RSS
امروز پنج شنبه ، ۱ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار

قیمت سکه طرح جدید ۵ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان

شاخص بورس ۴۷۸ هزار واحدی شد

تخصیص و تامین اعتبارات خرد در بانک رسالت

سپرده‌های ارزی در بانک‌ها ۱۱درصد رشد کرد

بانک سامان قهرمان لیگ فوتسال کارگری شد

حضور قدرتمند بیمه سامان در نمایشگاه گردشگری

بیمه نوین بیش از۷۶۰میلیارد تومان حق بیمه تولید کرد

جلوگیری از پرداخت خسارت جعلی در بیمه آسیا

تقدیر مشاور وزیر اقتصاد از بانک ملی ایران

کاهش ۳۶ هزار میلیاردی مطالبات غیرجاری بانک کشاورزی

امروز، آخرین مهلت ثبت نام پزشکان در سامانه پایانه فروش

اعتباری ملل ۲۵۶ ریال سود محقق کرد

جمعیت پیر، بزرگترین چالش اقتصادی ژاپن در چهار دهه آینده

تامین مالی ۵۰هزار میلیارد تومانی تولید از بستر بورس کالا

پیش‌بینی رییس اتحادیه املاک از قیمت مسکن در سال۹۹

رفع موانع بانکی برای فعالان اقتصادی ایران و هندوستان

بانک مهر ایران؛ بانک بدون بهره بانک سودآور

پاسخ به دغدغه‌های مالیاتی ۹۹

مردمی کردن اقتصاد با فروش سهام دولت از طریق صندوق‌ها

«همراه بانک» بانک ملی ایران بروزرسانی شد

برگزاری مجمع بانک دی در ۸ اسفند ماه

انجام معاملات مربوط به عملیات بازار باز

جزییات آیین‌نامه جدید بیمه‌های درمان شورای عالی بیمه

کارکردهای توافق‌نامه بازخرید منطبق با شریعت اسلامی در بازارهای پول و سرمایه

قیمت طلای جهانی رکورد جدیدی زد

اعلام جزییات عرضه اولیه ۱۰ درصدی در فرابورس

۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۶/۱۲کد خبر: 284712
ایستانیوز: جزییات عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام یک شرکت فعال در حوزه خدمات فنی و مهندسی اعلام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» فرابورس که به تشریح ظرفیت‌های شرکت جنرال ‏مکانیک اختصاص داشت، جزییات عرضه اولیه سهام این شرکت مشخص شد.
 
میزان دریافت تسهیلات بانکی
 
مدیرعامل شرکت جنرال ‏مکانیک در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا مبنی بر این که شرکت به چه میزان از تسهیلات بانکی و با چه نرخی استفاده کرده است اظهار داشت : شرکت تسهیلات عمده ای تا به امروز دریافت نکرده است و تنها ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات بانکی با نرخ ۱۸ درصد دریافت کرده که برای تسویه های عملیاتی انجام می‌شود.
 
پروژه‌های مهم
 
فواد خیر در این نشست با بیان اینکه بعد از انقلاب مجموعه جنرال مکانیک در زمینه ابنیه‌های صنعتی نیز فعالیت می‌کند، افزود:شرکت جنرال مکانیک در زمینه تونل‌سازی سرآمد است و برخی از پروژه‌های این مجموعه شامل تونل زنجان-تهران، تونل البرز در منطقه ۳ آزادراه تهران-شمال به عنوان بزرگترین تونل خاورمیانه محسوب می‌شود.
 
عرضه در روز چهارشنبه هفته جاری
 
در این نشست خبری اعلام شد تعداد ۱۰ درصد سهام شرکت جنرال مکانیک (سهامی عام) به‌عنوان دهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی "رنیک" روز چهارشنبه هفته جاری «۱۶ شهریور» در فرابورس انجام می‌شود.
 
سهمیه سهامداران حقیقی و حقوقی
 
همچنین این میزان سهام در محدوده قیمتی ۷۸۵ تا ۷۹۰ تومانی برای هر سهم و با سهمیه ۳۰۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه می شود و متعهد این عرضه نیز شرکت کارگزاری بورس بهگزین به میزان ۵۰ درصد سهام قابل عرضه است.
 
۴۸ درصد سهام وابسته به بنیاد مستضعفان
 
لازم به ذکر است شرکت جنرال مکانیک  در روز ۲۲ فروردین ۱۳۳۳ بصورت سهامی خاص تأسیس و شروع به فعالیت کرده است. در حال حاضر نیز ۴۸.۹ درصد سهام این شرکت با ۱۲۰۵ نیروی انسانی به بنیاد مستضعفان و ۵۱ درصد آن به شرکت پایا سامان پارس تعلق دارد.
 
 این گزارش می‌افزاید: تا کنون تعداد دو میلیارد سهم شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین با نماد معاملاتی «تاصیکو" در روز نهم اردیبهشت با کشف قیمت ۲۲۰ تومان در بورس، تعداد ۵۲ میلیون سهم شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد با نماد معاملاتی «زشریف» در روز ۳۱ اردیبهشت‌ با کشف قیمت ۴۲۰ تومان در فرابورس، تعداد ۴۰ میلیون سهم شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران با نماد معاملاتی «دکپسول" در روز ۵ خرداد با کشف قیمت ۵۷۰ تومان در فرابورس، تعداد ۲۰۰ میلیون سهم شرکت پلی پروپیلن جم با نماد معاملاتی «جم پیلن» در روز ۲۷ خرداد با کشف قیمت ۲۲۵۰ تومان در بورس، تعداد ۱۳۰ میلیون سهم شرکت سیمرغ با نماد معاملاتی «سیمرغ» در روز ۲ تیرماه با کشف قیمت ۵۱۰ تومان در بورس، تعداد ۴۰ میلیون سهم شرکت دارویی ره‌آورد تامین با نماد معاملاتی «درهآور» در روز ۱۲ تیرماه با کشف قیمت ۳۱۵ تومان در بورس، تعداد ۳۰۰ میلیون سهم شرکت پتروشیمی نوری با نماد «نوری» در روز ۲۲ تیر با کشف قیمت ۳۱۲۵ تومانی در بورس، تعداد ۷۵ میلیون سهم شرکت پخش هجرت با نماد معاملاتی «هجرت» در روز ۱۸ مرداد با کشف قیمت ۱۸۵۰ تومانی در بورس و تعداد ۷۵ میلیون سهم شرکت غلتک‌سازان سپاهان با نماد معاملاتی «فسازان» در روز ۲۸ مرداد با کشف قیمت ۸۴۰ تومانی در بورس عرضه اولیه شده‌اند.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:فرابورس، بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *