RSS
امروز یکشنبه ، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

سود ۲۶۷ریالی بیمه دانا برای هر سهم

پیشنهاد افزایش سرمایه "وبصادر"

عرضه صکوک رهنی ۱۰ هزار میلیارد ریالی بانک مسکن

موزه بانک ملی ایران سه ساله شد

افزایش مبلغ وام طرح پردیس بانک سینا

کمک بانک ایران زمین برای کاهش ترافیک

رشد ۷۷ درصدی سود سهم بانک اقتصادنوین

توقف فروش صندوق ETF دوم و سوم شایعه است

بورس هفته را با چراغ قرمز آغاز کرد

فاصله اقتصاد از اهداف کلان چقدر است؟

انتصاب معاونت بازاریابی و فروش بیمه البرز

بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت

بانک قرض الحسنه رسالت به مجمع می رود

بازدید مدیرعامل بانک دی از نیروگاه تولید برق دماوند

برگزاری آنلاین مجمع بانک صادرات

توسعه استفاده از «ابزارهای بیومتریک» در بانک مسکن

عبور منابع بانک تجارت از ۲۰۰۰ هزار میلیارد ریال

تودیع و تکریم رسول ساجدی در بیمه میهن

خطر تردد ۹ میلیون موتورسیلکت فاقد بیمه ثالث در شهر

آگهی استخدام ایران کیش

برگزاری آنلاین مجامع بانک پارسیان

مزیت اوراق گام در ایام کرونا

بانک ملی ایران به فکر سلامتی شماست

تهاتر مطالبات و بدهی‌های بانک ملت با بدهی شرکت نیروی برق حرارتی

آگهی پرداخت سود سهام بانک کارآفرین

کارشناس بازار سرمایه :

سرمایه ها در حال ورود به بازار سرمایه است

۱۳:۲ - ۱۳۹۸/۶/۲۰کد خبر: 286083
ایستانیوز: بخش عمده‌ای از رشد بورس ناشی از ورود حجم گسترده‌ای از نقدینگی‌های جدید به بازار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، همایون دارابی با بیان اینکه از چند ماه گذشته شاهد انتقال نقدینگی از دیگر بازارها به سمت بازار سرمایه هستیم، اظهار داشت: روز ۱۷ شهریور حجم قابل توجهی نقدینگی معادل ۱۰۹ میلیارد تومان وارد بازار سرمایه شد و در روز ١٦شهریور ماه هم رقمی معادل ١٧٥ میلیارد تومان نقدینگی به بازار سرمایه ورود پیدا کرد.
 
دارابی گفت: چهار روز منتهی به ۱۷ شهریور در مجموع ۶۴۰ میلیارد تومان سطح خرید حقیقی‌های بازار بیشتر از فروششان بود و این نقدینگی وارده به بازار نشان می‌دهد که بازارسرمایه بهترین شرایط خود را از نظر اقبال عمومی سرمایه‌گذاران تجربه می‌کند.
 
وی ضمن تاکید بر نقش چشمگیر نقدینگی در رشد بازار سرمایه گفت: با توجه به اخبار منتشر شده و تحولات رخ داده، نقدینگی در بازار طلا و ارز ماندگار نبود، در بازار مسکن و خودرو هم نقدینگی به دلیل رکود موجود به این بازارها ورود نمی‌کند به همین دلیل با توجه به وضع کنونی سرمایه‌های در اختیار مردم در حال ورود به بورس است.
 
این کارشناس بازار سرمایه به تاثیر تحولات رخ داده در بازار جهانی و نقش آن در رشد بازار سرمایه اشاره و اضافه کرد: بنابرتغییرات ایجاد شده در قیمت نفت و تقویت نرخ روی، سرب و مس شاهد انتشار گزارش‌های مثبت منتشر شده از سوی شرکت‌ها خواهیم بود که اواخر مهر ماه منتشر می شوند به همین دلیل اکنون شاخص بورس با اتکا به این نمادها در حال رشد است.
 
وی تاکید کرد: فرصت کنونی رشد بازار و اقبال سرمایه گذاران فرصت مناسبی برای دولت و اقتصاد کشور است تا با استفاده از رونق بازار سرمایه، خصوصی سازی را از سر گرفته و با واگذاری بنگاه‌های دولتی و انجام عرضه‌های اولیه توسط دولت و بخش خصوصی شرایط کلی اقتصاد در کشور را به سوی بهبود بیشتر پیش ببرد و همچنین دوره رشد بازار را طولانی تر و پایدارتر سازد.
 
دارابی اظهار داشت: رشد تورم به صورت انتظاری قابل ملاحظه است به همین دلیل ارزش جایگزینی شرکت‌ها افزایش یافته و نباید دیگر در انتظار بازگشت ارزش شرکت‌ها به زمانی که نرخ دلار ٣٧٠٠ تومان بود، باشیم.
 
این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: بازار ممکن است با نوسان هایی همراه شود که این نوسان می‌تواند از جنس اصلاح شاخص یا شناسایی سود باشد، اما نکته حائز اهمیت تثبیت قیمت های جدید در تمام اقتصاد ایران و عدم امکان بازگشت قیمت ها به دوران قبل از گرانی ها است علاوه براین روند تحولات سیاسی نیز می تواند به بازار سرمایه کمک کند و پس از دوره تنشها، آرامشی حاکم شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: چنانچه بازار دلار را مورد بررسی قرار دهیم، شاهد رشد قیمت دلار از ٣٧٠٠ تومان تا ١٩ هزار تومان خواهیم بود، اما بعد از آن قیمت ها اصلاح شد و نرخ دلار تا ١٢ هزار تومان کاهش یافت، اما اینکه کسی تصور کند قیمت دلار باردیگر به نرخ به سه هزار و ۷۰۰ تومان بازگشت داشته باشد، معقول نیست.
 
دارابی با بیان اینکه تا حدودی رشد قیمت ها در کل اقتصاد کشور به حالت با ثبات در آمده، گفت: همین مساله منجر به محدودیت در اصلاح قیمت ها شده به خصوص اینکه ماهیت چنین رشدی ماهیت تورمی بوده است.
 
به گزارش ایرنا، این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه اکنون نگاه بازار به سمت نمادهای بزرگ است، اظهار داشت: این نمادها به لحاظ قیمت جهانی و توانایی جذب نقدینگی از پتانسیل بالایی برخوردار است و زمینه رشد شاخص بورس را فراهم کرده اند.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *