RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۵ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

توسعه در بانک‌ها تحت عنوان بنگاه‌داری محدود شده است

معترضان به حذف یارانه نقدی پیامک دریافت می‌کنند

سرنوشت لایحه پالرمو در دست رئیس‌جمهور است؟

آیا چین عامل رکود اقتصاد دنیا خواهد بود؟

بانک ترکیه ای زیر ذره بین تحریم آمریکا

نقش فعال بانک رفاه در حمایت از ملی پوشان

برگزاری دومین مرحله قرعه کشی طرح همرازبانک سینا

جذب سرمایه ۸ هزار میلیارد تومانی نفت و گاز از بازار سرمایه

مهلت بخشودگی صددرصدی جرائم مالیاتی تا پایان مهر است

افزایش ۲.۵ برابری ظرفیت عرضه برق در بورس

قیمت سکه طرح جدید به ۳ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان رسید

رشد قیمت دلار در بازار

برندگان نوبل اقتصاد چطور زندگی مردم را متحول کرده‌اند؟

تصویب لایحه حمایت از حقوق سهامدران خرد در هیات دولت

بیمه کوثر بیش از ۱۲‌میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد

تاریخ و ترکیب نهایی قرعه کشی جشنواره حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک رفاه اعلام شد

نقش آفرینی بانک صادرات در بخش تراکنش‌های تاثیرگذار و اثر بخش

بازگشت آرامش به بورس

نشست تخصصی معرفی خدمات بانک توسعه صادرات در اراک برگزار شد

مدیرعامل بانک ملی : از مدیران ریسک پذیر باید حمایت شود

تحول دیجیتال، اولویت سازمان‌های تابعه وزارت اقتصاد

چین ۲۰ هزار تن طلا دارد؟

روند افزایشی طلا از سرگرفته شد

بازار بورس پس از مدت کوتاهی به ثبات می‌رسد

امکان افزایش نرخ سود بیمه‌های زندگی

حمایت‌های بیمه‌ای از خبرنگاران ادامه می‌یابد

۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۶/۳۰کد خبر: 287530
ایستانیوز:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضوع پوشش بیمه‌ای خبرنگاران همچنان مورد توجه جدی این وزارتخانه بوده و امسال نیز این موضوع با روند افزایشی تداوم می‌یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، سیدعباس صالحی ، عصر پنجشنبه در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در استان اردبیل افزود: پارسال سه هزار خبرنگار در کشور بیمه شدند و  این روند با پیگیری جدی دولت دوازدهم برای رفع مشکل خبرنگاران و اهالی رسانه همچنان ادامه می‌یابد تا به تدریج شاهد رفع یکی از مشکلات اصلی این قشر زحمتکش و تاثیرگذار باشیم.
 
وی در ادامه سخنان خویش به وجود دو دیدگاه در زمینه واگذاری مجوز به نشریات اشاره کرد و گفت : عده ای معتقد به حذف مجوز و باز گذاشتن راه به منظور ثبوت برتری و امتیاز نشریه در بازار کار می باشند و برخی دیگر هم فعالیت در نشریات و رسانه‌ها را یک کار حرفه‌ای و تخصصی دانسته و بطور جدی بر این باورند که باید فقط به افراد دارای صلاحیت‌، مجوز فعالیت در این عرصه داده شود.
 
او ادامه داد: معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با لحاظ هر دو دیدگاه درحال بازنگری مراحل و روند صدور مجوز به نشریات هست که نتیجه آن در آینده نزدیک بطور رسمی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
وزیر ارشاد همچنین با بیان اینکه شیوه‌نامه جدید پرداخت یارانه نقدی به نشریات فعال به منظور شفاف‌سازی بیش از پیش چگونگی این روند تهیه شده است، ادامه داد : این شیوه‌نامه برای آگاهی همه تلاشگران این عرصه به زودی در سایت مطبوعاتی این وزارت خانه بارگذاری می‌شود.
 
صالحی در پایان در ارتباط با ساختمان خانه مطبوعات استان اردبیل نیز گفت : سند این ساختمان به نام اداره کل ارشاد اسلامی این استان می‌باشد و سازمان بازرسی ، ادارات را ملزم کرده است تا هیچگونه واگذاری ملک به بخش خصوصی بدون دریافت اجاره بها انجام نشود.
 
صالحی با اشاره به موضوع  جمله واگذاری دانشکده خبر به خانه مطبوعات استان اردبیل اظهار کرد: این مسائل با استاندار اردبیل در این سفر مطرح شده و  تلاش می‌شود تا در نهایت مناسب‌ترین تصمیم در این ارتباط گرفته شود و بتوانیم مشکلات را برای اهالی خبر و رسانه استان به حداقل ممکن کاهش دهیم.
 
در این نشست که در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل ترتیب یافت تعدادی از اصحاب هنر و رسانه مشکلات و پیشنهادهای  خود را با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان گذاشتند.
 
نادر پرستار به عنوان نماینده اهالی رسانه در این نشست با اشاره به استعدادهای فراوان در حوزه رسانه و خبر در استان اردبیل گفت : ۱۴۶ نشریه چاپی ، ۴۸ نشریه الکترونیکی برخط و ۱۳ نشریه الکترونیکی غیر برخط در این استان دارای مجوز بوده و فعالیت می کنند.
 
وی افزود : ظرفیت‌های گوناگون توسعه در استان اردبیل ازجمله سیاحتی و مرزی بودن آن ضرورت توجه به تقویت حوزه رسانه و خبر را دوچندان کرده است.
 
او نبود امنیت شغلی ، ورود و خروج افراد غیر حرفه ای به عرصه فعالیت در مطبوعات ، روشن نبودن مقیاس پرداخت یارانه نقدی به نشریات و نبود ردیف اعتباری برای خانه مطبوعات را از دیگر دغدغه های اهالی رسانه در این استان دانست.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *