RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

سود سهام‌داران بیمه‌‌کوثر پرداخت شد

نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای با تسهیلات بانک صادرات

خدمات دستگاه های خودپرداز موسسه اعتباری ملل

ایجاد سازوکارهای تسهیل در خدمت رسانی به بیمه شدگان بیمه آرمان

تصویب افزایش سرمایه ۱۶۷ درصدی بیمه "ما"

رشد ۸۳ درصدی حق بیمه تولیدی بیمه سرمد

تایید سطح یک توانگری مالی بیمه‌کوثر

طرح های خوداشتغالی زیر چتر حمایت بانک ملی

به‌روز رسانی سامانه‌های خدماتی بانک پاسارگاد

قیمت سکه به ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید

قیمت دلار ۲۲ مرداد ۹۹ به ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسید

سود مازاد از تعرفه بانک مرکزی قابل مطالبه نیست

استقبال ۵.۵ میلیون سهامدار از عرضه اولیه فرابورس

آینده مبهم صنعت خودروسازی جهان

رشد ۴۵.۳ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها به صنعت و معدن

حضور مدیرعامل بانک آینده در نشست وزیر میراث فرهنگی

کاهش ۲۴۴۶۲ واحدی نماگر تالار شیشه ای

با کالا کارت بانک مهر ایران تورم را دور بزنید

تغییرات قیمت زمین و ساختمان مسکونی کلنگی در شهر تهران

اعلام نتیجه یازدهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی

تعامل مطلوب بانک مرکزی با مجلس و قوه قضاییه

واریز نشدن پول سهام عدالت را گزارش کنید

دولت برای عرضه ETF‌ها برنامه داشته باشد

چرا بخش خصوصی از منافع بورس محروم مانده است؟

سکه سرمایه گذاری امنی است؟

شرایط دریافت بالاترین سقف وام مسکن

۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۹/۱۴کد خبر: 295530
ایستانیوز:در حال حاضر بیشترین رقم تسهیلات خرید مسکن به سپرده‌گذاران حساب پس‌انداز مسکن جوانان پرداخت می‌شود که سقف آن در تهران ۲۵۰ میلیون تومان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، اگرچه حساب صندوق پس‌انداز مسکن جوانان به اندازه صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن شهرت ندارد، اما یکی از بهترین تسهیلات خرید مسکن قابل پرداخت توسط این بانک، به سپرده‌گذاران همین حساب تعلق می‌گیرد. دارندگان این حساب در حال حاضر می‌توانند بالاترین سقف تسهیلات خرید مسکن که در شبکه بانکی تعریف شده است را پرداخت کنند.
 
در قالب حساب پس‌انداز مسکن جوانان ترکیبی از ویژگی‌های مثبتی که در انواع دیگر تسهیلات بانک مسکن وجود دارد، یکجا جمع شده است. به عنوان مثال نرخ سود این تسهیلات تک‌رقمی و معادل ۹ درصد است که از این بابت فقط یک درصد اختلاف سود با حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم دارد. در عین حال حداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است که در مقایسه با عرف ۱۲ و ۱۵ ساله انواع دیگر تسهیلات یک مزیت به شمار می‌آید. سقف این تسهیلات نیز به مراتب از تسهیلات پرداختی از محل صندوق یکم و اوراق بیشتر است و بالاترین سقف را به خود اختصاص داده است.
 
در عین حال حداقل مدت انتظار دریافت این تسهیلات پنج سال و حداکثر ۱۵ سال تعیین شده است و به این ترتیب فرصت خانه‌دار شدن را به اقشار با بضاعت مختلف برای شارژ حساب می‌دهد.
 
حداکثر تسهیلات اعطایی به صاحبان این حساب‌ها برای ساکنان تهران در پایان سال پانزدهم سپرده‌گذاری ۲۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ شامل کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه ۲۱۰ میلیون و در سایر شهرها ۱۸۴ میلیون تومان است. برای برخورداری از این تسهیلات کسانی که در سال جاری افتتاح حساب می‌کنند باید واریزی ماهانه خود را در سال اول با مبلغ ۵۰ هزار تومان انجام دهند و در سال دوم میزان واریزی ماهانه به ۵۴ هزار تومان افزایش می‌یابد. به این ترتیب تا پایان سال پانزدهم هر سال چهار هزار تومان به واریزی ماهانه سال قبل اضافه خواهد شد.
 
هر چند ممکن است تورم مسکن طی ۱۵ سال از جذابیت تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومانی بکاهد، اما واقعیت این است که حساب مذکور به عنوان گزینه ایده‌آل برای کمک به خانه‌دار شدن جوانان طراحی شده و ارقام شارژ حساب به نحوی تعیین شده که با حداقل درآمد نیز قابل پرداخت است؛ ضمن اینکه امکان تبدیل این حساب به برخی حساب‌های دیگر همچون حساب صندوق پس‌انداز مسکن عادی وجود دارد و اگر فردی زودتر از موعد ۱۵ ساله قصد خانه دار شدن داشته باشد، می‌تواند با فرمول مشخصی امتیاز این حساب را به حساب مطلوب خود تبدیل کرده و از سقف تسهیلات حساب جدید با شرایط مشخصی بهره‌مند شود.
 
ویژگی منحصر به فرد دیگر حساب پس‌انداز مسکن جوانان این است که با گذشت پنج سال نیز می‌توان از امتیاز اخذ تسهیلات استفاده کرد. در پایان سال پنجم سقف تسهیلات اعطایی به متقاضیان در تهران ۱۵۰ میلیون، در شهرهای بزرگ ۱۱۰ میلیون و در سایر شهرها ۸۴ میلیون تومان تعیین شده است.
 
برای این منظور لازم است افتتاح‌کنندگان حساب مبالغ بیشتری را به شکل ماهانه به حساب واریز کنند تا در پایان سال پنجم بتوانند تسهیلات با سقف ذکر شده را دریاف کنند. به این ترتیب ضریب «۸.۹۷» برای تهران، «۶.۵۸» برای شهرهای بزرگ و «۵.۰۲» برای سایر شهرها تعیین شده است. به عنوان مثال فردی که قصد دارد به جای تسهیلات ۲۵۰ میلیونی ویژه تهرانی‌ها در سال پانزدهم، از تسهیلات ۱۵۰ میلیونی در سال پنجم برخوردار شود، باید در سال اول واریزی ماهانه خود را ۸.۹۷ برابر کرده و به جای ۵۰ هزار تومان، ماهی ۴۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان به این حساب واریز کند و واریزی سال‌های بعد نیز به همین نسبت با ضریب مذکور محاسبه خواهد شد.
 
برداشت از حساب پس انداز مسکن جوانان در هر مقطعی بلامانع است اما باید به نحوی صورت گیرد که متوسط موجودی حساب از حداقل مبلغ تعیین شده توسط بانک مرکزی در هر سال کمتر نشود.
 
سقف تسهیلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان به واحدهایی تعلق می‌گیرد که از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آنها بیش از ۲۵ سال سپری نشده باشد. اگر از تاریخ صدور اولین جواز بیش از ۲۵ سال و حداکثر تا ۳۰ سال سپری شده باشد، سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان در شهر تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر مناطق شهری در تسهیلات انفرادی به ترتیب ۴۵، ۴۰ و ۳۵ میلیون تومان مطابق سقف فعلی تسهیلات اوراق خواهد بود.
 

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بانک مسکن
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *