RSS
امروز شنبه ، ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار

قیمت سنگ‌آهن با عرضه در بورس کالا آزاد شود

شاخص بورس تهران در کانال ۳۰۰ هزار واحدی دوام نیاورد

جزییات تامین مالی صنایع نفت و نیرو در بورس انرژی

فاز اول پروژه ۶۲۴ واحدی مسکن مهر پاوه افتتاح شد

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون ازطرح‌های اقتصادی استان کرمانشاه

مجمع بانک انصار ۷ مهر ماه برگزار می‌شود

رشد ۲۰ درصدی تسهیلات دهی بانک‌ها

روند صعودی تقاضای جهانی مس/ پیشرفت و توسعه در دستور کار

سدشکنی صادرکنندگان علیرغم تحریم‌های عمیق آمریکا

باغداران در انتظار آغاز معاملات پسته در بورس کالا

واگذاری استقلال و پرسپولیس از برندشان شروع می‌شود

کدام روابط بین المللی؟ کدام روابط بانکی؟

خوش‌بینی به تداوم رشد بورس

تقویت سامانه های نظارتی اولویت بانک مرکزی است

فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را کاهش داد

همتی: امسال ارز اربعین نداریم

تقدیر بانک رفاه از پزشکان نمونه سمنانی

گردش مالی قاچاق در حساب‌های بانکی

درآمد ۷۰درصد ایرانی‌ها پایین‌تر از خط فقر

بانک رفاه ۳۰ شهریور به مجمع می رود

سهم شرکت های بیمه از بازار ؟+جدول

گزارشی از افزایش فقر در ایران

آیا حرکت تورم به سمت ۵۰درصد مهار می شود؟

ضوابطِ روش‌های نگهداری از ۲۳ میلیون واحد مسکونی تدوین می‌شود

جزئیات جدید افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان

مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان:

پلت فرم معاملات ارتباطی با ارزش سهام ندارد

سیگنال فروشی عامل اصلی زیان در بازار پایه
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۶/۱۳کد خبر: 284806
ایستانیوز: اصلاح قوانین بازار پایه فرابورس تصمیم درستی بود و حتی باید قوانین بیشتر از این اصلاح می شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،سید مصطفی صفاری، مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان ضمن بیان مطلب فوق به سنا و با اشاره به اینکه اعمال قوانین جدید در بازار پایه هیچ ارتباطی به ارزش ذاتی سهام ندارد، گفت: دلیل اصلی زیان سهامداران در بازارها به ویژه بازار پایه، کانال های غیر قانونی و سیگنال فروش ها هستند.
 
وی ادامه داد: شرکت های بازار پایه حجم های کوچکی دارند و در نتیجه امکان دستکاری قیمت ها در سهام این شرکت ها وجود دارد. در این شرایط برخی از طریق کانال های غیر قانونی و سیگنال فروشی و با سو استفاده از رفتار هیجانی افراد تازه وارد، بازارسازی می کردند.
 
مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان با بیان اینکه قوانین جدید بازار پایه بهترین ابزار تفکیک قیمت واقعی از نرخ های غیرواقعی سهام است، افزود: رفتار هیجانی افراد تازه وارد و غیر حرفه ای که متاسفانه مستقیم به بازار سرمایه وارد شده اند در کنار سیگنال غیر واقعی کانال های غیر قانونی پدیده صف تقاضا را رقم زدند و بسیاری از منابع به بازار قرمز هدایت شد و این موضوع عامل واقعی زیان است.
 
مصطفی صفاری ادامه داد: برخی از افراد با سیگنال فروشی و بازار سازی قیمت سهام شرکت های زیان ده و حتی ورشکسته را روزانه با نوسان مثبت ۱۰ درصد افزایش می دادند و هیجان بسیاری را به بازار وارد می کردند و ریسک و زیان واقعی محصول رفتار این افراد بود.
 
وی با بیان اینکه باید رفتار هیجانی را محدود کرد و نه قانون را، افزود: قوانین بازار پایه با هدف هشدار به سهامداران تدوین شده و نشان دهنده میزان ریسک این بازار است. بازار پایه ریسک بالایی دارد و اتفاقا قوانین جدید ابزار مدیریت این ریسک هستند.
 
مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان با تاکید بر اینکه این استدلال که گفته می شود اعمال قوانین جدید عامل زیان سهامداران در بازار پایه فرابورس است صحیح نیست و  افزود: پلت فرم معاملات هیچ ارتباطی با قیمت سهام و سود آوری شرکت ها ندارد و سهام با ارزش در بلند مدت به مسیر رشد خود ادامه می دهد. اگر سهام شرکتی با ارزش باشد قطعا برای آن تقاضا وجود دارد و قیمت آن تغییر نمی کند و سهام شرکت هایی که روی آنها بازی وجود دارد کاهشی است. این کاهش نشان می دهد شرکت شرایط مطلوبی نداشته و این نوع سهام بر اساس سیگنال های غلط، پدیده صف سازی، بازار سازی و رفتار هیجانی خریداری شده است.
 
وی با طرح این پرسش که محدودیت دامنه نوسان و قوانین جدید در بازار پایه چگونه می تواند بر قیمت ذاتی سهام تاثیر گذار باشد؟ افزود: اصلاح قوانین بازار پایه تصمیم درستی بود و از این پس منابع و نقدینگی به سمت سهام بنیادی حرکت می کند.
 
مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان در پایان خاطر نشان کرد: ما باید اتفاقا دامنه نوسان سهام های بنیادی را افزایش  و حجم مبنا را کاش دهیم و برعکس دامنه نوسان سهام پر ریسک را کاهش و حجم مبنای آنها را افزایش دهیم.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *