RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

قدردانی از رؤسای حوزه و شعب برتر بانک صادرات

اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

به روزرسانی فهرست دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتی

بانک‌ها به دنبال حفظ مشتریان و افزایش رقابت‌پذیری

بازار سرمایه فرصت طلایی برای تامین اعتبار پروژه‌های عمرانی

حمایت از بورس در دستور کار دولت

بی ثباتی ارزی و چالش های تولید

برنامه ریزی برای تکمیل زنجیره ارزش افزوده معدن بور قره آغاج

شارژکیف پول الکترونیک برای استعلام چک

واگذاری ۵۵ درصد سهم هپکو به تأمین اجتماعی

رشد ۱.۴درصدی شاخص بورس

قیمت سکه ۱۰میلیون ۸۵۰هزار تومان

قیمت دلار ۲۲ هزار و ۷۵۰ تومان

سود ۱۷۹تومانی بیمه دی برای هر سهم

پیشنهاد افزایش سرمایه چشمگیر "ورفاه"

تصویب قراداد ایران و چین در مراجع قانونی

بانک گردشگری به مجمع می‌رود

دو طرح بانک رفاه برای تکریم از مدافعان سلامت و اشتغالزایی

رشد ۴۱درصدی سود خالص بیمه کوثر

تسهیلات بانک رفاه به مدد جویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی

بازآفرینی نشان تجاری و شعار سازمانی بیمه رازی

بیمه "ما" همچنان در سطح یک توانگری مالی

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه سامان

بیمه آرمان حامی فدراسیون تنیس

صنایع مورد توجه بازار سهام

افزایش شمار کارتخوان‌های فعال به ۷.۸ میلیون دستگاه

۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۹/۲۳کد خبر: 296831
ایستانیوز: شمار کارت‌خوان‌های فعال و دارای تراکنش در آبان‌ماه با رشد بیش از یک درصدی نسبت به مهرماه به هفت میلیون و ۸۳۰ هزار دستگاه رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز): در ماه‌های اخیر، ساماندهی کارتخوان‌ها توسط نهادهای ذیربط آغاز شده و برخی مشاغل مانند پزشکان و وکلا نیز ملزم به نصب کارتخوان شده‌اند.
 
با وجود افزایش شمار کارتخوان های نصب شده، بررسی ها نشان می‌دهد که سهم آنها از بازار ابزارهای پرداخت در مقایسه با ابزارهای اینترنتی و تلفن همراه، روندی کاهشی دارد.
 
تازه‌ترین آمار شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) نشان می دهد که در آبان ماه، تعداد ابزارهای فعال سیستمی نسبت به مهر امسال رشد داشته است.
 
بر این اساس، تعداد ابزارهای پذیرش اینترنتی در آبان‌ماه نسبت به مهر ماه ۲.۲ درصد و ابزارهای تلفن همراه ۱.۴ درصد رشد کرده است.
 
میزان افزایش تعداد کارتخوان‌های فعال سیستمی نیز ۱.۰۸ درصد بوده که نشان‌دهنده ادامه روند گسترش توسعه زیرساخت ابزار پذیرش کارتخوان فروشگاهی در شبکه پرداخت الکترونیک کشور است.
 
البته با توجه به افزایش هزینه سرمایه گذاری در بخش کارتخوان فروشگاهی و حرکت به سوی تراکنش‌های اینترنتی و موبایلی، انتظار می رود میزان رشد کارتخوان‌های فعال در آینده با رشد محدودتری روبرو باشد.
 
تعداد کارتخوان‌های فروشگاهی فعال سیستمی در آبان ماه در شبکه پرداخت الکترونیک با افزایش ۱.۰۸ درصدی به تعداد ۷ میلیون و ۸۳۰ هزار دستگاه رسیده است.
 
همچنین تعداد ابزار پذیرش اینترنتی فعال به یک میلیون و ۹۳ هزار  ابزار و تعداد ابزار پذیرش موبایلی فعال به یک میلیون و ۲۶۰ هزار ابزار پذیرش افزایش داشته است.
 
بررسی سهم تعداد هر یک از ابرازهای پذیرش فعال سیستمی از تمام ابزارهای پذیرش در آبان ماه حاکی از افزایش سهم ابزار پذیرش اینترنتی و تلفن همراه و کاهش سهم کارتخوان است.
 
کارتخوان‌های فروشگاهی در آبان ماه سهم ۷۶.۹ درصدی از مجموع ابرازهای پذیرش فعال سیستمی را به خود اختصاص داده بودند؛ سهم بازار ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی از تمام ابزارهای فعال در شبکه پرداخت آبان نیز حدود بر  ۱۰.۷۴ و ۱۲.۳۷ درصد بوده است.
 
تعداد ابزارهای پذیرش در شبکه پرداخت الکترونیک در آبان ماه نسبت به مهر ماه سال جاری ۱.۲۵ درصد رشد داشته و به بالغ بر ۱۰ میلیون و ۱۸۴ هزار ابزار فعال سیستمی رسیده است.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *