RSS
امروز چهارشنبه ، ۲ مهر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

نرخ تورم شهریور ماه ۲۶ درصد اعلام شد

قیمت سکه و طلا در یکم مهر

صنعت بیمه از ظرفیت های کم نظیری برای تحقق جهش اقتصادی برخوردار است

پرداخت خسارت بیمه نامه منازل روستایی توسط بیمه دی

پیش خریداران مسکن ملی مشخص شدند

ورود بانک‌ها به بازار سرمایه موجب تشدید تورم ‌می‌شود

۸ شرکت گروه مالی گردشگری در صف ورود به بورس

قیمت دلار روی ٢۶ هزار و ٨۵٠ تومان ثابت ماند

نقدینگی در بورس به سفته‌بازی دامن زده است

بورس نزولی شد، فرابورس صعودی

«رجا» آماده ورود به بازار سرمایه شد

تهیه دستورالعمل مجوز کارگزاری‌های بورس

بیمه‌نامه آتش‌سوزی منازل مسکونی بازنشستگان صادر می‌شود

برگزاری مجمع عمومی عادی بیمه تعاون بطور فوق العاده

رضایت بانک انصار از خدمات بیمه سرمد

نقش کلیدی بانک سپه در تبدیل نفت به سرمایه پایدار در کشور

کارکنان و کارگران چادرملو خانه دار می شوند

واگذاری سهام یک کارخانه ورشکسته به مردم

۲ پیشنهاد برای خروج بورس از بحران

کاتالیزور اقتصادی حال و آینده

طرح عدل بانک رفاه تمدید شد

گردشگری، بانک سودده بورس شد

لزوم تغییر روش تعیین قیمت پایه در بورس کالا

سرمایه نظارتی بانک ملت ۲۴۰درصد افزایش یافت

شرکت نفت ستاره خلیج فارس پذیرش شد

بانک توسعه تعاون ۸۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرد

۱۲:۳ - ۱۳۹۸/۹/۶کد خبر: 293223
ایستانیوز: از ابتدای سالجاری تا کنون بالغ بر ۸۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اعتباری به تعاونگران و سایر فعالیت های اقتصادی، توسط بانک توسعه و تعاون پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)به نقل از توفیق آنلاین، حجت اله مهدیان رییس هیات مدیره و مدیر عامل بانک توسعه تعاون در نشست تخصصی اتاق تعاون ضمن گرامیداشت هفته بسیج با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به طور حتم تا پایان سال جاری میزان تسهیلات اعطایی به ۱۳۰۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
 
وی با تاکید بر نقش مهم بانک توسعه تعاون در حمایت از طرحها و پروژه های ملی در این رابطه گفت: در طی ۳ تا ۴ سال اخیر بانک توسعه تعاون نقش مهمی را در حمایت از طرح‌های بزرگی نظیر:اشتغال پایدارروستایی و عشایری، اشتغال فراگیر، تبصره ۱۸، خرید تضمینی گندم، ازدواج جوانان و پشتیبانی از مددجویان کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی بر عهده داشته است.
 
مهدیان افزود: بانک توسعه تعاون در طی ده سال گذشته همواره توجه خاصی به مدیریت صحیح منابع و مصارف داشته است و با اتکاء به منابع داخلی خود در پشتیبانی از فعالیت فعالین اقتصادی و تعاونی پیشرو بوده است.
 
مدیر عامل بانک توسعه تعاون با اشاره به تجهیز منابع بانک به زیرساخت‌های نوین فناوری و بانکداری دیجیتال در ادامه گفت: عملکرد این بانک در دو حوزه ریالی و ارزی قابل توجه بوده است و بر این اساس هم اکنون مطالبات و انتظارات ارزی تعاونگران و سایر فعالین اقتصادی قابل تامین است.
 
وی همچنین نشست اخیر مقام معظم رهبری با تولید کنندگان را مهم خواند و در این خصوص خاطر نشان کرد: منویات مقام عظمای ولایت در حمایت از بخش تعاون به مثابه تجدید حیات دوباره اقتصاد تعاون بود و بطور یقین مأموریت‌ها و وظایف قانونی مدیران عالی و دستگاه‌های متولی بخش تعاون را مضاعف نموده است.
 
مهدیان در این ارتباط همچنین افزود: هم افزایی و همدلی روز افزون میان اجزای گوناگون اقتصاد تعاون ضرورت اجتناب‌ناپذیر تحقق منویات رهبر فرزانه و اندیشمند انقلاب اسلامی ایران است.
 
شایان ذکر است عبداللهی رییس اتاق تعاون در ادامه با اشاره به اقدامات اساسی اتاق تعاون در این رابطه گفت: پیگیری قوانین مرتبط با بخش تعاون، اجرا و عملیاتی نمودن سند توسعه بخش تعاون، موضوع واگذاری‌ها و همچنین چگونگی اجرای منویات رهبر معظم انقلاب از اولویت‌های مهم اتاق تعاون در سالجاری است.
 
وی حمایت مقام معظم رهبری از اقتصاد تعاون را یک فرصت تاریخی تلقی کرد و در این خصوص افزود: منویات رهبر معظم انقلاب، فرصت تاریخی مهمی است که بطور حتم زمینه‌ساز توسعه و ترویج کمی و کیفی فعالیت‌ها در بخش تعاون است. بر این اساس باید با یک برنامه‌ریزی منسجم و تعیین اولویت‌ها از ظرفیت‌های موجود در اقتصاد تعاون استفاده نمود.
 
گفتنی است در ابتدای جلسه عظیمی دبیر اتاق تعاون و عضو هیات رییسه این اتاق، ضرورت تشکیل کنسرسیوم بخش تعاون و امکان ایجاد شبکه‌سازی در این خصوص را مورد تاکید قرار داد و در ادامه افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد تعاون را مهم قلمداد نمود.
 
در این نشست تخصصی آقا محمدی رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری، خلیل‌زاده نایب رییس اتاق تعاون، مدیران عامل اتحادیه‌های سراسری، روسای اتاق تعاون سراسر کشور و اصحاب رسانه نیز حضور داشتند.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *