RSS
امروز جمعه ، ۲۴ آبان ۱۳۹۸
آخرین اخبار

نبرد بانک‌ها و سارقان اینترنتی در ایستگاه آخر

نگاهی به نرخ بهره در کشورهای مختلف

چشم انداز اقتصادی جهان تیره شد

مدیرعامل صندوق ضمانت سپرده‌ها منصوب شد

یارانه نقدی خانوارها حداقل ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد

بازدهی ۷۰ درصدی در سال جاری؛ پیام روشن بازار به سرمایه گذاران

رکوردشکنی های بورس انرژی

فروش محصولات پتروشیمی تنها از طریق بورس کالا انجام می شود

آخرین جزئیات معاملات صندوق‌ها و بازارگردانان در بازار پایه

چین تا سه ماه آینده ارز مجازی منتشر می‌کند

تکلیف بنزین معلوم شد؛ با سهمیه 1500، آزاد 3000 تومان

تعداد ابزارهای پذیرش شبکه پرداخت به بیش از ۱۰ میلیون رسید

رشد ۷۱ درصدی شاخص بورس در ۱۵۲ روز معاملاتی

حق بیمه تولیدی «بیمه‌پول» ۱۱۴.۴ میلیارد ریال شد

جزییات محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن ۲ بانک

اهدای نشان برند مسئولیت‌پذیری اجتماع به بانک توسعه تعاون

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از طرح‌های تعاونی گیلان

ضرورت حمایت از معدن و صنایع معدنی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

عرضه اوراق مالی اسلامی از سوی وزارت اقتصاد

دلار ارزان‌ تر نمی‌شود

برگزاری سمینار شرکت‌های پرداخت یار در شرکت پدیسار انفورماتیک

همتی: دلار برای سرمایه گذاری خوب نیست

الزام به بیمه کردن ساختمان‌های مسکونی مغایر با شرع است

صندوق بازار گردانی مهرگان به بازار سرمایه آمد

بیمه رازی املاک و وسایل نقلیه مازاد خود را به مزایده گذاشت

مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان:

پلت فرم معاملات ارتباطی با ارزش سهام ندارد

سیگنال فروشی عامل اصلی زیان در بازار پایه
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۶/۱۳کد خبر: 284806
ایستانیوز: اصلاح قوانین بازار پایه فرابورس تصمیم درستی بود و حتی باید قوانین بیشتر از این اصلاح می شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،سید مصطفی صفاری، مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان ضمن بیان مطلب فوق به سنا و با اشاره به اینکه اعمال قوانین جدید در بازار پایه هیچ ارتباطی به ارزش ذاتی سهام ندارد، گفت: دلیل اصلی زیان سهامداران در بازارها به ویژه بازار پایه، کانال های غیر قانونی و سیگنال فروش ها هستند.
 
وی ادامه داد: شرکت های بازار پایه حجم های کوچکی دارند و در نتیجه امکان دستکاری قیمت ها در سهام این شرکت ها وجود دارد. در این شرایط برخی از طریق کانال های غیر قانونی و سیگنال فروشی و با سو استفاده از رفتار هیجانی افراد تازه وارد، بازارسازی می کردند.
 
مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان با بیان اینکه قوانین جدید بازار پایه بهترین ابزار تفکیک قیمت واقعی از نرخ های غیرواقعی سهام است، افزود: رفتار هیجانی افراد تازه وارد و غیر حرفه ای که متاسفانه مستقیم به بازار سرمایه وارد شده اند در کنار سیگنال غیر واقعی کانال های غیر قانونی پدیده صف تقاضا را رقم زدند و بسیاری از منابع به بازار قرمز هدایت شد و این موضوع عامل واقعی زیان است.
 
مصطفی صفاری ادامه داد: برخی از افراد با سیگنال فروشی و بازار سازی قیمت سهام شرکت های زیان ده و حتی ورشکسته را روزانه با نوسان مثبت ۱۰ درصد افزایش می دادند و هیجان بسیاری را به بازار وارد می کردند و ریسک و زیان واقعی محصول رفتار این افراد بود.
 
وی با بیان اینکه باید رفتار هیجانی را محدود کرد و نه قانون را، افزود: قوانین بازار پایه با هدف هشدار به سهامداران تدوین شده و نشان دهنده میزان ریسک این بازار است. بازار پایه ریسک بالایی دارد و اتفاقا قوانین جدید ابزار مدیریت این ریسک هستند.
 
مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان با تاکید بر اینکه این استدلال که گفته می شود اعمال قوانین جدید عامل زیان سهامداران در بازار پایه فرابورس است صحیح نیست و  افزود: پلت فرم معاملات هیچ ارتباطی با قیمت سهام و سود آوری شرکت ها ندارد و سهام با ارزش در بلند مدت به مسیر رشد خود ادامه می دهد. اگر سهام شرکتی با ارزش باشد قطعا برای آن تقاضا وجود دارد و قیمت آن تغییر نمی کند و سهام شرکت هایی که روی آنها بازی وجود دارد کاهشی است. این کاهش نشان می دهد شرکت شرایط مطلوبی نداشته و این نوع سهام بر اساس سیگنال های غلط، پدیده صف سازی، بازار سازی و رفتار هیجانی خریداری شده است.
 
وی با طرح این پرسش که محدودیت دامنه نوسان و قوانین جدید در بازار پایه چگونه می تواند بر قیمت ذاتی سهام تاثیر گذار باشد؟ افزود: اصلاح قوانین بازار پایه تصمیم درستی بود و از این پس منابع و نقدینگی به سمت سهام بنیادی حرکت می کند.
 
مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان در پایان خاطر نشان کرد: ما باید اتفاقا دامنه نوسان سهام های بنیادی را افزایش  و حجم مبنا را کاش دهیم و برعکس دامنه نوسان سهام پر ریسک را کاهش و حجم مبنای آنها را افزایش دهیم.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *