RSS
امروز جمعه ، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

۳دلیل رشد پایه پولی در کشور چیست؟

ایران خودرو ۴۵ هزار خودروی دیگر پیش فروش می‌کند

بورس نقدینگی را به تولید تزریق می‌کند؟

قوی ترین سهام در سبد سهام عدالت است

کفایت نقدینگی دربازار بین‌بانکی

پایان سبز بورس در هفته دوم خرداد

احراز هویت غیرحضوری سجام چگونه انجام می‌شود؟

کارگزاران پرریسک از عاملیت فروش سهام عدالت کنار گذاشته شدند

لزوم اصلاح قوانین بورس و بازار سرمایه

قرعه کشی آزمایشی ایران خودرو با موفقیت انجام شد

خط فقر در تهران به ۴.۵ میلیون تومان رسید+نمودار

تصمیمی برای افزایش مشمولان سهام عدالت وجود ندارد

پیام مدیرعامل بانک رفاه به مناسبت سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره)

شرایط پذیرش سهام عدالت برای وثیقه صدور کارت اعتباری

"لقمان" هم وارد بازار فرابورس شد

رشد بازار سرمایه فرصتی برای رشد و رونق بنگاه‌های تولیدی است

چرا سرمایه گذار خارجی وارد کشور نمی شود؟

آزادسازی سهام عدالت چه تحولاتی را رقم می زند

ارائه نسخه جدید موبایلی همراه کارت رفاه

ادغام بانک‌های نظامی به نیمه راه رسید

آغاز به کار تیم نوسازی Core Banking رفاه

پیام کارمندان موسسه اعتباری کاسپین

"سنگِ بزرگ" بانک مرکزی

تسهیل ورود شرکت‌ها به بورس

افزایش ۴۰ هزار و ۴۱۷ واحدی شاخص بورس تهران

رشد ۹۳ درصدی ارزش معاملات آتی زعفران در بورس کالا

۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۸/۱۲کد خبر: 291498
ایستانیوز:آمارهای معاملاتی نشان می‌دهد که در پایان هفته دوم آبان ماه سال‌جاری، ارزش معاملات آتی زعفران در بورس کالا با ۹۳ درصد رشد همراه بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، در جریان معاملات هفته گذشته بازار قراردادهای آتی بورس کالا معامله گران در حالی تعداد ۱۹۶ هزار و ۹۵ قرارداد به ارزش ۵۳۴۵ میلیارد و ۹۴۸ میلیون ریال را در معاملات زعفران، زیره سبز و پسته منعقد کردند که همزمان با اعلام خبر اجرای خرید حمایتی زعفران در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا، حجم و ارزش معاملات آتی در نمادهای زعفران نگین و پوشال معمولی با افزایش ۹۶ و ۹۳ درصدی همراه شد.
 
قرارداد آتی زعفران نگین تحویل دی ماه ۹۸ نیز در حالی اولین هفته معاملاتی خود را پشت سر گذاشت که انعقاد ۳۴ هزار و ۲۸۹ قرارداد آتی ارزش بیش از ۲۸۵ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ریالی را در پی داشت.
 
معامله گران در دو نماد معاملاتی زعفران پوشال معمولی تحویل آبان و دی ۹۸ نیز در مجموع ۱۶ هزار و ۹۷۵ قرارداد آتی را به ارزش حدود ۱۱۲ میلیارد و ۷۱۵ میلیون ریال منعقد کردند. از مجموع این تعداد، ۱۱ هزار و ۵۶۷ قرارداد منعقده نیز مربوط به سررسید دی ماه بود که اولین هفته معاملاتی خود را پشت سر می گذاشت.
 
از سویی دیگر، در قرارداد آتی زعفران پوشال معمولی تحویل آبان ماه نیز در حالی ۵۴۰۸ قرارداد به ارزش تقریبی ۳۳ میلیارد و ۵۵۲ میلیون ریال منعقد شد که حجم و ارزش معاملات در نماد مذکور به ترتیب با افزایش ۸۹ و ۸۲ درصدی نسبت به هفته پیش از آن همراه بود
 
همچنین، طی هفته گذشته قراردادهای آتی زعفران در حالی با رشد حجم و ارزش معاملات همراه شد که در مقابل معامله گران در نمادهای قراردادهای آتی زیره سبز و پسته فندقی با کاهش حجم و ارزش معاملات مواجه بودند.
 
به این ترتیب، طی معاملات هفته قبل معامله گران با انعقاد ۳۸ هزار و ۱۸۸ قرارداد آتی پسته فندقی ارزش بیش از ۳۹۷۸ میلیارد و ۲۴۲ میلیون ریالی را برای سررسید آذر ۹۸ به ثبت رساندند.
 
انعقاد ۸۲۶۲ قرارداد در دو سررسید آبان و آذر ۹۸ قرارداد آتی زیره سبز نیز ارزش نزدیک به ۲۶۹ میلیارد و ۳۳۶ میلیون ریالی را رقم زد.
 
در پایان این گزارش می افزاید، در جریان معاملات هفته گذشته بازار قراردادهای آتی بورس کالا حجم قراردادهای منعقد شده در مجموع کل نمادهای فعال در بازار نسبت به هفته پیش از آن با رشد ۳۷ درصدی همراه بود.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *