RSS
امروز یکشنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

ساختمان جدید مجتمع بیمه ای کرمان بیمه پارسیان افتتاح شد

آمادگی شرکت های OMS برای دریافت خدمات سرویس های ارزش افزوده از سمات

ایرانی‌ها چقدر طلا می‌خرند؟

قائم مقام اقتصادی ایران خودرو منصوب شد

حمایت‌های بیمه‌ای از خبرنگاران ادامه می‌یابد

برگزاری بیش از ۵۱هزار نفر ساعت دوره آموزشی در بیمه آسیا

به "Yarane" توجه کنید

دلار ۱۱۴۵۰ تومان

تاثیر رمزارز تلگرام در کاهش ارزش ریال

تداوم ایستایی دلار در کانال ۱۱ هزار تومان

سود امسال سهام عدالت احتمالا بیشتر از ۲۰۰ هزار تومان است

آخرین مهلت شرکت در قرعه‌کشی حساب‌های قرض الحسنه بانک سپه

واکنش ظریف به تحریم بانک مرکزی؛ پایان سیاست فشار حداکثری

اقدامات ویژه مقابله با فرار مالیاتی

منابع بانک کشاورزی ۲برابرشده وقیمت تمام شده پول کاهش یافت

افزایش ۳۵۴۶ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

ارزش ۷۰۰۰ میلیارد ریالی معاملات آتی زیره و زعفران در بورس کالا

امهال تسهیلات قرض‌الحسنه ممنوع شد

بانک رفاه سرمایه گذار ملی است

دارایی های بانک رفاه ۳۲ درصد بیشتر شد

خدمات بانکی امشب قطع می‌شوند

قطع موقت خدمات بانک سینا

سه بسته مهم اقتصادی روی میز سران قوا

بازدید بانکداران ایران زمین از یک انتشاراتی

برندگان مسابقه عکاسی "محرم ایران زمین"

دو مزیت تشکیل کنسرسیوم برای بیمه‌های آتش‌سوزی

۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۶/۱۹کد خبر: 286029
ایستانیوز: عضو هیات مدیره بیمه ایران می‌گوید با تشکیل کنسرسیوم برای بیمه‌های آتش سوزی، به طور عملی نرخ‌ها در این رشته فنی و اکچوئری شده و از دامپینگ نیز جلوگیری می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، محمد رضایی درباره ایده تشکیل کنسرسیوم بیمه‌های آتش سوزی بین ۱۵شرکت‌ بیمه کشور گفت: رشته بیمه آتش سوزی از رشته‌های ریشه‌ای و سودده صنعت بیمه است ولی از آنجایی که صنعت بیمه هنوز به بلوغ نرسیده، باید تعرفه آن را تعریف و نظارت را در بخش مالی بیشتر کنیم.
 
وی با بیان اینکه بسیاری از شرکت‌های بیمه در رشته آتش سوزی دامپینگ می‌کنند، افزود: شرکت‌های بیمه برای فروش بیمه‌نامه متاسفانه نرخ‌های فنی پایینی را ارائه کرده و در برخی موارد تا ۹۰درصد تعرفه، تخفیف می‌دهند. این موضوع باعث شده تا ضریب خسارت در این رشته سودده افزایش یابد و در صورت تداوم وضعیت موجود، تا چند سال آینده رشته آتش سوزی نیز زیان‌ده خواهد شد.
 
عضو هیات مدیره بیمه ایران با استقبال از تشکیل کنسرسیوم در بیمه‌های آتش سوزی اظهار داشت: این موضوع از دوجنبه حائز اهمیت است زیرا رقابت بین شرکت‌های بیمه یکسان خواهد شد زیرا اگر ریسکی استعلام گرفته شود، از آنجایی که یک شرکت به عنوان لیدر شناخته می‌شود، نرخ‌ها فنی و اکچوئری خواهد بود. از سوی دیگر دامپینگ هم به طور عملی ایجاد نمی‌شود.
 
رضایی خاطرنشان کرد: اگر برای رشته‌ای کنسرسیوم تشکیل شود، ریسک نیز به طور عملی شکسته شده و به مانند بحث اتکایی عمل خواهد شد. وی توضیح داد: در حال حاضر شرکت‌های بیمه در اروپا، ریسک خود را بین شرکت‌های مختلف در ۱۰کشور تقسیم می‌کنند و ایران نیز می‌تواند از مزیت کنسرسیوم برای توزیع ریسک در شرایطی که با محدودیت‌های اتکایی خارجی روبرو هستیم، استفاده کند. در این روش، خسارت پرداختی به یک حادثه آتش سوزی از طرف کل شرکت‌های حاضر در کنسرسیوم پرداخت می‌شود.
 
عضو هیات مدیره بیمه ایران درباره اینکه نقش این شرکت در این کنسرسیوم چگونه خواهد بود، نیز گفت: ما بیمه‌ای دولتی هستیم و دولت از ما انتظار سوددهی ندارد. بحث ما بیشتر بحث خدمتگذاری و راهبری و استراتژی شرکت نیز رفتن به سمت بیمه‌های اتکایی است.
 
به گزارش ایبنا، پس از کنسرسیوم موفق انرژی، اینک کنسرسیوم بیمه‌های آتش سوزی گام بعدی شرکت‌هایی است که قصد دارند در شرایط تحریم ظرفیت و توان اتکایی خود را افزایش دهند. غلامرضا جهانگیری معاون اتکایی بیمه مرکزی در جلسه معاونین فنی ۱۵شرکت که برای دستیابی به کنسرسیوم بیمه‌های آتش‌سوزی گردهم آمده بودند، از تشکیل این کنسرسیوم حمایت کرد و گفت: این کنسرسیوم می‌تواند تجمیع ظرفیت نگهداری شرکت‌ها را به حداقل ۲۰هزار میلیارد ریال برساند که عدد بسیار بزرگی است و می‌تواند نیازهای اتکایی شرکت‌های حاضر در کنسرسیوم را تامین کند.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *