RSS
امروز سه شنبه ، ۸ بهمن ۱۳۹۸
آخرین اخبار

هجوم سرمایه گذاران به بازارهای طلایی

فهرست معاف شدگان مالیات بر ارزش افزوده

طلا چند قیمت خورد؟

تضمین کیفیت زعفران با انبارهای تحت نظارت بورس کالا

زنان سه‌چهارم مردان در دنیا از حقوق قانونی برابر برخوردارند

آیادولت می تواندبر قیمت هانظارت درستی داشته باشد؟

افزایش شدید اعتبارات سازمان امور مالیاتی با فشار بر مودیان شناسنامه دار

ضرورت ارائه اسناد مثبته برای انتقال وجوه بیش ازیک میلیارد تومان در شبکه بانکی ابلاغ شد

واریز سومین مرحله یارانه معیشتی ساعت۲۴ امروز

شوک «کرونا» به بازارهای سرمایه جهان

مبلغ سود سهام عدالت هنوز مشخص نیست؛ تا ۲۲ بهمن صبر کنید

عرضه عمده سهام بیمه اتکایی امین در فرابورس لغو شد

رکورد تولید چادرملو از ۱۲.۸ میلیون تن گذشت

معاملات الگوریتمی، دروازه ورود هوش مصنوعی به بازار سرمایه

۷۵۷هزار خانوار جدید مشمول حمایت معیشتی شدند

۹۰۰میلیاردریال تسهیلات حمایتی به تولیدکنندگان قزوین اعطا میشود

چهار عرضه عمده در راه فرابورس

مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان مورد حمایت بانک توسعه تعاون

تسهیلات بانک توسعه تعاون در جهت تقویت مالی واحدهای تولیدی است

نماز موجب ظرفیت سازی کارکنان و افزایش کارآمدی سازمانی می‌شود

الزام ارائه اسناد در انتقال وجه بیش از ۱۰ میلیارد ریال

سرپرست اداره پیگیری و وصول مطالبات بانک دی منصوب شد

بیمه البرز ۲۵.۰۹۶ میلیارد ریال بیمه نامه فروخت

واکاوی خرید سهام یک بیمه بزرگ از سوی یک بیمه کوچک

زمان بررسی FATF در مجمع تمام شد

بانک توسعه تعاون اطلاعات موردنیاز مشتریان و ذینفعان را با شفافیت ارائه داده است

۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۹/۱۲کد خبر: 295459
ایستانیوز:حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بانک توسعه تعاون اطلاعات موردنیاز مشتریان و ذینفعان را با شفافیت ارائه داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون صبح امروز در نشست تخصصی هشتمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی در مجتمع فرهنگی تلاش اظهار داشت: ازآنجایی‌که بخش تعاون یک مدل اقتصادی و اجتماعی توأمانی است یک از ویژگی‌های این مدل مردم مدار و مردم‌نهاد شفاف‌سازی است و بانک توسعه تعاون بانک اختصاصی این بخش اقتصادی شفاف است.
 
وی تصریح کرد: تدوین آئین‌نامه، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های اعتباری، اقدامات بانک در زمینه افشای اطلاعات با رویکرد رعایت حقوق ذینفعان و ایجاد پایگاه اطلاع‌رسانی در جهت ارائه اطلاعات مرتبط با خدمات در راستای عدالت اجتماعی و اقتصادی از مهم‌ترین اقدامات بانک در حوزه شفافیت است.
 
مهدیان همچنین به تبیین عملکرد بانک در ایجاد برقراری ارتباط عادلانه با ذینفعان با استفاده از ظرفیت ابزارهای مختلف ارتباطی، اطلاع‌رسانی به‌ویژه مبتنی بر الکترونیک و دیجیتال، اقدامات مبتنی بر اتخاذ رفتار حرفه‌ای به‌ویژه در خصوص اطلاع‌رسانی و خدمات‌رسانی به جامعه هدف در عاملیت طرح‌های ملی در امر کمک به تولید و اشتغال با رویکرد بر پیش‌گیری از فساد و انحراف پرداخت و شفاف‌سازی رویکرد سازمان در اتخاذ استراتژی عدالت محورانه برای تحقق حقوق مردم و ذینفعان را حائز اهمیت عنوان نمود.
 
مهدیان با تبیین اهمیت شفافیت در حوزه بانکداری گفت: کسب‌وکار بانکی در شرایط ویژه خاص که مبتنی بر بازار پول می‌باشد می‌بایست برای اعتمادآفرینی و بقاء در بازار و رقابت و ماندگاری با شفافیت عمل کند که ارائه دقیق صورت‌های مالی و ترازهای مالی نمودی از شفاف‌سازی است.
 
وی خاطرنشان نمود: شفافیت و کیفیت در ارائه اطلاعات تخصصی به مشتریان، ذینفعان از مهم‌ترین راهبردهای بانک توسعه تعاون است. وی افزود: فعالان اقتصادی و تعاون گران جهت اخذ تصمیمات اقتصادی و مالی نیاز به اطلاعات دقیق دارند که بانک توسعه تعاون با شفافیت در ارائه اطلاعات این امکان را برای مخاطبان خود ایجاد نموده است.
 
مهدیان خاطرنشان کرد: بانک توسعه تعاون همواره در تبیین اهداف کمی و کیفی، راهبردها و راهکارها پیشگام بوده است، پرداخت تسهیلات ماهیانه به میزان ده هزار میلیارد ریال از برنامه‌های عملیاتی بانک بوده است که به‌خوبی محقق شده است.
 
مهدیان تطبیق عملکرد بانک مطابق با اساسنامه و اسناد قانونی بالادستی را از مهم‌ترین مصادیق شفافیت عنوان نمود و گفت: اختصاص هفتاد درصد تسهیلات بانک توسعه تعاون به تعاون گران همواره در این بانک رعایت گردیده است. وی ادامه داد: موازین و استانداردهای مالی و حسابداری به‌ویژه عدم اضافه برداشت از بانک مرکزی همواره توسط بانک توسعه تعاون رعایت گردیده است.
 
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون مدیریت صحیح منابع و مصارف و مدیریت جریان نقدینگی را برای انجام تعهدات، مأموریت‌ها و تکالیف این بانک الزامی دانست و گفت: با مدیریت صحیح جریان وجوه، امکان حضور بانک در طرح‌های ملی به‌ویژه طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، اعطای تسهیلات موضوع بند الف تبصره ۱۸ و اعطای تسهیلات به متقاضیان نهادهای حمایتی فراهم گردیده است که موجب نقش‌آفرینی بانک در ایجاد اشتغال و رونق تولیدشده است.
 
مهدیان با اشاره به حرکت بانک توسعه تعاون به سمت بانکداری دیجیتال گفت: ارائه اطلاعات شفاف و تخصصی به مشتریان و فراهم‌سازی سیستم تبادل اطلاعات از طریق سامانه‌ها از مهم‌ترین امکانات و الزامات موردنیاز در این حوزه می‌باشد و ابزارهای نوین اطلاع‌رسانی بانک توسعه تعاون در این مسیر فعالیت می‌کنند.
 
وی تصریح کرد: چهار ویژگی سلامت، صداقت، شفافیت و شجاعت سرلوحه ۴۵۰۰ نفر سرمایه انسانی مستقر در ۴۵۰ شعبه بانک توسعه تعاون بوده است.
 
شایان‌ذکر است نشست تخصصی شفافیت و نوآوری در بخش تعاون با حضور محمد کبیری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وکیلی عضو هیات رئیسه مجلس، حسین نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، حسینی نیا رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، شهریور رئیس خانه تعاون گران ایران، عظیمی دبیر کل اتاق تعاون ایران و همامی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فولاد صبح امروز در مجتمع فرهنگی تلاش برگزار شد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *