار معلوم و برابر اصلاحات مد نظر در ماده۲۶ لایحه مالیات بر ارزش افزوده، سازمان امور مالیاتی مکلف خواهد شد ظرف ۳ماه پس از تصویب قانون مذکور، برای ارتقای سطح انگیزش کارکنان و اجرای صحیح و به موقع قوانین و مقررات مالیاتی، آیین نامه اداری_مالی و استخدامی خود را اجرا نماید.
 
*الزامی به رعایت قانون مدیریت خدمات کشوری نیست!
 
بررسی‌ها نشان می‌دهد، برابر ماده26 لایحه پیشنهادی اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، نظام اداری و مالی سازمان امور مالیاتی هیچ گونه الزامی به رعایت قانون مدیریت خدمات کشوری نخواهد داشت. این مهم علاوه بر تضعیف قانون خدمات کشوری، موجب بدعت خواهد شد.
 
سازمان امور مالیاتی به عنوان یک دستگاه حاکمیتی وظیفه وصول درآمدهای مالیاتی دولت را بر عهده دارد و اعطای چنین معافیتی به دستگاه مذکور صرفاً موجب بی‌عدالتی و عدم شفافیت و سلامت در نظام اداری کشور خواهد شد.
 
*خطر فشار حداکثری به مودیان شناسنامه‌دار
 
برابر ماده26 قانون لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده، میزان اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی سازمان امور مالیاتی و واحدهای استانی ذی‌ربط هر سال به میزان  6 درصد درآمد مالیاتی مصوب بودجه، در ردیف جداگانه‌ای و به صورت متمرکز در قوانین بودجه سنواتی منظور شود و متناسب با درصد تحقق در هر ماه، به سازمان امور مالیاتی تخصیص یابد.
 
نکته حائز اهمیت انتفاع و بهره‌مندی سازمان امور مالیاتی به میزان 6 درصد از محل کسب درآمدهای مالیاتی بیت المال است. این تصمیم خطر فشار حداکثری بر مودیان مالیاتی شناسنامه‌دار در راستای تحقق حداکثر درآمد ممکن مالیاتی را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.
 
نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، افزایش فشار بر جامعه مشمولان مالیاتی ناشی از فشار حسابرسی، نتیجه‌ای جز فرار مالیاتی، فساد مالیاتی و اظهار به فعالیت در بخش‌های معاف از پرداخت مالیات به دنبال نخواهد داشت.
 
حال باید منتظر ماند و دید نمایندگان مجلس در جریان بررسی ماده26 لایحه صالاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، تا چه میزان سهم درآمدهای سازمان امور مالیاتی را از محل کسب درآمدهای مالیاتی کاهش خواهند داد؟! و آیا این اراده وجود دارد که ارتباط میان اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی سازمان امور مالیاتی با میزان درامدهای مالیاتی کشور به حداقل برسد؟

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:سازمان مالیاتی
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *