RSS
امروز یکشنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار

حمایت تمام قد بانک رفاه از سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان

تحمیل خسارت به صادرکنندگان با ورود ایران به لیست سیاه FATF

راه خروج ایران از لیست سیاه FATF باز است

دستور جدید به وزیر بهداشت برای ریشه‌کنی ویروس کرونا

شرکت پارسیس آلومینیوم کویر یزد افتتاح شد

برگزاری نهمین همایش بانکداری الکترونیک ونظام‌های پرداخت درخرداد۹۹

خزانه جواهرات ملی تا پایان هفته جاری تعطیل است

حرکت نظام بانکی برای استقرار بانکداری دیجیتال

کاهش پرونده‌های فیشینگ از اواسط بهمن ماه

دریافت مجوز قبول اتکایی بیمه کوثر از بیمه مرکزی

بانک گردشگری تمام خدمات نظام بانکی را به مردم ارائه می کند

اطلاعیه پژوهشکده بیمه در خصوص برگزاری سخنرانی ها

انحصار بانک‌ها جوابگوی نیاز تولید نیست

پرداخت وام قرض‌الحسنه ۳۳ درصد رشد کرد

قیمت سکه طرح جدیدبه ۵ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید

جزئیات فروش تعهدی در بورس

بورس ایران در آستانه 500 هزار واحدی شدن

آغاز ابزار جدید فروش تعهدی

پیش‌بینی روند قیمت‌ ارزدر روزهای آینده

رشد اقتصاد غیرنفتی و افت تورم به ۲۰درصد

علیرضا معرفت مدیرعامل بانک سامان شد

تامین مالی بنگاه‌ها بیش از ۲۹۹.۹هزار میلیارد ریال

بانک مرکزی با هیجانات بازار هیجانی برخورد نمی‌کند

عدم انتشار لیست بدهکاران بزرگ به ضرر شرکت‌های بیمه‌ای است

بیمه‌نامه سایبری ریسک شرکت‌های بیمه‌ای را افزایش می‌دهد

دژپسند:

احتمال بروز فساد در روش‌های سنتی بانکداری وجود دارد

۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۹/۲۱کد خبر: 296778
ایستانیوز: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: احتمال بروز فساد در روش‌های سنتی بانکداری وجود دارد دژپسند با بیان اینکه منشا روابط فسادآلود، رابطه رو در رو است، گفت: در روش سنتی بانکداری علاوه بر اتلاف وقت، امکان بروز فساد وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)«فرهاد دژپسند»  در مراسم گرامیداشت دوازدهمین سالگرد تأسیس این بانک، افزود: هوشمندسازی سیستم‌ها یک بلوک شیشه‌ای ایجاد می‌کند و نمی‌توان فساد را در آن پنهان کرد، زیرا در معرض دید همه است. اگر حرکت اشتباهی نیز انجام شود، در محیط هوشمند با وسعت بالا منتشر می‌شود.
 
وی ادامه داد: در اقتصاد هوشمند مدل کسب‌وکار و سبک زندگی تغییر می‌کند. آنجا زمان ارزش پیدا می‌کند و انسان است که مدل‌های مکانیزه شدن را طراحی می‌کند.
 
دژپسند با بیان اینکه نباید نگران اشتغال در اقتصاد هوشمند باشیم، گفت: نگوییم وقتی از تکنولوژی سرمایه‌بر استفاده می‌کنیم، نیروی انسانی آزاد می‌شود. در اقتصاد هوشمند، انسان در جای صحیح خود قرار گرفته و می‌تواند خدمات جدیدی ارائه کند و سهم خدمات متنوع و اشتغال‌زا و پایدار در اقتصاد بالا می‌رود.
 
راه مبارزه با فساد از اقتصاد هوشمند می‌گذرد
 
دژپسند همچنین اظهار کرد: می‌توان به آسانی، کارکردهای تحولات تکنولوژیک را در تحقق آرمان‌ها، اهداف و آموزه‌های دینی و در نظام بانکداری و تحقق بانکداری اسلامی تبیین کرد. شاید بتوانیم به بسیاری از اهدافی که برای بانکداری اسلامی برمی‌شماریم، با تجهیز و تسهیل فناوری‌های نوین، سریع‌تر، مطمئن‌تر و مناسب‌تر دست پیدا کنیم.
 
وی با بیان اینکه زمانی که بحث اقتصاد هوشمند مطرح می‌شود، باید بدانیم این گامی فراتر از اقتصاد دیجیتالی است، اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های ذاتی و اجتناب‌ناپذیر اقتصاد هوشمند این است که به‌طور مستمر باید در روند و ریل نوآوری قرار بگیریم و برای استفاده بهینه از آنچه که داریم، با نوآوری‌های مدرن و متداول زمینه را برای حداکثرسازی استفاده از منابع و عوامل فراهم کنیم.
 
وی یادآور شد: در این فرآیند، باید به خلق منابع کمک کنیم و در این مسیر به خود ترمیمی رسیده باشیم، یعنی خود تصحیح‌کنندگی و خود ترمیمی یکی از ویژگی‌های این اقتصاد است.
 
بانکداری امروز ما از بانکداری الکترونیکی فاصله دارد
 
وزیر اقتصاد با اشاره به بانکداری الکترونیک در کشور گفت: بانکداری امروز ما از بانکداری الکترونیکی فاصله دارد. 
 
وی با بیان اینکه در سیستم سنتی هم کارمند و هم مشتری گلایه داشتند، تصریح کرد: در روش سنتی، وقت و کاغذ صرف می‌شد. در این مرحله به بانکداری بدون کاغذ رسیدیم که گام بزرگی است، اما باید گام‌های بعدی را برداریم.
 
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز در این مراسم اعلام کرد: از سال ۱۳۹۵ تا کنون منابع بانکی ۵۰۰ درصد رشد داشته است.
 
مرتضی اکبری با بیان اینکه تلاش می شود که با استفاده از ابزارهای بانکداری الکترونیک، کمترین شعبه بانکی را داشته باشیم، افزود: توسعه بانکداری الکترونیک، حمایت از اشتغال‌های خرد، شفافیت و از جمله مواردی است که پیگیری می شود.
 
وی در رابطه با فعالیت‌های بین‌المللی بانک گفت: با بانک‌های قرض‌الحسنه کشورهای مختلف و نهادهای بین‌المللی ارتباطاتی برقرار شده است. در نتیجه این ارتباطات، شورای همکاری کشورهای اسلامی به‌مدت دو ماه شاخص‌های مختلف بانک را رصد کرد و جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را  اهدا کرد.
 
اکبری ادامه داد: همچنین رتبه سوم بانک‌های کشورهای اسلامی نیز از نظر رشد دارایی‌های منطبق بر شریعت از سوی نشریه بنکر به کشورمان به این بانک اهدا شده است.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *