RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۳ آبان ۱۳۹۸
آخرین اخبار

الزام به بیمه کردن ساختمان‌های مسکونی مغایر با شرع است

صندوق بازار گردانی مهرگان به بازار سرمایه آمد

بیمه رازی املاک و وسایل نقلیه مازاد خود را به مزایده گذاشت

فروش تعدادی از املاک مازاد بانک ایران زمین

وکلا دو ماه دیگر برای نصب کارتخوان فرصت دارند

طلا منتظر فرصت برای افزایش قیمت

قیمت سکه به ۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان رسید

دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار گیلان

خرید خانه­‌های حداکثر ۲۵ سال ساخت با تسهیلات بانک مسکن

نماد یک بانک و ۶ شرکت در بورس متوقف است

افزایش ۴۳۹ واحدی شاخص تالار شیشه‌ای

رونمایی بانک کارآفرین از طرح ارغوان

تسهیل سنت حسنه ازدواج با تسهیلات قرض الحسنه بانک ملی ایران

سهم بازار ایران کیش در درآمدهای غیرکارتی افزایش یافت

فرانسه به دنبال فرمولی برای حذف تحریم‌های ایران است

افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور

بهره برداری از یک شعبه جدید در بیمه سامان

خروج سرمایه گذاران از بازار طلا و سکه

پرداخت وام بدون مجوز و ناپدیدشدن ۱۱۶ میلیون درهم!

۱۶ میلیون ایرانی زیرخط فقر/ ۲۰ درصد فقرا تحت پوشش‌

کاهش ۹۵ درصدی فیشینگ با فعال‌شدن رمزهای یکبار مصرف

برافزایش سودآوری و کاهش هزینه‌های تجهیزمنابع

انتخاب اعضای حقوقی جدید هیات مدیره کارت اعتباری ایران کیش

بانک رفاه به کارگران تعلق دارد

نبرد زنانه

مدیرعامل بیمه مرکزی خبر داد

امکان افزایش نرخ سود بیمه‌های زندگی

۱۱:۷ - ۱۳۹۸/۷/۲۴کد خبر: 289983
ایستانیوز:مدیرعامل بیمه مرکزی با بیان اینکه می‌توان نرخ سود سپرده بیمه‌های زندگی را افزایش داد گفت: معمولا افراد در دوره زیان بیشتر ریسک‌پذیر هستند و به دنبال بیمه عمر نمی‌آیند، از سوی دیگر اثر مثبت یک واحد سود به مراتب کمتر از اثر منفی یک واحد زیان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، غلامرضا سلیمانی در دومین همایش بیمه‌های عمر و تامین آتیه با بیان اینکه یکی از چالش‌ها در زمینه بیمه زندگی این است که نمی‌دانند حق بیمه خودشان در کجا سرمایه‌گذاری شده است، اظهار کرد: معمولا پس از یک سال به فرد گفته می‌شود، اما اگر به او بگویید علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در کدام بخش هستید، چه بسا افراد زیادی هستند که نمی‌خواهند خودشان وارد ریسک‌های بازار سرمایه یا دیگر بازارها شوند، اعتماد می‌کنند و روزی سه میلیارد تومان معامله می‌شود.
 
وی افزود: ما نیاز داریم که از روش‌های نوین جهانی در سطح بیمه جهانی استفاده کرده و خودمان را به روز کنیم.
 
مدیرعامل بیمه مرکزی با بیان اینکه ما در بخش صنعت بیمه عقب هستیم، تصریح کرد: در سال ۱۳۹۷ حدود ۴۴ هزار میلیارد تومان پرتفوی بیمه‌ای و در شش ماهه ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان حق بیمه تولیدی بوده است و با این وضعیت پیش‌بینی ۶۰ هزار میلیارد تومان تا پایان سال محقق خواهد شد، اما هنوز ما در این بخش نسبت به برنامه ششم که باید به هفت درصد ضریب نفوذ برسیم، عقب هستیم و به ۲.۴ رسیده‌ایم.
 
به گفته سلیمانی، در حال حاضر حدود ۱۴.۴ درصد پرتفوی بیمه‌ای در بیمه زندگی است، اما این رقم در دنیا حدود ۵۸ تا ۶۰ درصد است.
 
وی با بیان اینکه باید به چالش‌های صنعت بیمه بپردازیم، گفت: نخستین موضوع این است که ما باید در این زمینه شفاف‌سازی کنیم و مردم بدانند پولی که داده‌اند چه می‌شود؟
 
مدیرعامل بیمه مرکزی تاکید کرد: اگر در بیمه زندگی طوری رفتار کنید که افراد بتوانند هر لحظه سپرده خود را ببینند به شما اعتماد می‌کنند، مردم باید بدانند که پولشان را خوب سرمایه‌گذاری کرده‌اید.
 
سلیمانی با اشاره به اینکه می‌توان کاری کرد که سود سپرده بیمه زندگی را بالاتر برد، تصریح کرد: مردم پیش خودشان حساب و کتاب می‌کنند که بیمه زندگی ۱۶ درصد سود می‌دهد و اگر در بانک بگذارند، سودشان بیشتر است، اما شاید بتوان این رقم را از ۱۶ درصد بیشتر کرد.
 
وی با بیان اینکه آموزش در امر بیمه بسیار مهم است، گفت: هم آموزش خود نمایندگی‌های بیمه و هم آموزش مردم باید انجام شود.
 
مدیرعامل بیمه مرکزی تصریح کرد: در حال حاضر میزان بیمه اتکایی اجباری ۲۲ درصد است، اما هرچه اعتماد بیشتری به بیمه‌های زندگی جلب شود، این رقم کاهش خواهد یافت. در واقع سیاست ما کاهش بیمه اتکایی اجباری است.
 
به گفته سلیمانی، در حال حاضر در دنیا بانک‌ها بیشتر از ابزارهای الکترونیکی و ابزارهای دیجیتالی نسبت به بیمه‌ها استفاده می‌کنند، اما در ایران این فاصله زیاد است و صنعت بیمه خیلی ضعیف‌تر است.
 
وی با بیان اینکه در بیمه‌های زندگی، مالیات بر ارزش افزوده باید معاف باشد، گفت: البته در حال حاضر معاف است اما برخی نمایندگان می‌گویند ممکن است از معافیت‌ها کم شود.
 
مدیرعامل بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه اجبار در بیمه‌های گروهی درمان، عمر و شخص ثالث برای ما هنر نیست، گفت: هنر این است که افراد را تشویق کنیم تا به میل خود وارد شوند.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *