RSS
امروز شنبه ، ۲۳ آذر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

صندوق توسعه ملی کارکرد بین‌نسلی خود را از دست داده است

وضعیت پوشش بیمه‌ای در صنعت خودرو

پیش‌بینی رونق غیرتورمی در بازار مسکن

رکب بانک مرکزی به سفته‌بازان ارز

تامین مالی ۱۰ هزار میلیارد ریالی گروه توسعه اقتصادی پایندگان با صکوک اجاره

امتیاز بالای مرکز تماس بانک ایران زمین

ارائه رمز دوم پویا از سه کانال برای مشتریان بانک سپه

بازدهی امسال شاخص بورس به ۹۰ درصد رسید

تغییر معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن

سال ۹۹ دغدغه علما درباره بانکداری اسلامی برطرف می‌شود

یادداشت اینستاگرامی دکتر همتی

شمارش معکوس برای مشتریان بانک توسعه تعاون جهت راه‌اندازی رمز پویا

اعتبارسنجی شماره همراه مشتریان بانک کارآفرین جهت دریافت رمز دوم

صادرکنندگان پشتوانه اقتصاد کشور هستند

یک میلیارد ریال سقف حواله غیرحضوری مبتنی بر حساب

۹۰ درصد تامین مالی کشور توسط سیستم بانکی انجام می‌شود

احتمال بروز فساد در روش‌های سنتی بانکداری وجود دارد

کلید حل مشکل مسکن در دست وزیر راه و شهرسازی

دهمین شرکت تامین سرمایه در بازار پذیره‌نویسی می‌شود

اخبار خوب و بد لایحه بودجه برای بورسی‌ها

اگر سرمایه اجتماعی تقویت شود، اصلاحات اقتصادی بدون ترس پیش می‌رود

بهترین شرکت ها برای کار در سال ۲۰۲۰

دولت به طور غیرمستقیم از بانک مرکزی استقراض می‌کند

آثار آزادسازی نرخ ارز در بخش دارو و تجهیزات پزشکی

بیش از ۸ میلیون نفر در بانک قرض الحسنه مهر ایران حساب دارند

با طرح حمایت از کالا و خدمات ایرانی حال تولید خوب می شود

۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۷/۳کد خبر: 287826
ایستانیوز: بانک‌قرض‌الحسنه‌مهرایران با «طرح حمایت از کالا و خدمات ایرانی» به منظورارائه تسهیلات به تولید کننده داخلی پای به میدان گذاشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در انجام این طرح بانک در جایگاه مسئولیت اجتماعی و ملی ظاهر شده است و با تخصیص تسهیلات به خریداران کالای ایرانی، گام مهمی را در مسیر حمایت از تولید داخل برداشته است.
 
این طرح درحالی از سوی بانک اجرا می شود که تولید به دلیل شرایط پرتنش اقتصادی و بحران های تحمیلی مالی حال خوشی ندارد. بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان یک نهاد اقتصادی بی توجه به همه حاشیه و اما و اگرها بنا به وظیفه میهنی، خود را در فراهم ساختن رفاه ملی جامعه ایرانی مسئول دانسته و با ارائه « طرح حمایت از کالا و خدمات ایرانی» به دنبال آن است که با افزایش تقاضا، حضورتولید کننده داخلی را همچنان در میدان تولید حفظ کند.
 
بانک قرض الحسنه مهر ایران بعد از رویت و بررسی کارشناسانه نسبت به تمامی موانع و مشکلات تولید داخلی به رفع یکی از مهمترین مشکلات در حمایت از تولید ایرانی دست یافته است و آن هم طرف تقاضا است. مشکلی که در صورت مرتفع نشدن ممکن است همه زحمات مراحل تولید را نقش بر آب کند.
 
طرح حمایت از کالا و خدمات ایرانی خوب دریافته که در شرایط فعلی گاهی مشتری با توجه به نیاز خود بعد از شناخت کافی از محصول داخلی توان خرید و استفاده از محصول را نداشته و در پی آن ضمن صرف نظر از خرید به یکباره ارتباط بین مشتری و تولید کننده قطع و نتیجه این امرمنجر به ایستایی چرخه تولید می شود؛ اتفاقی که تاکنون در بخش‌هایی از تولید روی داده است. با در نظر گرفتن همه موارد فوق ارزش و ضرورت برنامه‌ریزی « طرح حمایت از کالا و خدمات ایرانی » توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران را بیش از پیش مهم جلوه می‌دهد.
 
در این رابطه طرح اشخاص حقیقی، حقیقی مشترک و حقوقی مرتبط با حوزه تولید، توزیع، فروش کالا و خدمت می تواند با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با بانک قرض الحسنه مهر ایران، با نسبت یک به یک از امتیازات در نظر گرفته شده در قالب تسهیلات خرید تا سقف فردی ۲۰۰ میلیون ریال با بازپرداخت حد اکثر ۱۸ ماهه برای مشتریان معرفی شده از سوی آنها بهره مند شوند. تمامی تولیدکنندگان و فروشندگان کالای ایرانی به منظور تسهیل در فروش کالای خود می‌توانند به انعقاد تفاهم‌نامه با بانک قرض‌الحسنه مهرایران اقدام نموده تا مشتریان آنان از طریق دریافت تسهیلات قرض الحسنه بتوانند هزینه‌های خرید محصولات مورد نظر را تامین و پرداخت کنند. انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شرکت سهامی فرش ایران، بیمه دانا و شورایعالی مناطق آزاد با هدف افزایش قدرت خرید از طریق اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و عرضه کارتهای بانکی با قابلیتهای خاص، اولین قراردادهای منعقد شده در این زمینه است.
 
تاکنون تسهیلات این طرح به بسیاری از تولیدکنندگان و فروشندگان کالاهای ایرانی شرایط تسهیل در فروش و استفاده از کالای تولید داخل مهیا شده است. امید می‌رود با ادامه انجام طرح حمایت از کالا و خدمات ایرانی افزون بر حرکت چرخ اقتصاد از بین رفتن موانع فروش کالای ایرانی و عرضه آن به دست مشتری نیز پدید آید.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *