RSS
امروز پنج شنبه ، ۸ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار

دوستی‌ها و دشمنی‌های جهانی در سال ۲۰۲۰

قیمت خانه ۴۴ درصد بیشتر شد

ایجاد ۲۹ هزار فرصت شغلی با تسهیلات بانک ملی ایران

اقدامات پیشگیرانه تجارت‌نو برای پیشگیری از کرونا

در سال۱۴۰۰تنها بانک بدون شعبه کشور خواهیم بود

کاهش ساعت کاری شعب بانک سامان در قم، اراک و رشت

مشتریان بانک سینا ترجیحا از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند

چهارمین مرحله کمک معیشتی شنبه واریز می‌شود

لزوم اصلاح نظام بانکی برای تحقق رشد اقتصادی کشور

کدام خانه‌ها مشمول پرداخت مالیات جدید می‌شوند؟

عملکرد ۹۸ بانک صادرات ایران را با سود می بندیم

رشد قیمت طلا و نقره تا کجا ادامه دارد؟

کمک اوراق «گواهی ظرفیت» به تامین مالی نیروگاه‌ها

۶۰ لیتر بنزین نوروزی برای خودروها تخصیص یافت

بهره گیری از بانکداری الکترونیک برای تردد غیر ضرور

رشد ۲۰ درصدی تولید فولاد ایران نسبت به جهان

نحوه دریافت سود سهام عدالت مشمولان متوفی

نرخ دلار به ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید به ۶ میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید

اقتصاد هند چگونه به مسیر رشد بازمی‌گردد؟

خاورمیانه در معرض کرونا است

برای انجام امور بانکی به بانک مراجعه نکنید

موافقت مدیرعامل سایپا با پیشنهاد تغییر نام "رهام" به "شاهین"

تداوم روند مثبت بورس تا پایان سال‌۹۸

پیش فروش ۳ محصول ایران خودرو از چهارشنبه

وزیر اقتصاد خبر داد:

تقدیم لایحه حمایت از سهامداران خرد به مجلس رفت

۱۲:۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۶کد خبر: 299638
ایستانیوز: وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: وزارت اقتصاد برای روان تر کردن فعالیت های اقتصادی، حذف مقررات زائد و کاهش زمان صدور مجوزها را در دستور کار دارد و در این رابطه اقدامات مهمی را انجام داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، فرهاد دژپسند در دومین نشست هم اندیشی با کارآفرینان جوان حوزه کسب و کار در محل وزارت اقتصاد، افزود: وزارت اقتصاد برای این مهم اراده جدی دارد و برای حذف هر مجوز کسب و کار و یا کاهش زمان صدور آن، زنجیره ای از بررسی ها و اقدامات کارشناسی توسط تیم های حرفه ای و با همکاری دستگاه های اجرایی صورت می گیرد تا بهبود محیط کسب و کار را شاهد باشیم.
 
وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه کشور باید بر مبنای توانمندی های علمی و فکری جوانان، مدیریت شود، گفت: کارآفرینان جوان، در این نشست مسائل و مشکلات کسب و کار خود را صریح و بی واسطه مطرح نمایند.
 
وی اعلام کرد: مدت زمان ثبت شرکت های تجاری در تهران تا اردیبهشت ماه سال آینده به سه روز کاهش می یابد.
 
دژپسند گفت: لایحه حمایت از سهامداران خرد از سوی وزارت اقتصاد تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است که تصویب آن می تواند تاثیر زیادی در سهولت کسب و کار و بهبود ۲۰ رتبه ای جایگاه ایران در شاخص زیر گروه مربوط داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه در پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که اول بهمن ماه سالجاری برای بررسی و تصویب به دولت ارسال شد، تصریح کرد، چهار رکن اساسی شامل تعریف پایه‌های جدید مالیاتی، اصلاح انواع مالیاتها در قالب مالیات بر مجموع درآمد، اعمال مالیات بر عایدی سرمایه و ساماندهی معافیت‌های مالیاتی مورد توجه قرار گرفته است.
 
دژپسند افزود: توجه به افزایش درآمدهای مالیاتی به معنای فشار به مؤدیان خوش حساب نیست، بلکه این هدف از طریق تعریف پایه‌های جدید مالیاتی، ساماندهی معافیت‌ها و جلوگیری از فرار مالیاتی محقق می شود.
 
وزیر اقتصاد با بیان اینکه، مجموع تعداد جلسات برگزار شده کمیسیون‌های تخصصی هیات مقررات زدایی از سال۱۳۹۴ لغایت ۱۳۹۷ بالغ بر ۵۷ جلسه بوده است، در حالی که تنها ظرف یک سال و نیم اخیر، ۴۴ جلسه این کمیسیون برگزار شده است تاکید کرد: این نشان از اهتمام ویژه و درک بهتر وزارت اقتصاد در مدت اخیر نسبت به بهبود فضای کسب و کار و حذف مقررات زاید دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: از فعالان اقتصادی بویژه کارآفرینان جوان انتظار است، در عرصه مشارکت در سیاست گذاری بویژه در حوزه تسهیل فضای کسب و کار بیشتر به وزارت اقتصاد کمک کنند.
 
دژپسند گفت: همکاری ها محدود به جلسات هم اندیشی نشود، شبکه تعاملی تحلیل گران جوان اقتصاد ایران(اکونت) برای این منظور راه اندازی و در خدمت این عزیزان است.
 
در دومین نشست هم اندیشی با کارآفرینان جوان حوزه کسب و کار اهم موضوعات، مسائل و مشکلات مورد تاکید کارآفرینان جوان در حوزه های اقتصاد هوشمند، امور مالیاتی، تامین مالی و بازار سرمایه، امور گمرکی، مقررات و مجوزها و راهکارهای بهبود محیط کسب و کار بی واسطه با وزیر اقتصاد مطرح شد و دکتر دژپسند نیز دستورات لازم را به سازمان ها و مراکز مسوولیت برای تعامل بیشتر با کارآفرینان و بررسی و رفع مشکلات آنها صادر نمود.
 
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *