RSS
امروز چهارشنبه ، ۷ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار

دوستی‌ها و دشمنی‌های جهانی در سال ۲۰۲۰

قیمت خانه ۴۴ درصد بیشتر شد

ایجاد ۲۹ هزار فرصت شغلی با تسهیلات بانک ملی ایران

اقدامات پیشگیرانه تجارت‌نو برای پیشگیری از کرونا

در سال۱۴۰۰تنها بانک بدون شعبه کشور خواهیم بود

کاهش ساعت کاری شعب بانک سامان در قم، اراک و رشت

مشتریان بانک سینا ترجیحا از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند

چهارمین مرحله کمک معیشتی شنبه واریز می‌شود

لزوم اصلاح نظام بانکی برای تحقق رشد اقتصادی کشور

کدام خانه‌ها مشمول پرداخت مالیات جدید می‌شوند؟

عملکرد ۹۸ بانک صادرات ایران را با سود می بندیم

رشد قیمت طلا و نقره تا کجا ادامه دارد؟

کمک اوراق «گواهی ظرفیت» به تامین مالی نیروگاه‌ها

۶۰ لیتر بنزین نوروزی برای خودروها تخصیص یافت

بهره گیری از بانکداری الکترونیک برای تردد غیر ضرور

رشد ۲۰ درصدی تولید فولاد ایران نسبت به جهان

نحوه دریافت سود سهام عدالت مشمولان متوفی

نرخ دلار به ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید به ۶ میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید

اقتصاد هند چگونه به مسیر رشد بازمی‌گردد؟

خاورمیانه در معرض کرونا است

برای انجام امور بانکی به بانک مراجعه نکنید

موافقت مدیرعامل سایپا با پیشنهاد تغییر نام "رهام" به "شاهین"

تداوم روند مثبت بورس تا پایان سال‌۹۸

پیش فروش ۳ محصول ایران خودرو از چهارشنبه

مدیر عامل بانک مسکن در پاسخ به ایستانیوز:

آماده انتشار اوراق رهن ثانویه هستیم

۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱کد خبر: 297975
ایستانیوز: رحیمی انارکی با اشاره به اینکه در کشور نزدیک به ۹۹ درصد تأمین مالی به بازار پول مربوط است که بانک‌ها آن را تأمین می‌کند گفت:‌ در سایر کشورها بازار سرمایه فعال‌تر است در حالی که در کشور کمتر از یک درصد در بازار سرمایه تأمین مالی صورت می‌گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار های مالی(ایستانیوز)،مدیرعامل بانک مسکن  ادامه داد: ما می‌خواهیم پتانسیل‌هایی که در بازار سرمایه برای تأمین مسکن و ساختمان وجود دارد از آن استفاده کنیم که می‌توانیم به اوراق رهن ثانویه و یا مشارکت رهنی اشاره کرد.
 
وی با بیان اینکه پرتفوی بانک مسکن 120 هزار میلیارد تومان پرتفوی رهنی مسکن است گفت:‌ این ظرفیت خوبی است و اگر آن را به اوراق بهادار تبدیل کنیم یک اقدام خوبی در بازار برای تأمین منابع مسکن ایجاد می‌کنیم.
 
وی در پاسخ به سوال ایستانیوز ادامه داد: الان یک سال است هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کردیم اما مشکلاتی که وجود دارد یک مقدار آن را دچار کندی کرد؛ بانک مسکن آماده است 25 تا 30 هزار میلیارد تومان پرتفوی خود را به اوراق تبدیل و در بازار سرمایه منتشر کند اما فعلا بانک  مرکزی مجوز آن را نمی‌دهد وگرنه ما آماده هستیم تا قبل از پایان سال اگر مجوز بدهند آن را منتشر کنیم.
 
وی تأکید کرد: ما بدنبال آن هستیم برای صندوق مستقلات مجوز بگیریم؛ تمام این‌ها در بازار سرمایه می‌تواند رخ دهد البته بانک مرکزی دو روز پیش با انتشار اوراق صکوک به مبلغ 75 میلیارد تومان موافقت کرده است امیدواریم در سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.
 
مدیرعامل بانک مسکن  در خصوص پیشنهادی که برای اجاره‌نشین‌ها داده بود گفت:‌پیشنهاد داشتیم که به بانک مرکزی کمکی به مستأجران صورت بگیرد اما در مورد عقد آن ابهاماتی وجود داشت که بانک مرکزی آن را به ما برگردانده تا ابهامات آن برطرف شود و در قالب جدیدی پیشنهاد دادیم و آن را در اختیار بانک مرکزی گذاشتیم.
 
وی در خصوص اینکه آیا افزایش سقف تسهیلات موجب افزایش قیمت مسکن نمی‌شود گفت: افزایش قیمت مسکن نشأت گرفته از متغیرهای کلان اقتصادی مثل ارز و طلا است پس تسهیلات بخش مسکن نمی‌تواند تأثیری بر روی قیمت مسکن بگذارد.
 
وی در پاسخ به این سوال که تسهیلات اوراق مسکن با توجه به اینکه متوسط قیمت مسکن در تهران 13.5 میلیون تومان است آیا می‌تواند کفاف خرید مسکن را بدهد گفت:‌ بانک مسکن تسهیلات پرداخت شده خود را معطوف به اقشار کم درآمد جامعه کرده پس بنابراین تسهیلات اوراق مسکن که در حال حاضر 240 میلیون تومان است می‌تواند تا 50 درصد قیمت یک مسکونی 75 متری در نقاط پایین شهر و حتی مرکزی شهر را پوشش دهد.
 
 
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *