RSS
امروز دوشنبه ، ۲۷ آبان ۱۳۹۸
آخرین اخبار

امکان صدور آنلاین کارت اعتباری در شعب بانک دی فراهم شد

بیمه آسیا و بانک تجارت، همکاری‌های خود را گسترش می‌دهند

۱۰ میلیون خودرو و موتورسیلکت فاقد بیمه‌نامه هستند

تیم ملی کبدی با حمایت بانک صادرات قهرمان شد

نخستین واکنش بازار سهام به سهمیه‌بندی بنزین

موج‌سواری دلالان ارز با قیمت بنزین

احتمال افزایش سرمایه گل‌گهر به ۱۰ هزار میلیارد تومان

یارانه نقدی آبان فردا پرداخت می‌شود

قیمت سکه طرح جدیدبه ۴ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان رسید

قیمت دلار به ۱۱۷۰۰ تومان رسید

بانک مرکزی چین ۲۰۰ میلیارد یوآن نقدینگی به بازار تزریق کرد

کمتر از ۴۰ درصد پزشکان کارتخوان نصب کرده اند

فعالسازی رمز دوم کارت از طریق اینترنت بانک سینا هم فراهم شد

نشست آموزشی مشترک کارشناسان مالی شعب با مدیران ستاد بیمه سرمد برگزار شد

کاهش ۲۰۸ درصدی شاخص بورس

صدور آنلاین بیمه‌نامه در کشور شتاب بیشتری می گیرد

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی نحوه صدور ضمانت‌نامه‌های عهده دولت

تلاش مدیران بانک ملی برای بازگشت واحدهای راکد به چرخه تولید

قرعه کشی جشنواره ۱۳۹۸ باشگاه مشتریان بانک سپه

افزایش ۴.۵ درصدی قیمت مسکن در تابستان

نرخ تورم تولیدکننده در فصل تابستان ۵۹.۹ درصد شد

گام‌های روشن بانک قرض الحسنه مهرایران برای ایجاد شفافیت

پرداخت ۲۰ هزار فقره وام قرض الحسنه بانک ملی ایران به سیل زدگان

پرداخت خسارت به بیش از ۳ هزار موتورسوار زیان‌دیده

افزایش قیمت بنزین تاثیری روی عرضه در بورس ندارد

شاخص عملکرد معاونت مالی، اقتصادی و پشتیبانی بیمه معلم

۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۷/۲۸کد خبر: 290072
ایستانیوز:شاخص های عملکردی مدیران ستادی بیمه معلم در ۶ ماه نخست سال ۹۸ منتشر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، این شرکت بیمه ای در راستای اعتقاد به ضرورت شفافیت عملکرد و با اتکاء به سند چشم انداز خود گزارشی مبسوط از عملکرد واحد های ستادی در 6 ماه اول سال 98 ارایه کرد.
 
در حوزه معاونت مالی، اقتصادی و پشتیبانی بیمه معلم، درج نام بیمه معلم در فرابورس در سال گذشته مسیر شفافی را در پیش روی این شرکت بیمه ای قرار داد به صورتی که اهداف مقرر برای سال 98 در این مسیر لحاظ گردد.
 
یکی از این اهداف، حصول اطمینان از فعالیت شرکت تحت قوانین و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار تهران است که معاونت مالی، اقتصادی و پشتیبانی شرکت بیمه معلم این مهم را در نیمه نخست امسال با قدرت در دستور کار قرار داد.
 
بر اساس این گزارش از آنجا که نحوه سرمایه گذاری منابع حاصل از بیمه گری برای شرکتهای بیمه دارای اهمیت بسزایی است و سرمایه گذاری بهینه می تواند سودآوری قابل توجهی به دنبال داشته باشد، در این راستا معاونت مالی بیمه معلم با اتکاء به آیین نامه شماره 97 مصوب شورای عالی بیمه، بهینه سازی سرمایه گذاری ها را در دستورکار قرار داده به طوریکه در 6 ماه نخست سال موفق شد افزایش درصد بالای حجم سبد سرمایه گذاری شرکت از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه و کسب بازده بالاتر از شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران را رقم زند.
 
از سوی دیگر اصلاح ترکیب پرتفوی بیمه ای از آنجا که در سند استراتژیک بیمه معلم مورد تاکید قرار گرفته، این معاونت ارائه پیشنهاد در خصوص ایجاد نگرش سود ( زیان ) و دوری از پرتفوی نگری را در دستور کار قرار داد.
 
لازم بذکر است که علاوه بر تولید پرتفوی با کیفیت از لحاظ سودآوری، توجه به وصول مطالبات از سیاست هایی است که هیئت مدیره بیمه معلم دنبال می کند و در راستای این سیاست مدیریتی با اهمیت، ارائه پیشنهاد پیاده سازی دیتا بیس و برنامه جامع اقدام برای کاهش مطالبات معوق از دیگر اقدامات قابل ملاحظه است.
 
شاخص عملکرد حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه بازار بیمه معلم / 6 ماه اول سال جاری 
 
بدون شک پایش و ارزیابی شعب و رصد عملکرد شبکه فروش در بهینه سازی ترکیب پرتفوی، جذب بازار های جدید، شناسایی فاکتورهای سودآور و بازار سنجی و بازاریابی حرفه ای در هر شرکت بیمه ای از اهمیت شایانی برخوردار است.
 
در این راستا حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه بازار بیمه معلم با اتکاء به شاخص های عملکردی تصریح شده در سند چشم انداز بیمه معلم، توسعه سیستم ارزیابی عملکرد شعب را در دستور کار قرار داده است.
 
گفتنی است، ایجاد سیستم ارزیابی عملکرد استراتژیک در واحدهای ستادی نیز از دیگر دستاوردهای این معاونت در نیمه نخست سال 98 است که ارائه راهکار منجر به افزایش توانمندی های ستاد شده است.
 
از طرفی از آنجا که یکی از اهداف بیمه معلم تمرکز بر بازارهای مختلف و جذب پرتفوی های جدید است، در این راستا رشد دو برابری جذب پرتفوی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بخش مناقصات نیز از دیگر اهداف محقق شده معاونت برنامه ریزی و توسعه بازار است که سبب دستیابی بیمه معلم به پرتفوی های متنوع شده است.
 
اجرای طرح " من بیمه دارم" teasing // opening //    با ارزیابی اثربخشی کمپین های برگزار شده نیز از دیگر فعالیتهای این معاونت است که به بازارسنجی و شناسایی بازار های هدف، با ابزار تبلیغات منجر شده و اطلاع رسانی مطلوب از طریق اخبار با کیفیت نیز این فرایند را تکمیل کرده است.
 
 گفتنی است، تغییر سیستم های فعلی از ویندوزی به تحت وب جهت سهولت و تسریع در امور و ایجاد صدور مکانیزه گواهینامه آموزشی به همراه پنل، از دیگر اقدامات این معاونت در 6 ماه نخست 98 محسوب می شود
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *