RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار

تقدیر از برترین‌های رازمان اکوسیستم همراز بیمه رازی

آگهی دعوت به مجمع عمومی بیمه سینا

مرکز ارتباط نهادهای مالی راه‌اندازی شد

دارایی ۳۸۰ هزار میلیارد تومانی سهامداران عدالت

رشد ۱۰۵ درصدی فروش شرکت‌های معدنی بورس

بیت‌ کوین بر قله ۶۴هزار دلاری

قیمت دلار ۲۵ فروردین ماه۱۴۰۰

افزایش قیمت ۳.۶۴ دلاری نفت خام سنگین ایران در ماه مارس

پرداخت بیش از ۱۵ میلیارد ریال خسارت بیمه کرونا توسط بیمه سامان

راه اندازی نخستین بورس مبتنی بر ارز‌های دیجیتالی

قاچاق چه تاثیری بر بورس می‌گذارد؟

اعتبار ویژه بانک مسکن برای در سیستان و بلوچستان

نظام تک نرخی ارز به مهار تورم کمک می‌کند

ارسال لایحه درصد سهامداری بانک مشترک ایران و ونزوئلا به مجلس

آشتی حقیقی‌ها با بورس

یارانه رمضان امشب واریز می‌شود

شیوه جالب بانک آینده برای جذب سپرده!

سه دیدگاه مختلف در مورد کاهش نرخ بهره در اقتصاد

نرخ رسمی ۱۵ ارز کاهش یافت

بهبود وضعیت بورس به یک عامل وابسته نیست

۵سناریو برای همسان‌سازی مرحله دوم حقوق بازنشستگان

با تخفیفات بیمه‌ای طرح ماه رحمت تا عید سعید فطر

«محیا» راهگشای بنگاه‌های کوچک و آسیب دیده

همراه بانک ملت؛ ارائه دهنده خدمات سامانه صیاد از طریق تلفن همراه

دلار جهانی نزولی شد

سند برنامه مشترک همکاری بیمه‌ای ایران و افغانستان امضا شد

۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۷/۹کد خبر: 288169
ایستانیوز: برنامه مشترک تقویت همکاری در عرصه‌های گوناگون بیمه‌ای و تبادل دانش و تجربه با هدف تعاملات تخصصی و فنی بین المللی بیمه در چارچوب قوانین و مقررات ملی بین دو کشور ایران و افغانستان به امضا رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، این سند همکاری با حضور غلامرضا سلیمانی رئیس کل و رئیس امور عمومی بیمه‌ای جمهوری اسلامی افغانستان به امضا رسید و طرفین بر تقویت همکاری های فنی و بین المللی بین دو کشور تاکید کردند.
 
در آیین امضای این برنامه مشترک، غلامرضا سلیمانی با برشمردن زمینه‌های غنی فرهنگی دو کشور ایران و افغانستان از ایجاد بستر لازم همکاری برای تاسیس شرکت‌های بیمه و بیمه اتکایی با سرمایه‌گذاری مشترک دو کشور خبر داد.
 
رئیس کل بیمه مرکزی با تشریح توانمندی های صنعت بیمه کشور و آخرین دستاوردهای این صنعت، اظهار داشت: ارتقای صنعت بیمه در افغانستان و ایران از برنامه های جدی اقتصادی به شمار می‌رود و همکاری و تبادل تجربه و اطلاعات در زمینه‌های گوناگون نظیر علم آمار بیمه، روش‌های سرمایه گذاری منابع و ذخایر و همچنین شیوه‌های نظارتی می‌تواند نقشه راه توسعه‌ای را برای دو کشور هموار کند.
 
رئیس شورایعالی بیمه با اعلام آمادگی انعقاد یک تفاهم نامه جامع در حوزه‌های مختلف همکاری بیمه‌ای به ظرفیت‌های بسیار رشته بیمه‌های زندگی در کشور اشاره کرد و گفت: همگانی سازی و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌های عمر در جامعه از برنامه‌های اصلی نهاد ناظر و صنعت بیمه کشور ما به حساب می‌آید که با تکیه بر تجارب داخلی و بین‌المللی این موضوع را با جدیت دنبال می‌کنیم.
 
وی با مترقی خواندن قانون تاسیس بیمه مرکزی به تشریح ساختار نهاد ناظر در ایران پرداخت و اعلام کرد: در حال حاضر حدود ۲۰ میلیون خودرو در کشور تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار دارد و ۱۵ میلیون نفر نیز از پوشش بیمه‌های تکمیلی استفاده می‌کنند که این آمار در خصوص پوشش بیمه‌های زندگی به رقمی در حدود ۱۸ میلیون نفر می‌رسد.
 
شایان ذکر است که در این برنامه مشترک نسبت به توسعه همکاری و مساعدت های تکنیکی، بهره‌گیری از فناوری اطلاعات، ارتقای دانش فنی و تخصصی کارشناسان اداری و متخصصین بیمه‌ای با برگزاری هم اندیشی‌ها، سمینارها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، تاکید شد.
 
در این نشست همکاری، «الحاج محمد موسی کاموی» رئیس عمومی امور بیمه‌های وزارت مالیه جمهوری اسلامی افغانستان با ابراز خرسندی از آمادگی بیمه مرکزی ایران برای همکاری با کشور متبوعش، گفت: دو کشور ایران و افغانستان مشترکات فرهنگی و تاریخی بسیاری دارند که می‌توان با تکیه بر آن تعاملات مرتبط با صنعت بیمه را در فضای مطلوب، دنبال کرد.
 
وی با تشریح گزارشی از دستاوردها و عملکرد صنعت بیمه افغانستان، اظهار داشت: ایجاد فرصت‌های کاری مشترک شرکت‌های بیمه افغان با شرکت‌های بیمه ایرانی و تسهیل فرایند صدور مجوزهای لازم برای تاسیس شرکت‌های بیمه، بیمه اتکایی، نمایندگی و دفاتر ارتباطی، در چارچوب قوانین جاری دو کشور می‌تواند فصل جدید را در همکاری و رشد صنعت بیمه ایران و افغانستان رقم بزند.
 
گفتنی است عصر امروز این سند برنامه همکاری، مجتمع بر یک مقدمه و ۹ بند در دو نسخه فارسی و انگلیسی با حضور نمایندگان دو کشور به امضا رسید.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *