RSS
امروز یکشنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار

حمایت تمام قد بانک رفاه از سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان

تحمیل خسارت به صادرکنندگان با ورود ایران به لیست سیاه FATF

راه خروج ایران از لیست سیاه FATF باز است

دستور جدید به وزیر بهداشت برای ریشه‌کنی ویروس کرونا

شرکت پارسیس آلومینیوم کویر یزد افتتاح شد

برگزاری نهمین همایش بانکداری الکترونیک ونظام‌های پرداخت درخرداد۹۹

خزانه جواهرات ملی تا پایان هفته جاری تعطیل است

حرکت نظام بانکی برای استقرار بانکداری دیجیتال

کاهش پرونده‌های فیشینگ از اواسط بهمن ماه

دریافت مجوز قبول اتکایی بیمه کوثر از بیمه مرکزی

بانک گردشگری تمام خدمات نظام بانکی را به مردم ارائه می کند

اطلاعیه پژوهشکده بیمه در خصوص برگزاری سخنرانی ها

انحصار بانک‌ها جوابگوی نیاز تولید نیست

پرداخت وام قرض‌الحسنه ۳۳ درصد رشد کرد

قیمت سکه طرح جدیدبه ۵ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید

جزئیات فروش تعهدی در بورس

بورس ایران در آستانه 500 هزار واحدی شدن

آغاز ابزار جدید فروش تعهدی

پیش‌بینی روند قیمت‌ ارزدر روزهای آینده

رشد اقتصاد غیرنفتی و افت تورم به ۲۰درصد

علیرضا معرفت مدیرعامل بانک سامان شد

تامین مالی بنگاه‌ها بیش از ۲۹۹.۹هزار میلیارد ریال

بانک مرکزی با هیجانات بازار هیجانی برخورد نمی‌کند

عدم انتشار لیست بدهکاران بزرگ به ضرر شرکت‌های بیمه‌ای است

بیمه‌نامه سایبری ریسک شرکت‌های بیمه‌ای را افزایش می‌دهد

ارائه رمز دوم پویا از سه کانال برای مشتریان بانک سپه

۱۳:۷ - ۱۳۹۸/۹/۲۲کد خبر: 296789
ایستانیوز:مدیرعامل شرکت رایانه خدمات امید گفت: بانک سپه با هدف برقراری امنیت در تراکنش‌های بدون حضور کارت دریافت رمز دوم پویا را از سه کانال اپلیکیشن، پیامک و کد USSD برای مشتریان فراهم کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،احد سلمانی آرانی اظهار داشت: بانک سپه درگذشته نیز رمز دوم پویا را عملیاتی کرده بود و اینک با الزامات جدید بانک مرکزی از اول دی‌ماه که بهره‌گیری از رمز دوم پویا در تراکنش‌های بدون حضور کارت برای همه الزامی می‌شود از طریق اپلیکیشن رمز ساز بانک سپه به مشتریان خود ارائه می‌دهد.
 
وی افزود: همچنین با راه‌اندازی سامانه هریم بانک مرکزی این بانک علاوه بر اپلیکیشن رمز ساز بانک سپه از دو کانال پیامک و کد USSD از ۱۵ دی‌ماه رمز دوم پویا را به مشتریان این بانک ارائه خواهد کرد تا آن دسته از مشتریانی که از گوشی‌های هوشمند برخوردار نبوده و یا مایل به نصب اپ مای موبایلی نیستند، بتواند از این دو کانال نسبت به دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف استفاده کنند.
 
سلمانی آرانی با اشاره به حجم فیشینگ در کشور یادآور شد: بانک مرکزی باهدف افزایش امنیت در تراکنش‌های بدون حضور کارت بهره‌گیری از رمز دوم پویا را از اول دی‌ماه برای تمام مشتریان شبکه بانکی الزامی کرده که روند مناسبی را در پیش‌گرفته است.
 
وی ادامه داد: همچنین برای بهره‌گیری تمام آحاد جامعه از این خدمات در الزامات جدید بانک مرکزی دست بانک‌ها برای ارائه این خدمت باز گذاشته است و بانک‌ها می‌توانند از طریق اپلیکیشن مای موبایلی، تلفن گویا، ایمیل، پیامک و کدهای USSD این خدمت را به مشتریان خود ارائه دهند.
 
سلمانی آرانی در پاسخ به این پرسش که نحوه فعال‌سازی رمز دوم پویا به‌منظور جلوگیری از سرقت اطلاعات کارت‌بانکی در بانک سپه چگونه است، خاطرنشان کرد: برخی افراد سودجو با اجرایی شدن طرح رمز دوم پویا پیامک‌های جعلی به اسم بانک‌ها به مردم ارسال می‌کردند که مشتری با واردکردن اطلاعات حساس کارت خود در لینک‌هایی که در این پیامک‌ها بود دچار فیشینگ و سرقت اطلاعات کارت‌بانکی می‌شد؛ از اینرو در بانک سپه به‌ منظور پیشگیری از این روند فعال کردن رمز دوم پویا تنها از طریق مراجعه حضوری امکان‌پذیر است.
 
وی افزود: مشتریان بانک سپه برای فعال‌سازی رمز دوم خود باید به یکی از شعب بانک سپه مراجعه کرده و پس از تأیید شماره همراه و تکمیل فرم‌های مربوطه ارائه این خدمت برای آن‌ها امکان‌پذیر می‌شود.
 
به گزارش ایبنا ،سلمانی آرانی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی سامانه هریم امنیت کامل در ارسال و دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف از طریق پیامک و کد USSD فراهم‌شده و بعد از اتصال این بانک به سامانه هریم مشتریان این بانک می‌توانند از این کانال‌های برای دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف بهره‌برداری کنند.
 

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:مشتریان، بانک سپه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *