RSS
امروز پنج شنبه ، ۸ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار

دوستی‌ها و دشمنی‌های جهانی در سال ۲۰۲۰

قیمت خانه ۴۴ درصد بیشتر شد

ایجاد ۲۹ هزار فرصت شغلی با تسهیلات بانک ملی ایران

اقدامات پیشگیرانه تجارت‌نو برای پیشگیری از کرونا

در سال۱۴۰۰تنها بانک بدون شعبه کشور خواهیم بود

کاهش ساعت کاری شعب بانک سامان در قم، اراک و رشت

مشتریان بانک سینا ترجیحا از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند

چهارمین مرحله کمک معیشتی شنبه واریز می‌شود

لزوم اصلاح نظام بانکی برای تحقق رشد اقتصادی کشور

کدام خانه‌ها مشمول پرداخت مالیات جدید می‌شوند؟

عملکرد ۹۸ بانک صادرات ایران را با سود می بندیم

رشد قیمت طلا و نقره تا کجا ادامه دارد؟

کمک اوراق «گواهی ظرفیت» به تامین مالی نیروگاه‌ها

۶۰ لیتر بنزین نوروزی برای خودروها تخصیص یافت

بهره گیری از بانکداری الکترونیک برای تردد غیر ضرور

رشد ۲۰ درصدی تولید فولاد ایران نسبت به جهان

نحوه دریافت سود سهام عدالت مشمولان متوفی

نرخ دلار به ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید به ۶ میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید

اقتصاد هند چگونه به مسیر رشد بازمی‌گردد؟

خاورمیانه در معرض کرونا است

برای انجام امور بانکی به بانک مراجعه نکنید

موافقت مدیرعامل سایپا با پیشنهاد تغییر نام "رهام" به "شاهین"

تداوم روند مثبت بورس تا پایان سال‌۹۸

پیش فروش ۳ محصول ایران خودرو از چهارشنبه

بیش از ۸ میلیون نفر در بانک قرض الحسنه مهر ایران حساب دارند

۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۹/۲۱کد خبر: 296764
ایستانیوز:مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: تعداد افراد دارای حساب در این بانک از ۸ میلیون نفر عبور کرده و در طول ۱۲ سال گذشته به ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر تسهیلات پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، مرتضی اکبری در مراسم دوازدهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران، اظهار داشت: بانک در سال ۸۶ با سهامداری ۱۰ بانک بزرگ برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه با حدود ۸۰۰ شعبه آغاز به کار کرد و اکنون به حدود ۵۰۰ شعبه رسانده است. بزرگ‌ترین اتفاق در این بانک کمک مجموعه برای جلوگیری از خروج از مسیر و رسالت اولیه این بانک است.
 
وی، با تبریک دوازدهمین سالگرد تاسیس بانک و تقدیر از همه افرادی که تاکنون در این بانک نقش آفرینی داشته اند، افزود: درحال حاضر، بانک حدود ۲۵۰ هزار میلیارد ریال منابع قرض الحسنه و ۳۰ هزار میلیارد ریال منابع عمومی دارد که در کل ۲۸۰ هزار میلیارد ریال منابع بانک است.
 
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: ساختاری تشکیل شده که همه هزینه های بانک از محل منابع بانک تامین شود و یک ریال از سرمایه مردم در این زمینه هزینه نشده است. اکبری با تاکید بر شفافیت در کل بانک و رصد لحظه ای از سوی همه همکاران در سراسر کشور، گفت: شعبات بانک به ۵۲۲ شعبه در سراسر کشور و شهرهای مختلف رسیده و از دو سال گذشته هم برنامه ریزی جدیدی شعب بانک داشته ایم.
 
وی با تاکید بر اینکه این بانک ریالی است و ارتباط محدودی با دنیا دارد اما با نهادها و سازمان های حمایتی و عام المنفعه ارتباط برقرار شده که منتج به اتفاق های خوبی برای بانک رخ داده است، گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران از نظر تعداد مشتری و مراجعه مردم با وجود اینکه بانکی کوچک است، اما تعداد قابل توجه است. همچنین جذب منابع قرض الحسنه بسیار دشوار است اما همکاران ما در بانک با تمام توان در این زمینه فعالیت دارند و الان شاهد رسیدن ۵۰۰ درصدی منابع در بانک قرض الحسنه هستیم.
 
وی درباره برنامه ها و سیاست ها، توضیح داد: هیات مدیره بانک اجرای الزامات و شاخص های بانک مرکزی را مد نظر قرار داده و تلاش شده تا حداکثر تطابق در این زمینه صورت گیرد. اقدامات انجام شده از جمله اصلاح اساسنامه، مجوز فعالیت دائمی بانک و ... را می توان عنوان کرد که یکی از نتایج آن، صدور مجوز دائمی بانک در سال ۹۶ است.
 
اکبری با اشاره به اینکه در حال حرکت به سمت بانکداری الکترونیک هستیم، گفت: همچنین با تلاش های صورت گرفته، افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریالی داشته و سرمایه بانک به ۲۵۰ هزار میلیارد ریال رسید که پشتوانه خوبی برای ادامه فعالیت بانک است.
 
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، ادامه داد: براساس برنامه های صورت گرفته، منابع بانک تا پایان سال به ۳۰۰ هزار میلیارد ریال خواهد رسید و علاوه بر این تعداد افتتاح حساب در بانک تاکنون به ۸ میلیون نفر رسیده و تعداد تسهیلات پرداختی نیز طی ۱۲ سال گذشته ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بوده است.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *