RSS
امروز جمعه ، ۲۴ آبان ۱۳۹۸
آخرین اخبار

نبرد بانک‌ها و سارقان اینترنتی در ایستگاه آخر

نگاهی به نرخ بهره در کشورهای مختلف

چشم انداز اقتصادی جهان تیره شد

مدیرعامل صندوق ضمانت سپرده‌ها منصوب شد

یارانه نقدی خانوارها حداقل ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد

بازدهی ۷۰ درصدی در سال جاری؛ پیام روشن بازار به سرمایه گذاران

رکوردشکنی های بورس انرژی

فروش محصولات پتروشیمی تنها از طریق بورس کالا انجام می شود

آخرین جزئیات معاملات صندوق‌ها و بازارگردانان در بازار پایه

چین تا سه ماه آینده ارز مجازی منتشر می‌کند

تکلیف بنزین معلوم شد؛ با سهمیه 1500، آزاد 3000 تومان

تعداد ابزارهای پذیرش شبکه پرداخت به بیش از ۱۰ میلیون رسید

رشد ۷۱ درصدی شاخص بورس در ۱۵۲ روز معاملاتی

حق بیمه تولیدی «بیمه‌پول» ۱۱۴.۴ میلیارد ریال شد

جزییات محدودیت معاملات گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن ۲ بانک

اهدای نشان برند مسئولیت‌پذیری اجتماع به بانک توسعه تعاون

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از طرح‌های تعاونی گیلان

ضرورت حمایت از معدن و صنایع معدنی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

عرضه اوراق مالی اسلامی از سوی وزارت اقتصاد

دلار ارزان‌ تر نمی‌شود

برگزاری سمینار شرکت‌های پرداخت یار در شرکت پدیسار انفورماتیک

همتی: دلار برای سرمایه گذاری خوب نیست

الزام به بیمه کردن ساختمان‌های مسکونی مغایر با شرع است

صندوق بازار گردانی مهرگان به بازار سرمایه آمد

بیمه رازی املاک و وسایل نقلیه مازاد خود را به مزایده گذاشت

صنعت بیمه به نفع قدیمی‌ترها می‌چرخد

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۶/۷کد خبر: 284429
ایستانیوز:مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو اعلام کرد: شرکت‌های بیمه‌ای کوچک‌تر، در زمین رهبران این صنعت بازی می‌کنند و پیرو مدل آنها هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،  نیما نورالهی صنعت بیمه را صنعتی رقابتی برمبنای مدل اقتصادی ندانست و گفت: صنعت بیمه یک لیدر دارد و سایر شرکت‌ها دنباله‌رو آن هستند، در واقع چرخ صنعت بیمه فقط به نفع قدیمی‌ترها می‌چرخد.
وی افزود: وقتی ۳۰ درصد از سهم صنعت متعلق به تنها یک شرکت بیمه‌ای است و با اضافه کردن خصولتی‌ها سهم دولت به ۶۰ تا ۶۵ درصد می‌رسد به طور قطع این صنعت را باید صنعت رهبر-پیرو دانست.
مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو بیان کرد: درحال‌حاضر تعدادی از شرکت‌ها بازار را رهبری و سایر شرکت‌ها در زمین آنها بازی می‌کنند، نرخ‌شکنی‌های رخ‌‌داده اقدامی است که رهبران صنعت بیمه باعث آن هستند.
وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که‌ شرکت‌هایی مانند تجارت نو در بازی رهبرانی هستند که ۶۰ تا ۶۵ درصد بازار در دست آنهاست. اگر اصولی حرکت کرده و مدل بازی را ضابطه‌مند بچینند سایر شرکت‌ها نیز درست بازی خواهندکرد اما آنها فضا را به سمتی می‌برندکه صنعت بیمه گاه از قاعده تخصصی خارج می‌شود.
مدیرعامل تجارت نو با انتقاد از نقش نهادهای نظارتی در حوزه شبکه فروش به‌ویژه تعریف شیوه‌نامه‌‌ها و مصوبه‌های متناسب با بازار امروز صنعت بیمه کشور، ریشه تخلف و تقلب را در آیین‌نامه‌های قدیمی و منسوخ بیمه مرکزی که به شبکه فروش و مدل‌هایی تعریفی نهاد ناظر مربوط می‌شود، دانسته و افزود: در صنعت بیمه، شبکه فروش باید بتواند هزینه ثابت و جاری خود را تامین کند با این اوصاف شرکت‌های جوان اگر بخواهند در این بازار ماندگار باشند یا باید تخلف کنند یا تقلب؛ معضلات موجود حل نمی‌شود مگر اینکه بیمه مرکزی مدل جذب نمایندگان را تغییر دهد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره روند فعالیت سندیکای بیمه‌گران نیز اظهار کرد: رویه کاری سندیکای بیمه‌گران ارتباطی با اعضای آن ندارد چراکه بیش از ۷۰ درصد از مدیران عامل عضو سندیکای بیمه‌گران تغییر کرده‌اند اما در رویه و عملکرد سندیکا تحول مثبتی رخ نداده، مشکل اصلی را باید در قدیمی‌ترهای صنعت بیمه جست‌وجو کرد.
مدیرعامل بیمه تجارت نو در ادامه تاکید کرد: صنعت بیمه نیازمند سازمانی وارسته است که این وارستگی باید در عمل نشان داده شود. وقتی سامانه «کاویس» ایجاد یا کنسرسیوم انرژی تشیکل می‌شود و در این میان عده‌ای فقط منافع خود را در نظر می‌گیرند به طور قطع من هم دیگر آن شرکت‌ها و افراد را به عنوان پیشکسوت نمی‌پذیرم و می‌شود وضعیتی که سندیکا در آن قرار گرفته است. 
وی یکی دیگر از مشکلات اساسی صنعت بیمه را درحال‌حاضر دورافتادگی این صنعت از فناوری عنوان کرد و بکارگیری دستاوردهای نوین را اجتناب‌ناپذیر دانست.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *