RSS
امروز شنبه ، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

قدرت نمایی طلا در دوران کرونا

توضیحات بانک مرکزی درخصوص «حجم و رشد نقدینگی»

جهش تولید با بهره‌برداری از معادن مس در آلو و دره زار

تقویت انگیزه های سرمایه گذاری در بازار سهام

سهام عدالتتان را نفروشید

تغییر نشانی ورود به اینترنت بانک سینا

ایرادات شورای نگهبان به لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی

واکنش منفعلانه بانک مرکزی به تخلفات بانکی

۱۴ سوال متداول درباره احراز هویت غیرحضوری سجام

ارائه بسته‌های حمایتی به اقشار نیازمند تا پایان سال ادامه می‌یابد

رکورد شاخص بورس شکست

قیمت جدید سیمان تعیین تکلیف می‌شود

بورس، گوی سبقت را از بازار ارز و طلا می‌رباید

تشریح وضعیت منابع آبی تهران و نگرانی های تأمین

خدمات رسانی سامانه های الکترونیک بانک شهر به مردم خوزستان

هزینه دریافت وام مسکن افزایش یافت

گردونه ایران‌خودرو برای ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار نفر متقاضی چرخید

رشد بالای سبد سهام عدالت در ۳ ماه اخیر

شمارش معکوس برای پیش فروش متری مسکن در بورس کالا

افزایش ۳۴۹ درصدی ارزش بازار در اردیبهشت ۹۹

طلا در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ رکورد می زند

بانک‌ها از ورود به عرصه ساخت و ساز املاک مسکونی و تجاری منع شده‌اند

کرونا ۴درصد بیمه‌شدگان تهران را بیکار کرد

چالش‌های اصلی اقتصاد کشور چیست؟

مؤسسات خیریه مشمول مالیات بر درآمد می شوند

پیش بینی قیمت طلا در روزهای آینده

۱۱:۲ - ۱۳۹۸/۷/۲۰کد خبر: 289738
ایستانیوز:اکثر تحلیلگران وال استریت در نظرسنجی این هفته پیش بینی کردند که قیمت طلا طی روزهای آینده کاهش خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، این در شرایطی است که سرمایه گذاران مین استریت همچنان بر این باورند که قیمت جهانی طلا طی روزهای آتی روندی صعودی خواهد داشت.
بسیاری از تحلیلگران معتقدند که اصلاح قیمت طلا بهترین فرصت برای خرید مجدد خواهد بود چرا که نگرانی ها و نااطمینانی های اقتصادی و سیاسی زیادی در عرصه جهانی وجود دارد.
برخی کارشناسان اقتصادی نیز بر این باورند که روند مذاکرات تجاری چین و آمریکا می تواند تاثیر زیادی بر بازارهای مالی و سهام داشته باشد و این مساله عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلا خواهد بود.
در نظرسنجی این هفته 17 تحلیلگر وال استریت شرکت کردند که 5 نفر معادل 29 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبرو می شود. 8 نفر معادل 47 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و 4 نفر دیگر 24 درصد نیز گفته اند قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد داشت.
در نظرسنجی آنلاین نیز 954 نفر شرکت کردند که 566 نفر معادل 59 درصد اعلام کردند قیمت طلا در هفته آینده افزایش خواهد یافت. 221 نفر معادل 23 درصد به کاهش قیمت رای دادند و 167 نفر معادل 18 درصد نیز گفتند قیمت طلا تغییری نمی کند.
در حالی که قیمت طلا هفته جاری را کمتر از 1500 دلار در هر اونس به پایان برده است، احتمال دستیابی آمریکا و چین به توافق تجاری و تحولات مربوط به برگزیت می تواند تاثیر مهمی بر بازارهای بین المللی داشته باشد.
تحلیلگران موسسه SIA Wealth Management بر این باورند که فشار فروش موجب خواهد شد تا قیمت طلا با افت بیشتری روبرو شود و این احتمال وجود دارد که قیمت هر اونس طلا تا 1465 دلار کاهش یابد. در این صورت سطح حمایتی مهم برای طلا 1450 دلار خواهد بود.
چارلی ندوس تحلیلگر برجسته موسسه LaSalle Futures Group گفت: قیمت طلا در کوتاه مدت با کاهش روبرو خواهد شد. به نظر می رسد هرگونه کاهش و اصلاح قیمت طلا ، بهترین فرصت برای ورود سرمایه گذاران خواهد بود.
براساس گزارش سایت طلا، از سوی دیگر برخی تحلیلگران معتقدند که نااطمینانی و نگرانی در عرصه اقتصادی و سیاسی موجب افزایش تقاضا و قیمت طلا خواهد شد.
آدریان دی تحلیلگر ارشد اقتصادی بر این باور است که قیمت طلا در کوتاه مدت افزایش خواهد یافت. وی گفت: به نظر من امیدواری ها درباره توافق تجاری چین و آمریکا و توافق بر سر برگزیت موجب کاهش قیمت طلا شده و این بهترین فرصت برای خرید است.
وی افزود: به نظر من فارغ از اینکه آمریکا و چین به توافق برسند یا بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر برگزیت توافق کنند، دلایل کافی برای خرید طلا وجود دارد.
 

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:قیمت طلا
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *