RSS
امروز دوشنبه ، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

‍ صدور بیمه نامه شخص ثالث بیمه سامان، امن و آنلاین

هشدار دوباره درباره سوء استفاده از نام بانک ملت در کانال های تلگرامی

طلا همچنان امن‌ترین سرمایه‌گذاری است

نسبت ارزش تراکنش‌های شاپرکی به نقدینگی در خرداد ماه

تغییر روش مدیریت آزادسازی سهام عدالت امکان پذیر نیست

پیام تسلیت مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت درگذشت دکتر موسویان

تحقق ۱۶۰ درصدی فروش املاک غیرضروری بانک مسکن

تخلفات عده‌ای معدود نباید اعتماد به شبکه بانکی را خدشه دار کند

کاهش ارزبری ۱۵۳ میلیون یورویی از داخلی سازی تولید

دژپسند: وزارت نفت آماده عرضه ETF پالایشگاهی نبود

افت و خیز سنگین امروز شاخص بورس

ساخت مسکن خبرنگاران قطعی است

طرح گشایش اقتصادی در جلسه سران قوا بررسی می‌شود

بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح چگونه ادغام می‌شوند؟

ایراد مجلس به لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس

بانک سپه آماده نقش آفرینی درعرصه کلان اقتصادی

سپرده‌های بانکی ۳۴ درصد افزایش یافت

اعلام زمان و جزییات عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام در بورس تهران

سرمایه گذاری۷۰ هزار میلیاردی بیمه ها در بورس

جایگاه ایران در بهبود فضای کسب و کار در ۲۰۲۲

مودیان مالیاتی مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند

رمدسیور ایرانی در آستانه توزیع در بازار

پرداخت سود سهامداران «خدمات انفورماتیک» در بانک صادرات

اصلاح نرخ‌های کارمزد خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران

کم بیمه گی در پروژه های نفتی

وپاسار ۶ ماهه ۲۰۵ ریال سود ساخت

رشد ۲۸۷ درصدی بانک پاسارگاد

۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۹/۱۸کد خبر: 295651
ایستانیوز: بانک پاسارگاد بر اساس صورت های مالی مورد تایید حسابرس در ۶ ماهه نخست امسال به ازای هر سهم ۲۰۵ ریال سود محقق کرده است که نسبت به ۵۳ سود ریالی در دوره مشابه قبلی رشد ۲۸۷ درصدی داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، بانک پاسارگاد که با سرمایه ثبت شده 5040 میلیارد تومانی در تابلوی فرعی بازار اول بورس تهران حضور دارد در صورت های مالی حسابرسی نشده، سود خالص هر سهم را 151 ریال اعلام کرده بود که این رقم در صورت های مالی حسابرسی شده با افزایش مواجه شده است.
 
بررسی صورت سود و زیان (وپاسار) در نیمه نخست امسال و برای دوره منتهی به 29 اسفند سال 1398، حکایت ازرشد 33 درصدی سود و وجه التزام تسهیلات اعطایی و ثبت رقم 4331.4 میلیارد تومان دارد در حالی که سود حاصل از سرمایه گذاری ها و سپرده گذاری ها طی این مدت با رشد 11 درصدی، 1335.9 میلیارد تومان گزارش شده است.
 
بر این اساس، درآمدهای مشاع بانک پاسارگاد که از محل سرمایه گذاری مشترک بین سپرده گذاران و نیز حق الوکاله سهم بانک و همچنین از محل درآمدهای مشترک حاصل بین بانک و وام گیرندگان از محل تسهیلات اعطایی بدست می آیند، با افزایش 27 درصدی 5667.3 میلیارد تومان بوده است.
 
لیکن سود علی الحساب سپرده های سرمایه گذاری و سود سپرده گذاران هر دو با رشد 33 درصدی مواجه شده و سهم بانک از درآمدهای مشاع با کاهش 65 درصدی، 91.7 میلیارد تومان بوده است.
 
رشد 103 درصدی درآمدهای غیر مشاع
 
درآمدهای غیرمشاع بانک پاسارگاد که از محل ارایه انواع خدمات و کارمزدهایی که اخذ می شود، به دست می آیند، طی دوره 6 ماهه امسال رشد خوبی داشته و گویای عزم جدی مدیران بانک پاسارگاد برای افزایش درآمد و سودآوری از این محل دارد، بر این اساس سود و وج التزام درآمدهای غیر مشاع با رشد 153 درصدی، رقم 1024.1 میلیارد تومان گزارش شده و درآمد کارمزذ با رشد 75 درصدی رقم 441 میلیارد تومان گزارش شده است،نتیجه مبادلات ارزی با رشد 35 درصدی رقم 390.5 میلیارد تومان بوده و سایر درآمدها نیز با رشد 116 درصدی رقم 1042.8 میلیارد تومان بوده و بر این اساس درآمدهای غیر مشاع بانک پاسارگاد با رشد 103 درصدی رقم 2898.5 میلیارد تومان بوده است.
 
مجموع درآمدهای وپاسار طی این مدت با رشد 77 درصدی ، در حالی 2990 میلیارد تومان گزارش شده که این رقم در پایان شهریور ماه سال گذشته 1693.5 میلیارد تومان بوده است.
 
رشد 288 درصدی سود خالص وپاسار
 
بانک پاسارگاد طی 6 ماهه نخست امسال سود خالص خود را با رشد 288 درصدی، به 1048.2 میلیارد تومان افزایش داده است و موفق به شناسایی 205 ریال سود خالص به ازای هر سهم طی این مدت شده است.
 
بررسی اطلاعات ترازنامه ای شرکت حکایت از رشد 9 درصدی دارایی های وپاسار دارد که در بخش دارایی ها افزایش 64 درصدی سایر حساب ها و اسناد پرداختنی و ثبت رقم 9512.5 میلیارد تومان و رشد 15 درصدی تسهیلات اعطایی با اشخاص غیر دولتی غیر از بانک ها و ثبت رقم 69818.5 میلیارد تومان و همچنین رشد 6 درصدی سرمایه گذاری در سهام و سایر اوراق بهادار و ثبت رقم 3034.8 میلیارد تومان و افزایش 8 درصدی سرمایه گذاری در املاک قابل توجه است.
 
مطالبات از بانک های مرکزی با رشد 17 درصدی و مطالبات از بانک ها و سایر موسسات اعتباری نیز با رشد 9 درصدی مواجه شده است.
 
رشد 10 درصدی سپرده های دیداری و مشابه که 3807.3 میلیارد تومان گزارش شده، کاهش 34 درصدی سپرده های پس انداز و رشد 12 درصدی سپرده های سرمایه گذاری مدت دار نیز در بخش بدهی ها قابل توجه است.
 
اطلاعات ترازنامه بانک پاسارگاد تا پایان شهریور به شرح جداول زیر بوده است؛
 

به گزارش تابناک، بانک پاسارگاد ارایه محصولات و خدمات جدیدی از جمله توسعه طرح اعطای تسهیلات خرد در قبال جذب منابع ارزان قیمت،طرح اعتبار در حساب جاری، توسعه کیف پول الکترونیکی بانک پاسارگاد (کیپاد) واجرای طرح خرید آنلاین اقساطی را در دست اقدام دارد که پیش بینی می شود وضعیت سود آوری بانک از محل درامدهای غیرمشاع با ارایه این خدمات و محصولات جدید بهبود قابل ملاحظه ای داشته باشد.

 

 


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بانک پاسارگاد
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *