RSS
امروز دوشنبه ، ۲۲ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

تضعیف رتبه ریسک کشوری ایران در سال ۲۰۱۹

خصوصی‌سازی مخابرات عقب‌گرد داشت

درج یک صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله جدید در بورس

تولیدات ۱۴ شرکت را قسطی خرید کنید

برندگان تابستان وین کارت مشخص شدند

کاهش قیمت دلار پیش‌بینی نمی‌شود؛ مگر...

پذیرش شرکت های دارای سهام ممتاز امکان پذیر شد

تاخیر در بروز رسانی پرتفوی سپرده گذاری سهامداران حل شد

دلایل یکه‌تازی بورس

مصائب جنگ اقتصادی برای بازارها

«آرمان قطع وابستگی به نفت» در بودجه سال ۹۹ محقق می‌شود؟

فاصله‌ای تا رکود جهانی باقی نمانده است

بهبود فضای کسب و کار در بهار ۹۸ به ۶.۱۷ و در تابستان به ۶.۰۷

نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

ضریب نفوذ بانکداری الکترونیک بانک توسعه تعاون در حال افزایش است

مطابقت عملکرد شعب در استان سمنان با میانگین عملکرد نظام بانکی

نقشه راه شعب بانک توسعه تعاون باتبیین مدلهای کسب‌وکار مشخص می‌شود

محدودیت ۴ ماهه عدم فروش اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن

گام پایانی مبارزه با پولشویی

۴ تهدید برای عملکرد معکوس تورم

بزرگترین صنایع بورسی به لحاظ ارزش معاملات

عرضه ۱۶۸ هزار کیلووات - ساعت برق در بورس انرژی

ماینرها از ایران می روند

پورکیانی عضو هیات مدیره بیمه البرز شد

خدمات متفاوت بیمه آرمان به مدکارت افزوده شد

عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار عنوان کرد:

حمایت دولت از کوچ‌ سرمایه‌ها به بازار سرمایه

۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۶/۲۴کد خبر: 286246
ایستانیوز: علیرضا تاجبر به حمایت دولت از بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: این حمایت نشان می‌دهد دولت بازار سرمایه را به عنوان بهترین مکان پول‌های راکد مردم شناسایی کرده و امیدواریم حمایت دولت از بورس، ادامه‌دار باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، علیرضا تاج‌بر  به رشد چشمگیر شاخص بورس در چند روز اخیر اشاره و بیان کرد: ورود نقدینگی جدید به بورس، اخبار منتشر شده در رابطه با انتشار مثبت گزارش ۶ ماهه شرکت ها و همچنین وضعیت مناسب تولید و فروش آنها زمینه رشد شاخص بورس در بازار را فراهم کرد.
 
وی ادامه داد: اخبار مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌ها از دیگر عواملی بود که باعث شد تا بازار زودتر از آنچه که فعالان بازار تصور می‌کردند صعودی شود و شاخص کانال ۳۰۰ هزار واحد را فتح کند.
 
به گفته عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، بازار سرمایه اخیرا شرایط مناسبی را از نظر حجم معاملات و صعود شاخص بورس پشت سر گذاشته است.
 
این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: در انتظار هستیم تا با انتشار گزارش ۶ ماه شرکت‌ها، اخبار موجود در بازار و ورود نقدینگی به بورس، رشد بازار ادامه یابد و تا ۶ ماه آینده شاهد تداوم روند صعودی شاخص بورس با شیب ملایم باشیم.
 
وی به هدف بعدی شاخص بورس اشاره کرد و گفت: در این زمینه نمی‌توان عدد دقیقی را مطرح کرد بلکه باید شرایط تاثیرگذار بر شاخص بورس را مورد بررسی قرار داد.
 
 تاج بر اظهار داشت: بخش عمده‌ای از شرکت‌های حاضر در بورس که بر روند شاخص بورس تاثیرگذارند فروشنده کالای اساسی هستند که عملکرد آنها وابسته به قیمت دلار و نرخ‌های جهانی است.
 
این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: در دو هفته گذشته قیمت‌های جهانی به دلیل وجود جنگ تجاری بین چین و آمریکا افتی را تجربه کرد که زمینه‌ساز نگرانی در بازار و ایجاد نوسان در معاملات بازار سرمایه بود.
 
وی با بیان اینکه اتفاقات رخ داده زمینه رشد قیمت‌ها در بازار جهانی را فراهم کرد، گفت: حجم معاملات بالا در بازار سرمایه نشان‌دهنده جابجایی سهام بین سهامداران است که این موضوع حاکی از وجود اتفاقات خوب در بورس است.
 
تاج‌بر به حمایت دولت از بورس در بهترین شرایط تاکید و بیان کرد: تاکنون چنین حمایتی کم‌نظیر بوده است، این حمایت نشان می‌دهد دولت هم بازار سرمایه را به عنوان بهترین مکان برای پول‌های راکد در اختیار مردم شناخته است که امیدواریم این حمایت ادامه‌دار باشد.
 
به گزارش ایرنا، این کارشناس بازار سرمایه معتقد است، این مسایل در کنار یکدیگر از جمله عواملی هستند که رشد شاخص بورس تا ۶ ماه آینده را امکان‌پذیر می‌کند.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *