RSS
امروز دوشنبه ، ۷ بهمن ۱۳۹۸
آخرین اخبار

موسسه ملل با ارزش‌ترین سهام در بین موسسات اعتباری شد

رشد ۱۳۱۰ واحدی شاخص بورس

اعطای لوح تقدیر جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت به بیمه پاسارگاد

بیمه اتکایی ایرانیان موفق به دریافت جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت شد

ورود متفاوت ۴ بانک به حوزه بانکداری دیجیتال

ایجاد شبکه اطلاع رسانی جدید با عنوان عصردانایی

پاسخ بانک کشاورزی به رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت

سیل مهربانی «بانک مهر ایران» به سیستان و بلوچستان سرازیر شد

پوست اندازی در خصوصی سازی

ویروس کرونا اقتصاد چین را متزلزل می‌کند

مردم در بازار سکه با احتیاط معامله می کنند

سال سخت نفت

عملیات بازار باز به اقتصاد ایران کمک می‌کند؟

عرضه اولیه ذوب روی اصفهان در فرابورس

آغاز دوره معاملات قراردادهای اختیار خرید و فروش ملی مس ایران

مالیات از سود سپرده بانکی و سهام حذف شد

سپرده‌های بانکی ۲۹ درصد افزایش یافت

بودجه ۹۹حال و روز خوبی ندارد

دلار ۱۳هزارو ۴۰۰تومان شد

شرایط استفاده از معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی

مجوز کارگزاری به هیچ دستگاهی ندادیم

تقدیم لایحه حمایت از سهامداران خرد به مجلس رفت

فن‌اوری اطلاعات ابزار رقابت‌پذیری شرکت‌های بیمه

شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ بدون رسیدگی

فاصله ۷.۰۰۰میلیارد ریالی جمع درآمد تسهیلات و سود سپرده های بانک تجارت

جامعه اقتصادی ایران کارآزموده دوران سخت است

۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳کد خبر: 298052
ایستانیوز:رییس اتاق بازرگانی بیان داشت:‌ جامعه اقتصادی ایران کارآزموده دوران سخت بوده و در تمام دوران‌ها چه زمان قحطی و جنگ و چه غیر از آن مسئولیت‌های اجتماعی خود را انجام داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، مسعود خوانساری صبح امروز (دوشنبه) و در چهارمین مراسم اعطای نشان امین الضرب و یکصد و سی و ششمین سالگرد تاسیس اتاق بازرگانی تهران گفت: ملت بزرگ ایران این روزها در متن غم های بزرگی است که برخی از آنها ناشی از شرارت آمریکا و برخی ناشی از مدیریت ناکارآمد است.
 
وی با تسلیت شهادت سرداv قاسم سلیمانی و همچنین ١٧٠ تن از بهترین نخبگان و فرزندان کشور در سانحه هواپیمای اوکراینی، اظهار داشت: آنچه در اقتصاد ایران قربانی شده، اعتماد عمومی است. نسلی که دانشگاه رفته و تمنای پیشرفت دارد، چطور باید با حس نگرانی و بی اعتمادی نسبت به آینده فعالیت و کسب و کار خود را توسعه دهد و نگران فردای خود نباشد؟
 
رییس اتاق تهران با بیان اینکه سرمایه های عمومی با بی تدبیری از بین رفته یا به پایین ترین سطح خود سقوط کرده است، اظهار داشت: مردم ایران در دهه ٦٠ و سال های دفاع مقدس از مرزهای کشور دفاع و در دهه ٧٠ در سازندگی کشور مشارکت کردند. دهه ٨٠ دهه اصلاحات بود اما در میانه آن افرادی ناکارآمد با سودای عدالت بر سر کار آمدند و باعث سرخوردگی ملت شدند.
 
وی ادامه داد: دهه ٩٠ دهه آشتی با دنیا بود که متاسفانه با بی تدبیری خارجی از بین رفت اما مردم در تمام این سال ها کنار هم ماندند. رییس اتاق تهران تاکید کرد که جامعه اقتصادی ایران کارآزموده دوران سخت است و در تمام دوران ها چه زمان قحطی و جنگ و چه غیر از آن مسئولیت های اجتماعی خود را با ساخت مسجد، مدرسه، درمانگاه و بیمارستان انجام داده اند.
 
خوانساری در ادامه سخنان خود تصریح کرد که اقدامات بخش خصوصی در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی باعث اعتبار و آبروبخشی به کارآفرینان و فعالان اقتصادی شده است. وی کارآفرینان و تولیدکنندگان را سرمایه های کشور توصیف و از نبود موزه ای برای صنعت و کارآفرینی ابراز تاسف کرد.
 
رییس اتاق تهران با تاکید بر اینکه چرخ کارخانه ها هیچگاه از حرکت نایستاده است، گفت: اینکه کشور در تحریم و محدودیت قرار دارد ولی بازهم کارخانه یا استارتآپی راه اندازی می شود، ارزشمند است. خوانساری بار دیگر از دولت خواست تا به رانت ارزی و یارانه های پنهان پایان دهد.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *