RSS
امروز سه شنبه ، ۸ بهمن ۱۳۹۸
آخرین اخبار

۹۰۰میلیاردریال تسهیلات حمایتی به تولیدکنندگان قزوین اعطا میشود

چهار عرضه عمده در راه فرابورس

مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان مورد حمایت بانک توسعه تعاون

تسهیلات بانک توسعه تعاون در جهت تقویت مالی واحدهای تولیدی است

نماز موجب ظرفیت سازی کارکنان و افزایش کارآمدی سازمانی می‌شود

الزام ارائه اسناد در انتقال وجه بیش از ۱۰ میلیارد ریال

سرپرست اداره پیگیری و وصول مطالبات بانک دی منصوب شد

بیمه البرز ۲۵.۰۹۶ میلیارد ریال بیمه نامه فروخت

واکاوی خرید سهام یک بیمه بزرگ از سوی یک بیمه کوچک

زمان بررسی FATF در مجمع تمام شد

مالیات از خانه‌‌های لوکس بالای ۵میلیارد تومان اخذ شود

«از مزرعه تا سفره» با ابزارهای مالی بورس کالا

بازدید مدیران ارشد بانک ایران زمین از شعب استان فارس

انتشار نسخه جدید همراه بانک مهرایران برای گوشی‌های ios در اپ استور ایرانی

زنگ خطر ۲۰۰۰ میلیاردی تمساح خلیج فارس برای شبکه بانکی

امکان‌ انتقال وجه بیش از ۱۰۰ هزار تومان و مشاهده موجودی و صورتحساب تنها از طریق رمز پویا

توسعه اپلیکیشن پات در بازار

صنعت نساجی کاشان بیمه می‌شود

آگهی دعوت مجمع عمومی موسس شرکت بیمه زندگی باران

اختصاص ۱۵ درصد هزینه دارویی سازمان بیمه سلامت برای داروهای بیماران سرطانی

افزایش پوشش بیمه‌ای گروه بیماران خاص نیازمند تصویب شورای عالی بیمه

عرضه نخستین کارگزاری بورس در بورس

فرآیند تجدید ارزیابی دارایی ایران خودرو در مراحل نهایی

گزارش معاملات مسکن دی ماه شهر تهران

درخشش طلا با شیوع بیماری چینی دوچندان شد

یاسر فلاح عنوان کرد؛بازار سرمایه؛ پیشتاز بازارها

بازدهی ۸۷ درصدی بورس از ابتدای سال

۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۹/۱۹کد خبر: 295682
ایستانیوز:مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی وخدمات بورس ، بازار سرمایه را پیشتاز بازارهای کشور خواند و گفت: بورس از ابتدای سال تاکنون بازدهی ۸۷ درصدی را ثبت کرده که از این لحاظ بی نظیر و پیشتاز تمام بازارها است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، امروز (هجدهم آذر ماه) در سمینار "بررسی قابلیت های سرمایه گذاری در بازار سرمایه" در دانشگاه بیرجند عنوان کرد:  نمودارهای منتشر شده بانک مرکزی  نشان می دهد، در یک افق ۱۰ ساله، میزان بازدهی بورس از همه بازارهای سرمایه گذاری بیشتر بوده است.
 
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس بازدهی بازار سرمایه در بازه ۱۰ ساله را ۲۴۰۰ درصد عنوان کرد و افزود: این در حالی است که بازدهی بازار هایی همچون طلا و ارز نسبت به بورس فاصله زیادی دارد.
 
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی وخدمات بورس از شفافیت به عنوان مهم ترین رکن بازار سرمایه یاد کرد و افزود: امروز خوشبختانه بورس ما جزو ۵ بورس شفاف دنیاست  و ساز و کارها در آن به نحوی تعبیه شده که امکان پنهان سازی مطلقا وجود ندارد.
 
یاسر فلاح افزود: شفافیت اصل اول بازار سرمایه است و هیچ شرکتی بدون رعایت این اصل، امکان حضور در این بخش مهم اقتصادی را ندارد. بر همین اساس، باید حضور حداکثری شرکت های تولیدی در بازار سرمایه، آرزوی همه ما باشد. 
 
وی تصریح کرد: شرکت ها و بنگاه های تولیدی حاضر در بورس و فرابورس در طول سال ۱۶ مرتبه اطلاعات خود را منتشر می کنند. این شرکت ها و بنگاه ها باید میزان تولید و فروش ماهانه خود را روی سایت کدال- سامانه افشای اطلاعات ناشران بورسی و فرابورسی-  افشا و هر ۳ ماه یکبار نیز صورت های مالی خود را ارائه کنند.
 
 مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی وخدمات بورس افزود: امروز بیش از ۹۰ درصد شرکت ها اطلاعات خود را درست و به موقع روی سامانه کدال قرار می دهند. حدود ۸ درصد با تاخیر یکی دو روزه  این اطلاعات را افشا می کنند  و ۲ درصد باقیمانده هم که تاخیر بیش از حد دارند، جریمه می شوند.
 
یاسر فلاح ادامه داد: شرکت های بورسی به واسطه حضور فعال سهامداران، زیر ذره بین نظارتی و نگرش تیزبینانه آنها قرار دارند و  سهامداران به طور مرتب وضعیت شرکت ها را رصد می کنند تا آنها دچار انحراف و تخلف نشوند.
 
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی وخدمات بورس با بیان اینکه طی چند سال اخیر نقش بازار سرمایه در اقتصاد کشور افزایش داشته و باتوچه به شرایط این نقش پررنگ تر نیز می شود ، افزود: از آنجا که بازار سرمایه یک بازار مولد در اقتصاد است، ضرورت دارد سهم این بازار در اقتصاد کشور افزایش یابد.   بنگاه ها و شرکت هایی که در بورس و بازار سرمایه حضور دارند، عمدتا بنگاه های تولیدی ایرانی اند که از طریق بازار سرمایه تامین مالی می کنند.
 
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی وخدمات بورس اظهار داشت: امروز ضریب نفوذ بازار سرمایه در کشور ما چندان بالا نیست و تعداد کدهای سهامداری حدود ۱۳ میلیون است که که حدود ۱۵ درصد جمعیت کشور را شامل می شود. به عبارت دیگر هنوز ۸۵ درصد جمعیت کشور  خرید و فروشی در بورس نداشته و وارد این بازار نشده اند که این لطمات خاص خود را برای اقتصاد دارد.
 
وی با بیان اینکه سهامداری و فعالیت در بازار سرمایه کشور در صورتی که همراه با دانش مالی باشد، یک شغل بسیار خوب برای داشجویان حسابداری، مدیریت مالی و MBA  باشد، توصیه کرد  افراد همواره با تحلیل و نگاه بلند مدت در  این بازار حضور داشته باشند.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *