RSS
امروز چهارشنبه ، ۲ بهمن ۱۳۹۸
آخرین اخبار

قیمت ها رقابتی شود کمبود سنگ آهن نخواهیم داشت

استعفای مدیرعامل چادرملو تکذیب شد

حضور بیمه آسماری در دو نمایشگاه زمستانی

اعلام آمادگی بیمه حکمت برای همکاری مشترک با پژوهشکده بیمه مرکزی در امر آموزش و پژوهش

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در نه ماهه نخست سال ۹۸ اعلام شد

نقش آفرینی بانک توسعه تعاون دراعطای تسهیلات موضوع بندالف تبصره ۱۸

کاهش ۱.۵ درصدی نرخ تورم نقطه ای در دی‌ماه

ریزش ۳۷۹۸ واحدی شاخص بورس

رشد ۴۲ درصدی درآمدهای بانک صادرات در ۹ ماهه امسال

اعضای شورای سیاست‌گذاری امور آموزش در صنعت بیمه معرفی شدند

تورم تولیدکننده بخش خدمات ۳۰ درصد شد

قیمت سکه طرح جدید به ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید

قیمت دلار بدون تغییر باقی ماند

آغاز به کار سامانه «هریم» در بانک قرض الحسنه مهرایران

حساب‌های بانکی میلیاردی مالیات می‌دهند؟

چشم‌نوازی عملکرد بیمه آسیا برای حقوقی‌های بورسی

شافعی: لایحه بودجه ۹۹ رؤیایی است

اخذ مالیات از سفرهای خارجی

فروش اوراق در بازارسرمایه، گامی در جهت تعمیق سرمایه‌ها

مصاحبه بلومبرگ با سبدگردان اروپایی فعال در بازار سرمایه ایران

محاسبه شاخص بازار پایه در دستور کار

۵ پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد جهان

بانک مرکزی هم رمزارز می زند اما امسال نه

سیری ناپذیری بازار خودرو

فرابورس در بورس توجه سرمایه گذاران

در گفت‌وگو با کارشناس بازار سرمایه مطرح شد:

اخبار خوب و بد لایحه بودجه برای بورسی‌ها

۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۹/۲۱کد خبر: 296773
ایستانیوز: یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: موضوع دیگر در بودجه بحث افزایش حقوق مالکانه است که به طور قطع در این شرایط اقتصادی دولت به دنبال افزایش نرخ حقوق مالکانه چه برای شرکت‌های معدنی و چه پتروشیمی‌ها خواهد بود که باز هم این موضوع فشار مضاعفی را بر بازار ایجاد می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز): حمید میرمعینی  درباره تاثیر ارایه لایحه بودجه سال 99 در بازار سرمایه اظهار داشت: لایحه بودجه و نحوه بودجه‌ریزی دولت برای سال آینده می‌تواند تاثیرگذاری قابل توجهی در بازار داشته باشد و مهمترین موضوع بحث مالیات است.
 
وی افزود: مالیات بر عایدی طبق قانون در بودجه سال 99 پیشنهاد داده شده که می‌تواند بر روی معاملات سهام اعمال شود و به طور قطع در این صورت تاثیر منفی در بازار سرمایه می‌گذارد. اما اگر مالیات بر عایدی بازار سرمایه از سایر بازاهای موازی مانند مسکن ، خودرو و ... کمتر باشد می‌توان انتظار داشت که نقدینگی به سمت بازار سرمایه بیاید و روند تقاضا را افزایش دهد که این خبر خوب برای فعالان بورس است .
 
کارشناس بازار سرمایه درباره تاثیرگذاری سایر جنبه‌های بودجه در بازار سرمایه گفت: از آنجایی که بودجه سال آینده بودجه بدون نفت است بحث فروش دارایی‌های سرمایه دولت مطرح می‌شود که بورس و بازار سرمایه می‌تواند محل تامین منابع مالی باشد در این صورت فشار بر روی این بازار است که این خبر خوبی برای فعالان بازار نیست.
 
وی ادامه داد: با فشار بر بازار سرمایه برای تامین مالی ها فشار نقدینگی به سمت این بازار هجوم می آورد و جذب نقدینگی بر حجم گردش معاملات فشار وارد می کند که در نهایت منجر به خروج نقدینگی خواهد شد بدون آنکه نقدینگی جدیدی از سوی دولت وارد بازار شود.
 
میرمعینی تاکید کرد: موضوع دیگر در بودجه بحث افزایش حقوق مالکانه است که به طور قطع در این شرایط اقتصادی دولت به دنبال افزایش نرخ حقوق مالکانه چه برای شرکت‌های معدنی و چه پتروشیمی‌ها خواهد بود که باز هم این موضوع فشار مضاعفی را بر بازار ایجاد می‌کند.
 
این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه به طور قطع بازار به این تهدیدها واکنش خوبی نشان نمی‌دهد، گفت: تنها راهی را که می‌تواند این واکنش‌ها را خنثی کند یا آثار بودجه را در بازار کاهش دهد این است که قیمت جهانی کالا افزایش یابد در این صورت سودآوری شرکت‌ها حفظ می‌شود.
 
وی افزود: موضوع دیگر که می‌تواند تهدیدات بودجه‌ای برای بازار سرمایه را کاهش دهد بحث کاهش تنش‌های سیاسی است که در این صورت شرکت‌ها برای صادرات محصولات خود را با محدودیت کمتری مواجهه هستند همچنین محل درآمدهای دولت کاهش می‌یابد و در این صورت کمتر به دنبال درآمدزایی از طریق گسترش مالیات خواهد بود.
 
میرمعینی با اشاره به تاثیر تعیین نرخ ارز در بودجه اظهار داشت: آنچه که بسیار مهم است نرخ دلار در بودجه سال 99 است که می تواند اثرات مثبت و منفی متعددی را در بازار سرمایه داشته باشد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *