RSS
امروز یکشنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار

چشم‌انداز افزایش سود «وبصادر» در سال ٩٨

رانت‌خواران فولادی علیه سهامداران شرکت‌های بورسی

سه استان پرتقاضا در اخذ تسهیلات نوسازی بافت فرسوده

تأمین اجتماعی با رشد اقتصادی پیوند ناگسستنی دارد

تخفیف بهاران بیمه پاسارگاد

توصیه های امنیتی را جدی بگیرید، خطر در کمین است

مشارکت فعالانه بانک ملی ایران برای توسعه بنگاه های اقتصادی

ساخت کشتی تفریحی گنجر با حمایت بانک توسعه تعاون

فروش تعهدی فردا عملیاتی می‌شود

تأثیر قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF در بلندمدت مشخص خواهد شد

بررسی نحوه ورود SME‌ها به بورس

برگزاری اولین همایش سراسری اعضای شورای هماهنگی نمایندگان استان های بیمه "ما"

سیاه‌چاله‌ای به نام FATF

نایب‌قهرمانی تیم فوتسال بانک سامان در جام سفیر

ابزاری جدید در بازار سرمایه

نبرد ویروس کرونا و اقتصاد

شفاف‌سازی صورت‌های مالی ۹ ماهه بانک اقتصاد نوین

تغییرات در هیات مدیره و مدیرعاملی بانک دی

عوامل گرانی ارز

دلار عقب رفت

راه اندازی بازار آب، اولویت کاری بورس انرژی

افت شاخص بورس جبران شد

سرمایه گذاری در بازار سرمایه هیچ اثر تورمی ندارد

انتشار اوراق سلف موازی استاندارد ۱۰ هزار میلیارد ریالی

کیفیت سامانه کشف تقلب ایران در سطح استانداردهای جهانی است

دکتر صالح آبادی مطرح کرد:

حمایت از صادرات محصولات کشاورزی در برنامه های اگزیم بانک ایران

۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹کد خبر: 299323
ایستانیوز:یکی از حوزه های مهم در بخش صادرات غیرنفتی کشور در شرایط کاهش درآمدهای نفتی، تولید و صادرات محصولات کشاورزی است که بانک توسعه صادرات تمرکز را بر تامین مالی این حوزه دارای مزیت افزایش داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، دکتر علی صالح آبادی که در همایش توسعه کشاورزی تجاری سخن می گفت، افزود: این بانک در سال ۹۷، تامین مالی بالغ بر ۸۰۰۰ میلیارد ریالی در حوزه کشاورزی داشته که این تسهیلات تا پایان آذر ماه سال جاری، ۹۰۰۰ میلیارد ریال افزایش داشته و مانده تسهیلات ما نیز در این بخش ۱۵ هزار میلیارد ریال است.
 
وی به مزیت محصولات کشاورزی در جذب بازار کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های محوری ما در بخش کشاورزی به ویژه برای محصولات دارای ظرفیت های صادراتی، تداوم تخصیص تسهیلات ارزان قیمت به این دست محصولات است که از محل منابع تلفیقی متشکل از منابع صندوق توسعه ملی و منابع بانک با نرخ میانگین ۱۴.۵ درصد تامین می شود.
 
دکتر صالح آبادی اظهار داشت: بانک توسعه صادرات ایران به منظور کمک به توسعه شرکت های دانش بنیان، در سال ۹۸، اقدام به تجهیز بالغ بر دوهزار میلیارد ریال منابع از محل صندوق توسعه ملی و منابع بانک نموده که به مجموعه های دانش بنیان صادراتی تخصیص خواهد یافت.
 
وی یادآور شد : در همین زمینه تفاهم نامه ای بین بانک توسعه صادرات و ستاد نانو به امضا رسیده است که طی آن، ستاد نانو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان صادراتی را شناسایی و به بانک معرفی می کنند تا فرایند اعطای تسهیلات مربوطه به این شرکت ها انجام شود.
 
مدیرعامل بانک توسعه صادرات عمده ترین مشکل صادرات محصولات کشاورزی را خلاء رقابت عنوان کرد و گفت: در این حوزه ضروری است که تولید، تولیدی رقابتی و صادرات محور باشد؛ به این معنا که به لحاظ کیفیت، قیمت و رعایت استانداردهای بسته بندی قابل رقابت با رقبای خود باشد. لذا آموزش در این میان، نقش تاثیر گذار و حتی سرنوشت ساز ایفا می کند.
 
دکتر صالح آبادی تولید پایدار را یکی از رمزهای موفقیت صادرات محصولات کشاورزی دانست و گفت: کشور مقصد صادراتی توقع دارد در فواصل زمانی مشخص صادرات تداوم داشته و متوقف نشود؛ قطعا حفظ این راهبرد در کنار بازاریابی، منجر به حفظ بازار صادراتی خواهد شد.
 
وی بیان داشت: خوشبختانه محصولات دارای ظرفیت خوبی مانند، پسته، زعفران، خرما، کشمش و سایر محصولات باغی و صنایع تبدیلی مرتبط با کشاورزی داریم که به عنوان حلقه های تکمیلی در حوزه صادرات محصولات کشاورزی از سوی بانک توسعه صادرات تامین مالی می شوند.
 
به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، این همایش با هدف تبیین برنامه های نهادهای دخیل در توسعه کشاورزی کشور با حضور مهندس «عباس کشاورز» سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، مهندس «غلامحسین شافعی» رئیس اتاق ایران، دکتر علی صالح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات وجمعی از مقامات، سفراء و فعالان بخش کشاورزی، در اتاق ایران برگزار شد.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *