RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۲ آبان ۱۳۹۸
آخرین اخبار

الزام به بیمه کردن ساختمان‌های مسکونی مغایر با شرع است

صندوق بازار گردانی مهرگان به بازار سرمایه آمد

بیمه رازی املاک و وسایل نقلیه مازاد خود را به مزایده گذاشت

فروش تعدادی از املاک مازاد بانک ایران زمین

وکلا دو ماه دیگر برای نصب کارتخوان فرصت دارند

طلا منتظر فرصت برای افزایش قیمت

قیمت سکه به ۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان رسید

دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار گیلان

خرید خانه­‌های حداکثر ۲۵ سال ساخت با تسهیلات بانک مسکن

نماد یک بانک و ۶ شرکت در بورس متوقف است

افزایش ۴۳۹ واحدی شاخص تالار شیشه‌ای

رونمایی بانک کارآفرین از طرح ارغوان

تسهیل سنت حسنه ازدواج با تسهیلات قرض الحسنه بانک ملی ایران

سهم بازار ایران کیش در درآمدهای غیرکارتی افزایش یافت

فرانسه به دنبال فرمولی برای حذف تحریم‌های ایران است

افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور

بهره برداری از یک شعبه جدید در بیمه سامان

خروج سرمایه گذاران از بازار طلا و سکه

پرداخت وام بدون مجوز و ناپدیدشدن ۱۱۶ میلیون درهم!

۱۶ میلیون ایرانی زیرخط فقر/ ۲۰ درصد فقرا تحت پوشش‌

کاهش ۹۵ درصدی فیشینگ با فعال‌شدن رمزهای یکبار مصرف

برافزایش سودآوری و کاهش هزینه‌های تجهیزمنابع

انتخاب اعضای حقوقی جدید هیات مدیره کارت اعتباری ایران کیش

بانک رفاه به کارگران تعلق دارد

نبرد زنانه

استاندار مرکزی خبر داد

آگهی مزایده سهام آذرآب در حال تدوین

۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۷/۲۲کد خبر: 289880
ایستانیوز:استاندار مرکزی گفت: آگهی مزایده سهام آذرآب که مربوط به بانک کشاورزی است با شرایطی که عنوان شده در حال آماده شدن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، سیدعلی آقازاده در جمع کارگران شرکت آذرآب که امروز در مجاورت ریل راه‌آهن شمال به جنوب تجمع کرده بودند، گفت: ما و شما در شرایط ایجاد شده برای این شرکت مقصر نیستیم و در واقع مسائلی که برای این شرکت پیش آمده به موضوعات مدیریت و سهامداری و دیگر بحث‌ها برمی‌گردد.
 
وی اظهار کرد: حدود ۲۶ تا ۳۱ درصد از سهام آذراب متعلق به بانک کشاورزی، حدود ۶۰ درصد سهام خرد و ۱۰ درصد متعلق به فرد است.
 
وی با بیان اینکه طی چهار ماه گذشته دو بار آگهی مزایده آذراب منتشر شده ولی دولت در مرحله اول و بانک کشاورزی در مرحله دوم جلوی مزایده را گرفتند، افزود: شنبه همین هفته جلسه‌ای با مدیرعامل بانک کشاورزی به‌عنوان سهامدار عمده آذرآب برگزار شد. در این جلسه بر اساس تجربیات قبلی و جلساتی که با نمایندگان کارگران برگزار شده بود، مذاکراتی با مدیرعامل بانک کشاورزی انجام شد و در این جلسه تاکید کردیم که اجازه نمی‌دهیم در جریان واگذاری سهام به اخذ یک تعهد بدون محتوا از سهامدار برای عمل به تعهدات بسنده شود.
 
آقازاده اظهار کرد: چند پیشنهاد مبتنی بر مشورت با نمایندگان کارگران و تجربیات قبلی به مدیرعامل بانک کشاورزی داده و عنوان شد که هر کسی که می‌خواهد سهام بانک کشاورزی را تحویل بگیرد باید توان اداره این شرکت را داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه این مسئله در شورای تامین هم مطرح شده و با دستگاه‌های ملی هم در این خصوص صحبت شده چراکه نقطه نظرات آنان نیز در واگذاری سهام این شرکت مهم است، گفت: یکی از شرط‌ها این است؛ کسی که به‌عنوان سهامدار آذرآب انتخاب می‌شود باید با خود پول بیاورد و اولین مصرف این پول حقوق کارکنان این شرکت خواهد بود. این پول که قطعا مبلغ قابل توجهی است، در حسابی به نام سهامدار قرار گرفته و با نظر شورای تامین استان، صرف حقوق، هزینه‌های جاری، مواد اولیه و سرمایه در گردش شرکت خواهد شد.
 
آقازاده اظهار کرد: بر اساس شروط یاد شده، سهامدار باید حداقل حقوق هفت ماه کارکنان را در قالب همین پول از قبل تامین کرده باشد و ما پول را در حساب او ببینیم.
 
وی در خصوص دیگر شرط عنوان شده گفت: سهامدار باید تجهیزات سنگین و صنایع سنگین را بشناسد و در این حوزه کار کرده باشد و بتواند سفارش بگیرد و حساب‌های بانکی او نیز کاملا شفاف و هیچ بدهی به سیستم بانکی، تامین اجتماعی و امور مالیاتی نداشته باشد، چراکه آذرآب دارای بدهی سنگینی است.
 
آقازاده با بیان اینکه برخی مواقع شایعاتی در خصوص حمایت ویژه مسئولان استان از یک صنعت عنوان می‌شود که درست نیست، گفت: کارگران آذرآب برای ما هیچ فرقی با کارگران هپکو ندارند، اما شرکت‌های آذرآب و هپکو دارای تفاوت‌های اساسی هستند و ماهیت کار آنها نیز متفاوت است.
 
وی در خصوص این تفاوت‌ها گفت: وضعیت آذرآب از نظر کارگران و تجهیزات مطلوب است و سفارشات خوبی هم می‌تواند بگیرد. واحدهایی که خواستار تولیدات آذرآب هستند در کشور به قدری زیادند که اگر در سال ۱۰۰ هزار تن هم تولید کند، آمادگی پذیرش محصولات تولیدی آن در کشور وجود دارد.
 
آقازاده با تاکید بر اینکه در آذرآب و برخی شرکت‌های استان مشکل مدیریتی وجود دارد، گفت: سهامداران هپکو و آذرآب هم بی‌مسئولیتی کرده و وظایف خود را به خوبی اجرا نکرده‌اند، در حالی که اگر آذرآب اراده کند شش ماه بعد یکی از صنایع برتر و اولویت‌دار کشور خواهد بود.
 
وی از کارگران آذرآب خواست که وضعیت شرکت‌های هپکو و آذرآب را با هم مقایسه نکنند و با بیان اینکه در خصوص هپکو هنوز هم نگرانی داریم، گفت: شرایطی که امروز برای آذرآب ایجاد می‌کنیم در حال الگو شدن برای شرکت‌هایی مثل هپکو است که چنین مشکلاتی دارند.
 
آقازاده خواهان همراهی کارگران با مسئولان برای کمک به ادامه روند پیگیری‌ها و نتیجه گرفتن از اقدامات انجام گرفته شد و گفت: آگهی مزایده سهام آذراب که مربوط به بانک کشاورزی است با شرایطی که عنوان شده در حال تدوین است.
 
وی تاکید کرد: اگر کسی هم نباشد که این شرایط را عملی کند، دولت موظف است در مورد آذرآب شرایطی را ایجاد کند که امنیت شغلی کارگران تامین شود.
 
آقازاده خطاب به کارگران گفت: اجازه دهید شرایط را سخت بگیریم که هر کسی نتواند به عرصه سهامداری آذرآب وارد شود و در این خصوص حتما نمایندگان شما را در جریان خواهیم گذاشت، همچنین در جلسات بررسی صلاحیت‌ها و اهلیت‌های کسانی که آمادگی دارند سهام آذرآب را در اختیار بگیرند نمایندگان کارگران را دعوت می‌کنم و قول می‌دهم که با توجه به اینکه هم من و هم شما کارگران آذرآب را خوب می‌شناسیم آینده بسیار خوبی در انتظار آذرآب است.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *