RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

قدردانی از رؤسای حوزه و شعب برتر بانک صادرات

اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

به روزرسانی فهرست دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتی

بانک‌ها به دنبال حفظ مشتریان و افزایش رقابت‌پذیری

بازار سرمایه فرصت طلایی برای تامین اعتبار پروژه‌های عمرانی

حمایت از بورس در دستور کار دولت

بی ثباتی ارزی و چالش های تولید

برنامه ریزی برای تکمیل زنجیره ارزش افزوده معدن بور قره آغاج

شارژکیف پول الکترونیک برای استعلام چک

واگذاری ۵۵ درصد سهم هپکو به تأمین اجتماعی

رشد ۱.۴درصدی شاخص بورس

قیمت سکه ۱۰میلیون ۸۵۰هزار تومان

قیمت دلار ۲۲ هزار و ۷۵۰ تومان

سود ۱۷۹تومانی بیمه دی برای هر سهم

پیشنهاد افزایش سرمایه چشمگیر "ورفاه"

تصویب قراداد ایران و چین در مراجع قانونی

بانک گردشگری به مجمع می‌رود

دو طرح بانک رفاه برای تکریم از مدافعان سلامت و اشتغالزایی

رشد ۴۱درصدی سود خالص بیمه کوثر

تسهیلات بانک رفاه به مدد جویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی

بازآفرینی نشان تجاری و شعار سازمانی بیمه رازی

بیمه "ما" همچنان در سطح یک توانگری مالی

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه سامان

بیمه آرمان حامی فدراسیون تنیس

صنایع مورد توجه بازار سهام

۹۲۰ هزار نفر وام گرفتند

عملکرد ۶ ماهه تسهیلات قرض‌الحسنه

۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۶/۳۰کد خبر: 287486
ایستانیوز: مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اعلام اینکه در ۶ ماهه نخست سال ۹۲۰ هزار نفر از این بانک تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کردند، گفت: تا پایان سال جاری پرداخت ۱۵ هزار میلیارد تومان هدفگذاری شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، مرتضی اکبری در گفتگو با ایبِنا درباره عملکرد شش ماهه این بانک، اظهار داشت: در ابتدای سال پرداخت تسهیلات به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان را تا پایان سال هدفگذاری کردیم که تاکنون که حدود شش ماه از سال ۹۸ گذشته، به ۹۲۰ هزار نفر حدود ۸ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
 
وی افزود: با ادامه این روند میزان پرداخت تسهیلات بانک در سال جاری به طور حتم به دو میلیون نفر و از نظر رقمی حدود ۱۷ تا ۱۸ هزار میلیارد تومان خواهد رسید و از برنامه هدفگذاری شده هم پیش روی خواهیم کرد.
 
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به یک درصد معوقات این بانک و سهم نیم درصدی استمهال تسهیلات زلزله زدگان کرمانشاه، گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده مقرر شد تا تسهیلات زلزله زدگان کرمانشاه دو تا ۳ سال به تعویق بیفتد و این تسهیلات استمهال شود.
 
به گفته اکبری، برخی بانک‌های کشور این ارقام را از معوقات خود در صورت های مالی خارج می‌کنند، اما در بانک قرض الحسنه مهر ایران این تسهیلات در سیستم داخلی بانک در معوقات قرار دارد و از یک درصد معوقات بانک، نیم درصد به استمهال تسهیلات زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص دارد.
 
وی ادامه داد: موضوع دیگری که بانک در شش ماهه ابتدایی سال موفق به دستیابی شد، انتخاب بانک به عنوان صدر موسسات مالی اسلامی در جهان براساس عملکرد و ساختار مالی بانک در دو سه سال اخیر بود که از توسط نشریه بین‌المللی بنکر در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. همچنین سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دلیل تلاش‌های قابل توجه در ترویج بانکداری اسلامی، حمایت از توسعه تولید صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و اشتغالزایی و کارآفرینی را به بانک داد.
 
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، افزود: تاکنون دو بانک از بنگلادش و بوسنی هرزگوین موفق به دریافت این جایزه شده اند که بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان سومین بانک در جهان و اولین بانک در ایران موفق به دریافت این جایزه شد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *