RSS
امروز جمعه ، ۲۰ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

اعمال افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

تسهیل در ارائه خدمات بانکداری باز با بومی‌سازی استانداردهای PSD۲

مقایسه خلاصه وضعیت قیمت بازارها

شرط تعطیلی ادارات و دورکاری کارمندان در دوران کرونا

افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه بورس تهران

تست رمزارز یوآن را روی نرم‌افزار تاکسی اینترنتی

محدودیت ارسال اظهارنامه مودیان مالیاتی حذف شد+سند

قابلیت تامین مالی طرح‌های پالایشی از بورس

نوع سوم نقدینگی در راه است

"وپست" به سود رسید

سرخابی‌ها شهریورماه فرابورسی می‌شوند

ورود ۴۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید به بورس

توسعه ابزار گواهی سپرده کالایی

زیان دو تریلیون دلاری بانک های جهان از کرونا

معاملات آتی سکه، بازار طلا را متعادل می‌کند

نگرانی ها از بازار سرمایه رفع می شود

پیشنهاد وزارت اقتصاد برای تأمین کسری بودجه

بانک اقتصاد نوین به مجمع می رود

ابلاغ وام ۵۰ میلیون تومانی مسکن روستایی

قیمت سکه به ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید

قیمت دلار به ۲۲ هزار و۲۰۰ تومان رسید

ورود صندوق‌های جدید به بازار سرمایه

موج‌سواری طلا با بحران کرونا

برنامه های بانک رفاه در سال جدید

جزئیات وام بانک رفاه برای مستمری بگیران تأمین اجتماعی

رییس سازمان مالیاتی :

توافقات جدید سازمان مالیاتی یا سندیکای بیمه

۸۹ هزار میلیارد تومان مالیات در ۸ ماهه ۹۸ وصول شد
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۹/۱۰کد خبر: 295360
ایستانیوز:رییس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: ۸۹ هزار میلیارد تومان مالیات در ۸ ماهه ابتدایی سال ۹۸ وصول شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، امیدعلی پارسا ظهر امروز و در حاشیه نشست با دبیرکل و اعضای سندیکای بیمه گران ایران در پاسخ به ایبِنا با بیان این مطلب افزود: ۹۴ درصد از اهداف مالیاتی ما در این مدت محقق شد.
 
وی در پاسخ به سوالی درباره معافیت مالیاتی بر نرخ حق بیمه در کشور به ویژه در ۲ رشته بیمه شخص ثالث و بیمه‌های زندگی گفت: امروز جلسه خیلی خوبی با مدیران عامل شرکت‌های بیمه داشتیم. امروز توافق کردیم همه ابعاد مالیات برای همه شرکت‌های بیمه بایستی به شکل متمرکز و در قالب ممیز کلی واحد و دستورالعمل یکسان عمل شود.
 
رییس کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه مالیات و بیمه موضوعات در هم تنیده ای در همه کشورهای دنیاست، افزود: همانطوری که صنعت بیمه ما هم واقعا مسائل و مشکلاتی را دارد که امروز بیشتر با آن آشنا شدم، نظام مالیاتی کشور هم مسائل و مشکلات خاص خود را دارد. کل مالیاتی که در کشور در حال وصول است، چیزی حدود ۷ تا ۸ درصد از کل درآمدهای مردم است و با این میزان از مالیات واقعا اداره کشور غیرممکن است.
 
پارسا ادامه داد: وقتی کل میزان مالیاتی که از مردم اخذ می شود را با هم تلفیق می کنیم، نشان می‌دهد که رقم مناسبی برای اداره کشور نیست. در کشور تمام واحدهای مختلف و به هرجایی می روید، دنبال معافیت مالیاتی هستند. اگر قرار باشد معافیت شامل همه درآمدها شود، چیزی باقی نمی ماند که شما بخواهید از محل آن کشور را اداره کنید.
 
وی با بیان اینکه حمایت از بیمه‌ها باید محدود، مشروط، کاهنده و تضمین دار باشد، اظهار داشت: حمایت‌های فراوان و موثری را قانونگذار از بیمه داشته و دارد و در لایحه مالیات بر ارزش افزوده مورد توجه بوده است.
 
معاون وزیر اقتصاد در خصوص تناقض پیش نویس قانون مالیات های مستقیم و اخذ مالیات بر ارزش افزوده همزمان با تاکید برنامه ششم مبنی بر رساندن سهم بیمه های زندگی به ۵۰ درصد گفت: اینکه دولت و مجموعه نظام- چه برای شرکت‌های بیمه و چه شرکت‌های بیمه برای مردم- باید به حداقل برسانند، جزو مسلمات است.
 
پارسا خاطرنشان کرد: تمام درآمدهای مالیاتی که ماهانه در کشور وصول می شود حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است، در حالی که فقط حقوق و مزایای شاغلین و بازنشستگان ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است و این موضوع نشان می‌دهد مالیاتی که از همه بخش‌ها اخذ می‌شود، رقم بالایی نیست.
 
رییس کل سازمان امور مالیاتی ادامه داد: مالیات داروی تلخی است که هیچ کس نمی‌خواهد آن را بخورد ولی اداره مملکت هم بدون مالیات امکان پذیر نیست. پارسا در خصوص اخذ مالیات از بیمه‌های زندگی در پیش نویس لایحه جدید مالیات‌های مستقیم نیز اظهار داشت: بیمه عمر در ایران تاکنون معاف از مالیات بوده ولی شما درباره موضوعی صحبت می‌کنید که هنوز اتفاق نیفتاده است.
 
معاون وزیر اقتصاد درباره تاثیر مالیات بر ارزش افزوده بر افزایش قیمت بیمه‌ها نیز گفت: مالیات بر ارزش افزوده کاری به شرکت های بیمه‌گر ندارد و هزینه اصلی آن به سمت خریدار نهایی می رود. سیاست کلی که وجود دارد، این است که بیمه‌های عمر از مالیات معاف هستند.
 
اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم در راه است
 
رییس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که اصلاحیه جدیدی بر قانون مالیات‌های مستقیم در حال بررسی است و پس از نهایی شدن برای تصویب تقدیم مجلس خواهد شد.
 
اخذ مالیات حقه از پزشکان
 
پارسا درباره آخرین اقدامات انجام شده برای نصب دستگاه کارتخوان برای پزشکان نیز گفت: قانونگذار می‌گوید بایستی پزشکان دستگاه کارتخوان پزشکان را نصب می کردند و پزشکانی که نصب نکرده یا استفاده نکرده باشند، ما از منابع اطلاعاتی دیگری که داریم، دسترسی به میزان درآمد آنها خواهیم داشت.
 
وی ادامه داد: برای محاسبه مالیات پزشکان، در خردادماه سال آینده و همزمان با ارائه اظهارنامه مالیاتی پزشکان، با منابع دیگر اطلاعاتی، درآمدهای دیگر مالیاتی مشمول و مالیات حقه را حتما از آنها مطالبه می کنیم و جرائمی که در قانون پیش بینی شده حتما مورد عمل قرار خواهد گرفت.
 
نباید برخورد تبعیض آمیز برای مناطق آزاد در مالیات بر ارزش افزوده داشت
 
پارسا درباره اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز تصریح کرد: هر بحثی ویژگی و کابرد خودش را دارد و استدلال خود را دارد. مناطق آزاد قرار است سکوی صادرات باشند و تولید در آنها صرفه اقتصادی داشته باشد ولی بحث مالیات بر ارزش افزوده کمک به تولیدکننده و صادرکننده نیست. بحث آن مصرف کننده است و ما می گوییم باید رفتار یکسانی با مصرف کننده در کل نقاط کشور شود و نباید تبعیضی قاعل شد.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص سرکشی به حساب‌های بانکی برای اخذ و محاسبه مالیات نیز گفت: همه حاکمیت ها در همه دنیا دسترسی به آمار و اطلاعات پولی و بانکی و املاک دارند و باید سرکشی انجام شود.برچسب‌ها:سازمان مالیاتی
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *